Teistsuguse nahavärviga on üürikorteri leidmine paras peavalu

Üürnikukandidaadi teistsugune välimus võib mõne üürileandja kõhklema panna. Pakistanist pärit tallinlasele on öeldud, et ei soovita üürida tema päritoluga inimesele, taanlane ja jaapanlane pole pidanud päritolu järgi eristavat kohtlemist taluma. FOTO: Sander Ilvest

Teise nahavärviga inimestel on Tallinnas tihti keeruline üürikorterit leida, kuigi vahel on nad valmis isegi rohkem maksma.

Tellijale Tellijale

«Näiteks öeldi ühele Aafrikast pärit spetsialistile ära viimasel hetkel enne lepingu sõlmimist, kuigi hiljem rippus sama korteri üürikuulutus veel pikalt kinnisvaraportaalides üleval. Tihti öeldakse mujalt pärit üürisoovijatele otse ära, et välismaalased pole oodatud,» rääkis oma kogemusest TransferWise’i personalispetsialist Triin Sau.

Kui Eesti inimese kohta on igaühel võimalik väga lihtsalt veebist infot leida, siis välismaalase tausta on keerulisem uurida. Mõnes riigis on üürnikel tavaks võtta eelmiselt korteriperemehelt soovituskiri. Üürikodu otsijale on hea töökoht suur pluss, teinekord aga ei aita isegi see.

Parkistani päritolu Arsalan Wasi rääkis üürikorteri leidmiseks enam kui saja maakleri ja korteriomanikuga, aga neid, kes nõustuks kasvõi ainult vastama, oli väga vähe.

21.01.2017 24.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto