T, 16.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ratas püüab vene hääli

Ratas püüab vene hääli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Välismaalase pass
Välismaalase pass Foto: Stanislav Moškov / Den za Dnjom / Scanpix

Kaheksa kuu pärast toimuvate kohalike omavalitsuste valimistele andis säriseva hoo sisse peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes ütles raadio Svobodas, et kõik 25 aastat Eestis elanud hallipassiomanikud peaksid saama Eesti kodakondsuse. Teiste poliitikute üksmeelsel hinnangul püüab ta Edgar Savisaare taandumisel vabaks jäänud hääli.

Teistes võimuparteides on Ratase avaldus selget pahameelt tekitanud. Miks oli tal tarvis praegu sellega välja tulla? Seda enam, et Ratas möönab isegi, et selline muudatus on praeguse valitsuse koosseisuga võimatu. Miks kogu valitsust sellise avantüüriga määrida?

Niigi Keskerakonna Ühtse Venemaa leppe ja venekeelse hariduse soosimise alla neelama pidanud Isamaa ja Res Publica liidu juht Margus Tsahkna oli resoluutne: «Niikaua, kui Isamaa on valitsuses, sellist asja ei juhtu.»

Tagasi üles