L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

AJA PEEGEL. Elu Miri kosmosejaamas meenutas tudengikorterit

Lisatud videod!
Juhan Mellik
AJA PEEGEL. Elu Miri kosmosejaamas meenutas tudengikorterit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tolleks hetkeks juba Venemaa kosmosejaamaks saanud Miri ja USA kosmosesüstiku Atlantis põkkumine.
Tolleks hetkeks juba Venemaa kosmosejaamaks saanud Miri ja USA kosmosesüstiku Atlantis põkkumine. Foto: Vladimir Rodionov/RIA Novosti/Scanpix

Kui Miri kaaluga võrdväärse massiga asteroid tabaks maad, plahvataks see nagu mitu kilotonni lõhkeainet TNT ja tekitaks jalgpalliväljakusuuruse kraatri, võrdles 2001. aasta kevadel ameeriklaste kosmoseagentuuri NASA kosmosetehnoloogia insener Bill Cooke.

Kosmosehuvilised olid põnevil: kohe oli jõudmas lõpule Nõukogude Liidu poolt orbiidile lennutatud kosmosejaama Mir ligi 14 aastat kestnud missioon. Nagu selgitas toona Cooke, olid kartused asjatud – jaam on hävitava efekti jaoks lihtsalt liiga väike ning põleb enne Maani jõudmist ära.

«Usume, et Mir puruneb atmosfääri jõudmisel kuueks või rohkemaks tükiks,» prognoosis NASA Johnsoni kosmosekeskuse juhtivteadlane Nicholas Johnson.

Märksõnad
Tagasi üles