Sisukord
Kultuur
Tänane leht
25.01.2017
Eesti Ratas püüab vene hääli (1) Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Palju õnne Tagakülg Kiirelt, kindlalt, konfidentsiaalselt (6) Eesti lühiuudiseid Täitus Pärnu haigla juhtkonna unistus elektrilisest kärukonksust (9) Majandus Arsenali võõrandamisele võis kaasa aidata ka Pentus-Rosimannus (4) Trump alustas USA isoleerimist (3) Tulude deklareerimine muutub märksa enamal kui 50 000 inimesel (1) Kontsernisiseselt laenult hakkavad lõivu maksma ka Eesti firmad (1) Välismaa KOHALIK VAADE. Ungari politseiniku tapmine heidab valgust Vene mõjule Briti ülemkohus nõudis May valitsuselt Brexitile parlamendi heakskiidu saamist May parteikaaslane pelgab Brexiti soovimatuid tagajärgi Saksa sotside juht loobub parteijuhi kohast ja kantsleriks kandideerimast Kõige tugevam Brexiti-hoop ähvardab Iirimaad Arvamus Sergei Metlev: kodakondsus vabas Eestis sündinutele (3) Juhan Mellik: onklite diktatuur (22) Mare Tropp: Eesti pilt Briti meedias Juhtkiri: peaministri piinlikult erakondlik variant (3) Indrek Holst: aeg oleks luua päris pensioni II sammas (4) Postimees 1936. aastal: Saksamaa ja Balti riigid Lugejate kirjad: igas vallas jääb võimekust vajaka Kultuur Galeriisse kerkib uusehitis Heatujufilm läheb neljateistkümne Oscari järele Kersti Kreismann – armastusele truu naine (1) Sport Sportlased suudavad tulemuse nimel taluda ebainimlikku valu Poolfinaali jõudnud Federer üllatas iseennastki Austraalias linastub tennisepõnevik ja endiste aegade igatsus püsib Spordi lühiuudised Eesti mees aitas ehitada Toyota WRC-tiimi Mida tuleb tegelikult Kelly Sildaru võistluse juures jälgida? Lõbusa vuntsi suured eesmärgid: vormel-1 rahvale lähemale ja Euroopa etapid taas au sisse Uudse stipendiumiga otsitakse vaimult suuri noori Tarbija Tervisekülje nupud Alkoholitalumatus – mis see on? (1) Tippteadlane: psühhiaatrias napib bioloogilist teavet AK Kultuuri lühiuudised Tartu Mihhail Korbi visiit tõrkuvatele valdadele tröösti ei toonud – liitumissund jääb Tartlane, vajad seltsimaja? Siis osta riigilt oksjonil! Priskema lõpparve ootuses? Vallajuhtide palgad hakkavad tasahilju tõusma (1) USA suursaadik tegi Tartu koolis pauku Hoiakud, teadmatus ja rahapuudus piiravad erivajadustega laste õpet Tants käib laulu saatel, aga pillihelita Kuidas tartlased Minskis ujumas käisid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Galeriisse kerkib uusehitis

2 min lugemist
Angela Maasalu Vaal galeriisse maja ehitamas FOTO: Ave Taavet

Noor kunstnik Angela Maasalu (s 1990) ehitab Vaal Galeriisse maja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis maaliõppe ja Kaido Ole käe all kunstiakadeemia magistriõppe. Samuti täiendas ta end Central Saint Martinsi ülikoolis Londonis ja jäigi hiljem sinna elama. Oma esimesel suuremal Eesti näitusel otsib kunstnik igipõlist vastust küsimusele, mis on kodu.

Homme toimub ehituse sarikapidu. Näitus «Kodu II» jääb avatuks 4. veebruarini.

Tellijale Tellijale

-Miks sa galeriisse maja ehitad?

Näitus kasvas välja eelmisel aastal Londonis projektiruumis tehtud näitusest. Mind huvitab kodu mõiste. Seda peetakse ühest küljest armsaks ja turvaliseks kohaks, aga teiselt poolt on see väga paljudele inimestele kõige jubedam koht. Jäädakse tööle kauemaks, et ainult ei peaks koju minema. Teine teema on minu jaoks see, kus üldse kodu on. Olen nii kaua Eestist ära olnud ja siin võõraks jäänud, samas olen ka Londonis sisserändaja. Kolmas aspekt on materiaalne pool. Võib-olla mitte Eestis, aga mujal on eriti noortel see probleem, et oma kodu – kinnisvara – me keegi kunagi osta ei saagi.

24.01.2017 26.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto