E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kas F1-sarjas lõppeb üks ajastu?

Kadi Parts
Facebook
Comments
Bernie Ecclestone suutis 2014. aastal viia vormel-1 sarja Venemaale ning Sotšis peetud etapi ajal oli kogenud ärimees suur sõber Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.
Bernie Ecclestone suutis 2014. aastal viia vormel-1 sarja Venemaale ning Sotšis peetud etapi ajal oli kogenud ärimees suur sõber Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Foto: Aleksey Nikolskyi/Scanpix

Sel nädalal said hoogu juurde juba mullu sügisel levima hakanud spekulatsioonid, et vormel-1 sarjast võib lahkuda pikaajaline juht Bernie Ecclestone. Kui F1-sarja värsked omanikud tõepoolest 86-aastase pooljumalaks kujunenud vanahärra pensionile saadavad, võib öelda, et kuninglikus võidusõidusarjas on lõppenud üks ajastu.

Selle nädala kolmapäeval kinnitas Rahvusvaheline Autospordiliit (FIA) lõplikult, et vormel-1 sarja emafirma Delta Topco aktsiatest sada protsenti läheb Liberty Mediale ja sellega jõuab lõpule juba eelmisel aastal alanud üleminekuprotsess, millega sarja hakkab juhtima just USA suurkompanii Liberty Media. Kui lõpliku kinnituse saamine oli vaid osa formaalsusest, siis selle saamise järel kerkis kohe vormelimaailmas küsimus, mis saab sarja senisest juhist Bernie Ecclestone’ist.

Nimelt spekuleeriti juba mullu, et alates 1970. aastatest kuninglikku sarja vedanud ärimees lüüakse juba sel aastal minema, ning üha enam hakkab tunduma, et just nii lähebki. The Telegraphi väljaanne väitis lõppeva nädala keskel, et kuigi 86-aastane Ecclestone tahtis oma ametis jätkata veel kolm aastat, siis «uute omanike retoorika paistab olevat selline, et tahetakse senisest minevikust lahti öelda» – see tähendaks ka Ecclestone’i minema löömist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles