Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
23.01.2017
Eesti Horoskoop Ta oli taevapuu meie hingemaastikel Male Mälumäng Palju õnne Dilbert ​TTÜ tudengeid ootab hinnatõus (3) Tagakülg Piirikaubanduse mõjul on avariide arv Valgamaal kahekordistunud (6) Uimastitarvitajate SMSiga hoiatamise plaan jääb katki PERHis jätkab tööd kolm korruptsiooniga seostatud juhti Majandus Maailma eliit pelgab populismi ja protektsionismi (1) Teistsuguse nahavärviga on üürikorteri leidmine paras peavalu (10) Liviko võib pääseda ühest kartellisüüdistusest Välismaa Välismaa lühiuudised: 22.01.2017 KOMMENTAAR: Kurdide käekäik ja eestlased? 16 inimesele surma toonud bussist jäi järele vaid karkass Trump käis CIAs ja jätkas Twitteri-toimetamisi Kurdidele mägedest enam ei piisa AJA PEEGEL. Elu Miri kosmosejaamas meenutas tudengikorterit Lõuna-Korea minister koostas vasakpoolsete musta nimekirja Arvamus Kõik armastavad Maikenit (1) Juhtkiri: Trumpi ajastu algus (36) Tõnis Oja: petised ja vargad (3) Andrus Karnau: pensionisambad ja -lambad Tõnis Mölder: sisekaitseakadeemia kolimine nõrgendab julgeolekut (2) Iivi Anna Masso: Euroopa saatuse aasta (17) Kultuur Tuul raamatulehtedes ja veemuusika Silmitsi isaduse koormaga Vana mehe koera surm Sport Ilusa lõpuga draama, Ott Tänakuga peaosas Hiina müür ei suutnud epeenaiste rahulolu rikkuda Kannapöörde teinud Eesti kergejõustikulootus näitas taset Eesti tulevikumees õppis koduradadel võidu eest võitlema ja võitma Kuuest üks: Liverpool sattus kardetud lühikese pausi järel plindrisse Tarbija Kuidas kujuneb liikluskindlustuse hind? Tarbija lühiuudised Parem tööohutuskultuur aitaks ennetada tuhandeid õnnetusi Tartu Linnaametnik nihestab Emajõelinna sõnas ja pildis Kas Tartu sai valmis? Sibulatee festival viis osalejad kuuma sauna ja kargesse järve Raha räägib! Aga kellega ja kuidas? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raha räägib! Aga kellega ja kuidas?

3 min lugemist
Jüri Kõre. FOTO: Kristjan Teedema

Kui poliitika korrumpeerub või stagneerub, lähevad poliitikaraja muutmiseks paratamatult käiku tavapärasest erinevad võtted. Punased ja oranžid revolutsioonid, sõjalised riigipöörded jms. Asjaga seotud isikud ei taha siis eriti rääkida põhjusest ja tagajärjest. 

Tellijale Tellijale

Eesti ärieliidi eelmise aasta lõpul neljale riigikogu erakonnale tehtud 800 000 euro suurune annetus oli täpselt samasugune poliitika kivistunud raja muutmise samm. Allakirjutanule oli kõige üllatavam rahasaajate üksmeelne heakskiidumõmin. Kui uskuda neliku programmides (paarikümne aasta jooksul) kirjas olnud taotlusi-lubadusi, siis ega see, mille eest «preemia» saadi, mõne erakonna poliitikaga kokku küll ei sobi! 

Tegelikult pole see Eestis sugugi esimene kord, kui majandusringkonnad rahvastikupoliitikasse sekkuvad. 1934. aasta rahvaloenduse andmetel tegi riigi statistika büroo tolle aja kohta üsnagi heal tasemel rahvastikuprognoosi. See ennustas aastaks 1990 elanike arvu vähenemist 200 000 võrra. 

21.01.2017 24.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto