Sisukord
Maailma majandus
Tänane leht
23.01.2017
Eesti Horoskoop Ta oli taevapuu meie hingemaastikel Male Mälumäng Palju õnne Dilbert ​TTÜ tudengeid ootab hinnatõus (3) Tagakülg Piirikaubanduse mõjul on avariide arv Valgamaal kahekordistunud (6) Uimastitarvitajate SMSiga hoiatamise plaan jääb katki PERHis jätkab tööd kolm korruptsiooniga seostatud juhti Majandus Maailma eliit pelgab populismi ja protektsionismi (1) Teistsuguse nahavärviga on üürikorteri leidmine paras peavalu (10) Liviko võib pääseda ühest kartellisüüdistusest Välismaa Välismaa lühiuudised: 22.01.2017 KOMMENTAAR: Kurdide käekäik ja eestlased? 16 inimesele surma toonud bussist jäi järele vaid karkass Trump käis CIAs ja jätkas Twitteri-toimetamisi Kurdidele mägedest enam ei piisa AJA PEEGEL. Elu Miri kosmosejaamas meenutas tudengikorterit Lõuna-Korea minister koostas vasakpoolsete musta nimekirja Arvamus Kõik armastavad Maikenit (1) Juhtkiri: Trumpi ajastu algus (36) Tõnis Oja: petised ja vargad (3) Andrus Karnau: pensionisambad ja -lambad Tõnis Mölder: sisekaitseakadeemia kolimine nõrgendab julgeolekut (2) Iivi Anna Masso: Euroopa saatuse aasta (17) Kultuur Tuul raamatulehtedes ja veemuusika Silmitsi isaduse koormaga Vana mehe koera surm Sport Ilusa lõpuga draama, Ott Tänakuga peaosas Hiina müür ei suutnud epeenaiste rahulolu rikkuda Kannapöörde teinud Eesti kergejõustikulootus näitas taset Eesti tulevikumees õppis koduradadel võidu eest võitlema ja võitma Kuuest üks: Liverpool sattus kardetud lühikese pausi järel plindrisse Tarbija Kuidas kujuneb liikluskindlustuse hind? Tarbija lühiuudised Parem tööohutuskultuur aitaks ennetada tuhandeid õnnetusi Tartu Linnaametnik nihestab Emajõelinna sõnas ja pildis Kas Tartu sai valmis? Sibulatee festival viis osalejad kuuma sauna ja kargesse järve Raha räägib! Aga kellega ja kuidas? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maailma eliit pelgab populismi ja protektsionismi

3 min lugemist
Eralennukid Dübendorfi sõjaväelennuväljal – Davosi majandusfoorumile saabunute õhusõidukid ei mahtunud ümbruskonna tsiviillennuväljadele ära. FOTO: Arnd Wiegmann / Reuters / Scanpix

Möödunud nädalal peetud majandusfoorum Šveitsi suusakeskuses Davosis pidanuks keskenduma (eks osaliselt keskenduski) neljandale tööstusrevolutsioonile, vastutustundlikule juhtimisele ja majanduskasvu taastamisele, ent osalejate meeli erutas enim USA president Donald Trump, kes foorumi lõpetamisega samal ajal ametisse astus, ja protektsionismi kasv.

Tellijale Tellijale

Maailma poliitiline ja ärieliit kogunes Davosi juba mitmekümnendat korda. Selle aasta Davosi kohtumine oli aga teistsugune, sest maailma majanduskord pöördub pea peale, kirjutas The New York Times. Ameerika Ühendriigid näivad taganevat vabakaubanduse põhimõttest ning selle asemel võtab vabakaubanduse apologeedi osa endale Hiina.

Paljud külalised (riigijuhid, miljardäridest riskifondide, suurfirmade ja -pankade ning suurte tehnoloogiaettevõtete juhid) saabusid Davosi kandi lennujaamadesse eralennukitega, et sealt helikopteril edasi Davosi lennata. Sel aastal saabus nii palju lennukeid, et Šveitsi valitsus oli sunnitud nende jaoks avama Dübendorfi sõjaväe lennubaasi.

21.01.2017 24.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto