N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mis tuleb tegelikult välja lennuki hapnikumaskidest?

Postimees
Mis tuleb tegelikult välja lennuki hapnikumaskidest?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Hapnikumaskidest on levinud palju kuuldusi: leidub neidki, kes usuvad, et selle kaudu ei anta reisijatele mitte hapniku vaid mingit uinutavat vahendit, et nad enam hirmu ega valu ei tunneks. See ei vasta taga tõele, hapnikumaskid on lennukites ikka selleks, et sõitjaid aidata, vahendab Telegraph.

Kõrgel on õhk väga hõre ja hapniku tase õhus madal, mistõttu on lennukites spetsiaalsed süsteemid salongi õhurõhu hoidmiseks umbes sellisel tasemel, nagu oleks tavatingimustes 1,5–2,4 kilomeetri kõrgusel. Seega on lennukis istumine justkui viibimine Mexico Citys või Bogotas.

Rõhu langusega tuleb aga kiiresti tegeleda. «Rõhu languse tõttu on õnnetusi juhtunud väga vähe, isegi kui langus on olnud kiire ja see on tekkinud augu tõttu lennuki keres,» selgitas piloot Patrick Smith. «Kui salongi rõhk langeb alla teatud piiri, langevad hapnikumaskid automaatselt alla.»

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles