Sisukord
Arter
Postimees
28.01.2017
Eesti Eestlasest nobelist – Juri Israel (5) Neitsikurgedel kuues muna esikülg 28.01 Savisaare koguduse teine tulemine (4) Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Alajõe ihkab jätkata riigikogu kantselei juhina Majandus Eesti ettevõtte hulljulge plaan viib e-kooli Aafrikasse (1) Kommentaar: Maril oli alustamiseks viimane aeg Välismaa Tuneesia elab tagasi pöörduvate pühasõdalaste kartuses Vanaisa Vassõl – sõjas käis, aga veteran pole May tähtsustas USAs liitlassuheid Arvamus Ilmar Raag: 2017 – pallimäng üle meie pea (35) Sirje Niitra: kui enam ei taha Peeter Langovitsi tagasivaade: Viru väljaku uus nägu EKI keelekool: absoluutselt (2) Trumpi liikumise nägu (2) Juhtkiri: muuseum kutsub Kelle käes on kelle cojones?* Meeletult töökas perfektsionist Tööraamat ja paberipaanika Postimees 1992. aastal: endise peaministri töövõime on väljapool kahtlust, aga majandus jäi laokile Tiit Hennoste: peavoolumeedia ja prillikivi (16) Kultuur Sõnniku elu Postromantiku elu ja armastus Aja auk. Pidu sai läbi Nädala plaat. Anna andeks, vanaema, et näen välja nagu diiler Mahavisatud imed Sport Gregor Arbet läheb taas operatsioonile Spordi lühiuudised Kas Eesti aerutajad kraapisid välja lotovõidu? (1) Sildaru saatus Aspenis: lihtsam on olla tagaajaja kui tagaaetav Kontrollimatud lapsevanemad tennises: roppused, vastaste mürgitamine ja lõputu peksmine AK Rokkiv klatš viimasest ilusast aastast Artemi Troitski: kuidas Nõukogude Liidu aladelt lahkujad lõid Lääne-Venemaa (7) Postromantiku elu ja armastus Sõnniku elu Mahavisatud imed Peeter Saari: järgmise digirevolutsiooni teeb kvant-üleolek (3) Eesti kultuuri täheatlas: pööre kultuurikliimas (Noor-Eesti) Ilmar Raag: 2017 – pallimäng üle meie pea (35) David Vseviov: Karikatuuride sõda (1) Arter Tsiklihooaeg südatalvel: motorahvas unistab Helsingis «Mõrsja» - allegooriline (õudus)lugu Venemaast Horoskoop Ratsutamise ABC keset talve ehk kuidas ma esimest korda hobuse selga istusin Rainer Sarnet: armastus ja ahnus on igatsuse erinevad nimed Eestlase superjaht sattus ookeanil surmasuhu Kuidas puhata ja elu nautida nii, et lisakilod külge ei jää? Mis juhtub, kui eestlasest saab maailmakodanik? (6) NOËP vallutab maailma - viiruslikult vinged lood Hommik, mida sa oled oodanud Kuidas saab kivist liikuv pilt? Kevadmood: vabadus veidrusteks! Kaja Kallas: maskid karnevalil ja igapäevaelus Hurraa, me elame teleseriaalide kuldajastul! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlase superjaht sattus ookeanil surmasuhu

4 min lugemist
  • Kui mõni kaubalaev või helikopter appi ei jõua, läheb jaht kõige kaduva teed.
  • Alus maksis ligi pool miljonit eurot, teist sama palju kulub ümberilmareisile.
  • Eesti mehe jahi rentimise vastu tundsid huvi ka soomlased ja inglased.
Jaanus Tamme oma Ropeye purjekaga enne üle Atlandi võistluse starti. FOTO: Jacques Vapillon

Purjetamishuviline Jaanus Tamme andis oma legendaarse jahi šveitslasest sõbrale, et too saaks sõita sellega ümber maailma. Ühtäkki oli sõbramehe küsimus selles, kuidas pääseda surmasuust?

Tellijale Tellijale

Eestlase Jaanus Tamme hinnaline varandus hulpis Vaikse ookeani lõunaosas, lained lõid viie-kuue meetri kõrgusele ning olukord oli enam kui kriitiline. Jahi roolileht – see, mille abil saab muuta aluse suunda – oli ära murdunud. Tamme jaht Superbigou, mis oli eelmisel kümnendil võitnud kolm korda soolopurjetajate regati ümber maailma, polnud üksnes juhitamatu. Murdumisest oli tekkinud ka kerekahjustus. Vett voolas muudkui sisse.

Ja Tamme ei saanud mitte kui midagi teha. Ta oli oma punavalgetes värvides jahi, millele kuulub kaheksa ööpäeva ja 21 tunniga üle Atlandi sooloseilamise maailmarekord, andnud noorele šveitsi sõbrale Alan Rourale. 23-aastane Roura, kes näeb merekarulikult paksude kulmude ja musta habemega välja pea kaks korda vanem, läks sellega mullu hilissügisel Prantsusmaalt Vendée Globe’ile, maailma kuulsaimale ümbermaailmaregatile. Ent nüüd, olles selle aasta neljandal päeval teel Lõuna-Ameerika lõunatipu, Hoorni neeme suunas, ähvardas suur seiklus katki jääda. Hullem veel: isegi juhul, kui mõni mööduv kaubalaev või appi kutsutud helikopter Roura ookeanilt päästab, läheb jaht kõige kaduva teed. Põhja. Sest parandamaks sellist vigastust, mis oli tabanud Tamme jahti, on tavaliselt vaja nelja-viit meest. Ja seda kuival maal.

27.01.2017 30.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto