Sisukord
Kunst
Tänane leht
23.01.2017
Eesti Horoskoop Ta oli taevapuu meie hingemaastikel Male Mälumäng Palju õnne Dilbert ​TTÜ tudengeid ootab hinnatõus (3) Tagakülg Piirikaubanduse mõjul on avariide arv Valgamaal kahekordistunud (6) Uimastitarvitajate SMSiga hoiatamise plaan jääb katki PERHis jätkab tööd kolm korruptsiooniga seostatud juhti Majandus Maailma eliit pelgab populismi ja protektsionismi (1) Teistsuguse nahavärviga on üürikorteri leidmine paras peavalu (10) Liviko võib pääseda ühest kartellisüüdistusest Välismaa Välismaa lühiuudised: 22.01.2017 KOMMENTAAR: Kurdide käekäik ja eestlased? 16 inimesele surma toonud bussist jäi järele vaid karkass Trump käis CIAs ja jätkas Twitteri-toimetamisi Kurdidele mägedest enam ei piisa AJA PEEGEL. Elu Miri kosmosejaamas meenutas tudengikorterit Lõuna-Korea minister koostas vasakpoolsete musta nimekirja Arvamus Kõik armastavad Maikenit (1) Juhtkiri: Trumpi ajastu algus (36) Tõnis Oja: petised ja vargad (3) Andrus Karnau: pensionisambad ja -lambad Tõnis Mölder: sisekaitseakadeemia kolimine nõrgendab julgeolekut (2) Iivi Anna Masso: Euroopa saatuse aasta (17) Kultuur Tuul raamatulehtedes ja veemuusika Silmitsi isaduse koormaga Vana mehe koera surm Sport Ilusa lõpuga draama, Ott Tänakuga peaosas Hiina müür ei suutnud epeenaiste rahulolu rikkuda Kannapöörde teinud Eesti kergejõustikulootus näitas taset Eesti tulevikumees õppis koduradadel võidu eest võitlema ja võitma Kuuest üks: Liverpool sattus kardetud lühikese pausi järel plindrisse Tarbija Kuidas kujuneb liikluskindlustuse hind? Tarbija lühiuudised Parem tööohutuskultuur aitaks ennetada tuhandeid õnnetusi Tartu Linnaametnik nihestab Emajõelinna sõnas ja pildis Kas Tartu sai valmis? Sibulatee festival viis osalejad kuuma sauna ja kargesse järve Raha räägib! Aga kellega ja kuidas? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vana mehe koera surm

2 min lugemist
Jüri Ojaver- Lase mind maha FOTO: Repro

Kui ma lugesin Ojaveri näituse pressiteksti, siis olin igati päri galerist Reet Varblase avalausega, et «Ojaver on eesti kunsti üks eredamaid, aga ka ekstsentrilikumaid isiksusi». Muidugi on see nii. Need paljud aastad, mil Ojaveri olen tundnud, on sellele iga päevaga ainult kinnitust lisanud. Tema puhul on võimatu lahutada argielu ja kunsti; võimalik, et summa summarum on tema puhul kõik nii tihedalt läbi põimunud, et ta isegi mõnikord unustab, kas tegemist on argielulise ettevõtmise või kunstilise žestiga.

Tellijale Tellijale

Ojaver on kunstnik. Ta on ennekõike kontseptualist. Ta ei ole maalikunstnik selle tavalises tähenduses, mida me selle all oma traditsioonilise arusaamaga kunstiajaloost mõistame. Ojaver ei ole ka päris selline skuptor, kes teeks ideaalselt modelleeritud nais- või meesfiguure või ka loomi. Tegelikult ma ei teagi, kui tulemusrikkalt ta selles vallas kätt on proovinud. Küll aga tean paljusid tema installatsioone, performance'eid või muidki etteasteid, mida on suhteliselt raske kuhugi kindlapiirilisse raami paigutada, kuna seal on segunenud kunsti mitmed eri valdkonnad.

Praegune näitus «Surev koer. Vol. 2» on sündinud pika aja vältel. Selle esimene osa oli eksponeeritud kevadel Haapsalus. Põhjus on muidugi väga isiklik: kunstniku vana koer ning lahutamatu sõber Karu-Ott oli juba paar aastat justkui minemas, kuid alati leidis endas veel jõudu, et olla edasi, sundides nii Ojaverigi olema kuude kaupa oma lahkumise piirimail. (Kõik, kel on koerad olnud, teavad sellist olukorda seletamatagi.)

21.01.2017 24.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto