Sisukord
Arvamus
Postimees
23.01.2017
Eesti Horoskoop Ta oli taevapuu meie hingemaastikel Male Mälumäng Palju õnne Dilbert ​TTÜ tudengeid ootab hinnatõus (3) Tagakülg Piirikaubanduse mõjul on avariide arv Valgamaal kahekordistunud (6) Uimastitarvitajate SMSiga hoiatamise plaan jääb katki PERHis jätkab tööd kolm korruptsiooniga seostatud juhti Majandus Maailma eliit pelgab populismi ja protektsionismi (1) Teistsuguse nahavärviga on üürikorteri leidmine paras peavalu (10) Liviko võib pääseda ühest kartellisüüdistusest Välismaa Välismaa lühiuudised: 22.01.2017 KOMMENTAAR: Kurdide käekäik ja eestlased? 16 inimesele surma toonud bussist jäi järele vaid karkass Trump käis CIAs ja jätkas Twitteri-toimetamisi Kurdidele mägedest enam ei piisa AJA PEEGEL. Elu Miri kosmosejaamas meenutas tudengikorterit Lõuna-Korea minister koostas vasakpoolsete musta nimekirja Arvamus Kõik armastavad Maikenit (1) Juhtkiri: Trumpi ajastu algus (36) Tõnis Oja: petised ja vargad (3) Andrus Karnau: pensionisambad ja -lambad Tõnis Mölder: sisekaitseakadeemia kolimine nõrgendab julgeolekut (2) Iivi Anna Masso: Euroopa saatuse aasta (17) Kultuur Tuul raamatulehtedes ja veemuusika Silmitsi isaduse koormaga Vana mehe koera surm Sport Ilusa lõpuga draama, Ott Tänakuga peaosas Hiina müür ei suutnud epeenaiste rahulolu rikkuda Kannapöörde teinud Eesti kergejõustikulootus näitas taset Eesti tulevikumees õppis koduradadel võidu eest võitlema ja võitma Kuuest üks: Liverpool sattus kardetud lühikese pausi järel plindrisse Tarbija Kuidas kujuneb liikluskindlustuse hind? Tarbija lühiuudised Parem tööohutuskultuur aitaks ennetada tuhandeid õnnetusi Tartu Linnaametnik nihestab Emajõelinna sõnas ja pildis Kas Tartu sai valmis? Sibulatee festival viis osalejad kuuma sauna ja kargesse järve Raha räägib! Aga kellega ja kuidas? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõnis Mölder: sisekaitseakadeemia kolimine nõrgendab julgeolekut

3 min lugemist
TÕNIS MÖLDER FOTO: Valimised

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder kirjutab, et sisekaitseakadeemia Piritalt Narva kolimine ei aita lahendada Ida-Virumaa probleeme, vaid nõrgendab Eesti sisejulgeolekut.

Tellijale Tellijale

Ida-Virumaa tulevikku ja hetkeolukorda analüüsides on peamised probleemid ülejäänud Eestiga võrreldes kõrge töötuse määr ning kõrgeim suhtelises vaesuses elavate inimeste osakaal. Pole saladus, et endiselt on murekoht Ida-Virumaa ja sealsete inimeste integreeritus meie ühiskonda. Seetõttu on arusaadav, et peaaegu iga valitsus on otsinud võimalust maakonda abistada, tehes analüüse ja koostades selleks programme.

Uue valitsuse tegevusprogrammis on eraldi välja toodud kaks punkti. Esiteks Narva eesti keele maja loomine, mille eesmärk on õpetada sealse piirkonna elanikele tasuta eesti keelt. Teine, palju märgilisem projekt, on praegu Tallinnas Pirital asuva sisekaitseakadeemia (SKA) idapiirile viimine.

SKA Narva viimine on oluliselt erinev plaan, võrreldes eelmise valitsusega. Kui 2016. aastal kinnitati Euroopa Liidu vahenditest hariduse edendamiseks mõeldud investeerimiskava, oli seal 13,5 miljonit sisekaitseakadeemia kompleksi arendamiseks Pirital. Alles eelmise aasta aprillis näidati pidulikult arhitektuurivõistluse võidutööd ja räägiti juurde peagi teoks saavaid suuri plaane. Võis rõõmustada, et kolimisplaanidele on kriips lõplikult peale tõmmatud. Muutuvad valitsused, muutuvad otsused. Nüüd räägitakse taas, kui hea mõte on kolimine.

21.01.2017 24.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto