Sisukord
Eesti
Postimees
23.01.2017
Eesti Horoskoop Ta oli taevapuu meie hingemaastikel Male Mälumäng Palju õnne Dilbert ​TTÜ tudengeid ootab hinnatõus (3) Tagakülg Piirikaubanduse mõjul on avariide arv Valgamaal kahekordistunud (6) Uimastitarvitajate SMSiga hoiatamise plaan jääb katki PERHis jätkab tööd kolm korruptsiooniga seostatud juhti Majandus Maailma eliit pelgab populismi ja protektsionismi (1) Teistsuguse nahavärviga on üürikorteri leidmine paras peavalu (10) Liviko võib pääseda ühest kartellisüüdistusest Välismaa Välismaa lühiuudised: 22.01.2017 KOMMENTAAR: Kurdide käekäik ja eestlased? 16 inimesele surma toonud bussist jäi järele vaid karkass Trump käis CIAs ja jätkas Twitteri-toimetamisi Kurdidele mägedest enam ei piisa AJA PEEGEL. Elu Miri kosmosejaamas meenutas tudengikorterit Lõuna-Korea minister koostas vasakpoolsete musta nimekirja Arvamus Kõik armastavad Maikenit (1) Juhtkiri: Trumpi ajastu algus (36) Tõnis Oja: petised ja vargad (3) Andrus Karnau: pensionisambad ja -lambad Tõnis Mölder: sisekaitseakadeemia kolimine nõrgendab julgeolekut (2) Iivi Anna Masso: Euroopa saatuse aasta (17) Kultuur Tuul raamatulehtedes ja veemuusika Silmitsi isaduse koormaga Vana mehe koera surm Sport Ilusa lõpuga draama, Ott Tänakuga peaosas Hiina müür ei suutnud epeenaiste rahulolu rikkuda Kannapöörde teinud Eesti kergejõustikulootus näitas taset Eesti tulevikumees õppis koduradadel võidu eest võitlema ja võitma Kuuest üks: Liverpool sattus kardetud lühikese pausi järel plindrisse Tarbija Kuidas kujuneb liikluskindlustuse hind? Tarbija lühiuudised Parem tööohutuskultuur aitaks ennetada tuhandeid õnnetusi Tartu Linnaametnik nihestab Emajõelinna sõnas ja pildis Kas Tartu sai valmis? Sibulatee festival viis osalejad kuuma sauna ja kargesse järve Raha räägib! Aga kellega ja kuidas? Meelelahutus Koomiks Sudoku

​TTÜ tudengeid ootab hinnatõus

3 min lugemist
Tallinna Tehnikaülikool. FOTO: Peeter Langovits

Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) tõstab uuest õppeaastast ainepunktide hindu ning kaotab tasuta õppekavad välistudengitele.

Tellijale Tellijale

«Hinnatõusu põhjus oli peamiselt selles, et tasumäärad olid pikka aega olnud samal, suhteliselt madalal tasemel,» põhjendas TTÜ õppeprorektor akadeemik Jakob Kübarsepp, kelle sõnul on tegemist hindade ühtlustamisega, nii et eestikeelsetel õppekavadel on ainepunkti maksumus vähemalt 40, ingliskeelsetel 55 eurot. Vaid enamikul majandusteaduskonna õppekavadel hinnad ei kasvanud, sest neid tõsteti varem.

Ainepunktide hinnad kerkivad uuest õppeaastast umbes kümmekond eurot. Näiteks loodusteaduskonna ainepunkt kallineb 29 eurolt 40-le. Infotehnoloogia teaduskonna oma aga 32-lt 40-le. Aastas tuleb läbida 45 Euroopa ainepunkti (EAP = 26 tundi õppetööd), et õppemaksust pääseda.

21.01.2017 24.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto