Sisukord
Äriuudised
Postimees
23.01.2017
Eesti Horoskoop Ta oli taevapuu meie hingemaastikel Male Mälumäng Palju õnne Dilbert ​TTÜ tudengeid ootab hinnatõus (3) Tagakülg Piirikaubanduse mõjul on avariide arv Valgamaal kahekordistunud (6) Uimastitarvitajate SMSiga hoiatamise plaan jääb katki PERHis jätkab tööd kolm korruptsiooniga seostatud juhti Majandus Maailma eliit pelgab populismi ja protektsionismi (1) Teistsuguse nahavärviga on üürikorteri leidmine paras peavalu (10) Liviko võib pääseda ühest kartellisüüdistusest Välismaa Välismaa lühiuudised: 22.01.2017 KOMMENTAAR: Kurdide käekäik ja eestlased? 16 inimesele surma toonud bussist jäi järele vaid karkass Trump käis CIAs ja jätkas Twitteri-toimetamisi Kurdidele mägedest enam ei piisa AJA PEEGEL. Elu Miri kosmosejaamas meenutas tudengikorterit Lõuna-Korea minister koostas vasakpoolsete musta nimekirja Arvamus Kõik armastavad Maikenit (1) Juhtkiri: Trumpi ajastu algus (36) Tõnis Oja: petised ja vargad (3) Andrus Karnau: pensionisambad ja -lambad Tõnis Mölder: sisekaitseakadeemia kolimine nõrgendab julgeolekut (2) Iivi Anna Masso: Euroopa saatuse aasta (17) Kultuur Tuul raamatulehtedes ja veemuusika Silmitsi isaduse koormaga Vana mehe koera surm Sport Ilusa lõpuga draama, Ott Tänakuga peaosas Hiina müür ei suutnud epeenaiste rahulolu rikkuda Kannapöörde teinud Eesti kergejõustikulootus näitas taset Eesti tulevikumees õppis koduradadel võidu eest võitlema ja võitma Kuuest üks: Liverpool sattus kardetud lühikese pausi järel plindrisse Tarbija Kuidas kujuneb liikluskindlustuse hind? Tarbija lühiuudised Parem tööohutuskultuur aitaks ennetada tuhandeid õnnetusi Tartu Linnaametnik nihestab Emajõelinna sõnas ja pildis Kas Tartu sai valmis? Sibulatee festival viis osalejad kuuma sauna ja kargesse järve Raha räägib! Aga kellega ja kuidas? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teistsuguse nahavärviga on üürikorteri leidmine paras peavalu

4 min lugemist
Üürnikukandidaadi teistsugune välimus võib mõne üürileandja kõhklema panna. Pakistanist pärit tallinlasele on öeldud, et ei soovita üürida tema päritoluga inimesele, taanlane ja jaapanlane pole pidanud päritolu järgi eristavat kohtlemist taluma. FOTO: Sander Ilvest

Teise nahavärviga inimestel on Tallinnas tihti keeruline üürikorterit leida, kuigi vahel on nad valmis isegi rohkem maksma.

Tellijale Tellijale

«Näiteks öeldi ühele Aafrikast pärit spetsialistile ära viimasel hetkel enne lepingu sõlmimist, kuigi hiljem rippus sama korteri üürikuulutus veel pikalt kinnisvaraportaalides üleval. Tihti öeldakse mujalt pärit üürisoovijatele otse ära, et välismaalased pole oodatud,» rääkis oma kogemusest TransferWise’i personalispetsialist Triin Sau.

Kui Eesti inimese kohta on igaühel võimalik väga lihtsalt veebist infot leida, siis välismaalase tausta on keerulisem uurida. Mõnes riigis on üürnikel tavaks võtta eelmiselt korteriperemehelt soovituskiri. Üürikodu otsijale on hea töökoht suur pluss, teinekord aga ei aita isegi see.

Parkistani päritolu Arsalan Wasi rääkis üürikorteri leidmiseks enam kui saja maakleri ja korteriomanikuga, aga neid, kes nõustuks kasvõi ainult vastama, oli väga vähe.

21.01.2017 24.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto