Sisukord
Autosport
Tänane leht
21.01.2017
Eesti Pensionireform toob olulised muudatused Õiguskomisjon tõmbab šokivangistamisele pidurit (18) Horoskoop Leppik: see pole maailma muutev revolutsioon Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Surm liikluses – võigas viis lahkuda (1) Pelikanitibu tuli munast välja Tagakülg Esikülg 21. jaanuar Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum Majandus Massihagi esitajad: Cherry omanikud kantisid pankroti kartuses varad ettevõttest välja Välismaa Rootsi rahvaarv ületas kümne miljoni piiri Katrin töötab Bangladeshi slummi laste heaks (2) Arvamus Postimees 1938. aastal: laibad 325 meetrit siinpool piiri Juhtkiri: meie vasakpoolne valitsus on pensioni asjus uskumatult mõistlik (16) Jüri Reinvere: brändrahnuga Euroopas läbi ei löö Trumpi ajastu virvarr (2) Ministeeriumi vikerkaarevärvid Brexitis rohkem selgust Aivar Pau: seisab, ei seisa (4) Kultuur Tõdemused ja seosed Indrek Koffi loomingus 4 linna ja 14 etendust Nädala plaat. Minimalismi ilu Aja auk. Palun tapke hr Kinski! Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum Sport Spordi lühiuudised Monte Carlo rallitragöödia: halbade juhuste kokkusattumine, aga eelkõige ettevaatamatus Ilves: kui suusatada ei jõua, pole midagi tahta (1) Eestlased hoiavad Poolas poolfinaalikohast hammastega kinni Omal nahal dopingu proovimisest üleilmse skandaalini Kas F1-sarjas lõppeb üks ajastu? Tallinn Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum AK Rahva hääl: mida arvavad ameeriklased Trumpist (7) Akadeemik Jaan Undusk: eks see plahvatuse ootus olegi see, mis elu kunstiks teeb Selgusid Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid Andrew Kuchins: Trumpil saab olema väga keeruline venelastega ühist keelt leida (16) Mäletaja ja mälestaja Märka 4 linna ja 14 etendust Eesti kultuuri täheatlas: rahvakiriku sünd Scott Abel: Inimgranaat maailma poliitikalaval Aja auk. Palun tapke hr Kinski! David Satter: Trumpi toimik on Venemaa provokatsioon (9) Nädala plaat. Minimalismi ilu Olav Aarna: mida ühist on PISA tulemustel ja kliima soojenemisel? (2) Jüri Reinvere: brändrahnuga Euroopas läbi ei löö Tõdemused ja seosed Indrek Koffi loomingus Valeri Solovei: Trumpi ja Putini kokkuleppe tõenäosus on suur (21) Kõik (rootsi) mehed on sead Peeter Langovitsi tagasivaade: eestikeelne kooliatlas lõvidelt Arter Horoskoop Peaosaline rikkus maffiafilmi Noolemäng on väga tõsine asi Kui nutikas ost on nutikindad? Köögiseiklus võõramaa viljadega Perekond viib võidule Kuidas leinata Facebookis? (1) Mõistlik mood: mõttepaus Kristi Liiva: minu töös on tähendus kõige tähtsam (17) Maitseelamus maailma lõpus Parim, mida talvega peale hakata (1) Sõiduproov. Ford F-150: Kastikate kroonimata kuningas (1) Justin Petrone: vallalise elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas F1-sarjas lõppeb üks ajastu?

3 min lugemist
Bernie Ecclestone suutis 2014. aastal viia vormel-1 sarja Venemaale ning Sotšis peetud etapi ajal oli kogenud ärimees suur sõber Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. FOTO: Aleksey Nikolskyi/Scanpix

Sel nädalal said hoogu juurde juba mullu sügisel levima hakanud spekulatsioonid, et vormel-1 sarjast võib lahkuda pikaajaline juht Bernie Ecclestone. Kui F1-sarja värsked omanikud tõepoolest 86-aastase pooljumalaks kujunenud vanahärra pensionile saadavad, võib öelda, et kuninglikus võidusõidusarjas on lõppenud üks ajastu.

Tellijale Tellijale

Selle nädala kolmapäeval kinnitas Rahvusvaheline Autospordiliit (FIA) lõplikult, et vormel-1 sarja emafirma Delta Topco aktsiatest sada protsenti läheb Liberty Mediale ja sellega jõuab lõpule juba eelmisel aastal alanud üleminekuprotsess, millega sarja hakkab juhtima just USA suurkompanii Liberty Media. Kui lõpliku kinnituse saamine oli vaid osa formaalsusest, siis selle saamise järel kerkis kohe vormelimaailmas küsimus, mis saab sarja senisest juhist Bernie Ecclestone’ist.

Nimelt spekuleeriti juba mullu, et alates 1970. aastatest kuninglikku sarja vedanud ärimees lüüakse juba sel aastal minema, ning üha enam hakkab tunduma, et just nii lähebki. The Telegraphi väljaanne väitis lõppeva nädala keskel, et kuigi 86-aastane Ecclestone tahtis oma ametis jätkata veel kolm aastat, siis «uute omanike retoorika paistab olevat selline, et tahetakse senisest minevikust lahti öelda» – see tähendaks ka Ecclestone’i minema löömist.

20.01.2017 23.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto