Sisukord
Sport
Tänane leht
25.01.2017
Eesti Ratas püüab vene hääli (1) Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Palju õnne Tagakülg Kiirelt, kindlalt, konfidentsiaalselt (6) Eesti lühiuudiseid Täitus Pärnu haigla juhtkonna unistus elektrilisest kärukonksust (9) Majandus Arsenali võõrandamisele võis kaasa aidata ka Pentus-Rosimannus (4) Trump alustas USA isoleerimist (3) Tulude deklareerimine muutub märksa enamal kui 50 000 inimesel (1) Kontsernisiseselt laenult hakkavad lõivu maksma ka Eesti firmad (1) Välismaa KOHALIK VAADE. Ungari politseiniku tapmine heidab valgust Vene mõjule Briti ülemkohus nõudis May valitsuselt Brexitile parlamendi heakskiidu saamist May parteikaaslane pelgab Brexiti soovimatuid tagajärgi Saksa sotside juht loobub parteijuhi kohast ja kantsleriks kandideerimast Kõige tugevam Brexiti-hoop ähvardab Iirimaad Arvamus Sergei Metlev: kodakondsus vabas Eestis sündinutele (3) Juhan Mellik: onklite diktatuur (22) Mare Tropp: Eesti pilt Briti meedias Juhtkiri: peaministri piinlikult erakondlik variant (3) Indrek Holst: aeg oleks luua päris pensioni II sammas (4) Postimees 1936. aastal: Saksamaa ja Balti riigid Lugejate kirjad: igas vallas jääb võimekust vajaka Kultuur Galeriisse kerkib uusehitis Heatujufilm läheb neljateistkümne Oscari järele Kersti Kreismann – armastusele truu naine (1) Sport Sportlased suudavad tulemuse nimel taluda ebainimlikku valu Poolfinaali jõudnud Federer üllatas iseennastki Austraalias linastub tennisepõnevik ja endiste aegade igatsus püsib Spordi lühiuudised Eesti mees aitas ehitada Toyota WRC-tiimi Mida tuleb tegelikult Kelly Sildaru võistluse juures jälgida? Lõbusa vuntsi suured eesmärgid: vormel-1 rahvale lähemale ja Euroopa etapid taas au sisse Uudse stipendiumiga otsitakse vaimult suuri noori Tarbija Tervisekülje nupud Alkoholitalumatus – mis see on? (1) Tippteadlane: psühhiaatrias napib bioloogilist teavet AK Kultuuri lühiuudised Tartu Mihhail Korbi visiit tõrkuvatele valdadele tröösti ei toonud – liitumissund jääb Tartlane, vajad seltsimaja? Siis osta riigilt oksjonil! Priskema lõpparve ootuses? Vallajuhtide palgad hakkavad tasahilju tõusma (1) USA suursaadik tegi Tartu koolis pauku Hoiakud, teadmatus ja rahapuudus piiravad erivajadustega laste õpet Tants käib laulu saatel, aga pillihelita Kuidas tartlased Minskis ujumas käisid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uudse stipendiumiga otsitakse vaimult suuri noori

3 min lugemist
Olümpiavõitja Gerd Kanter on üheks uue stipendiumialgatuse komisjoni liikmeks. FOTO: Tairo Lutter

Sportlaste jaoks on toetajatelt rahaküsimine alati olnud keeruline ülesanne, eriti kui säravaid tulemusi kohe ette pole näidata. Eesti noorsportlaste jaoks muutub see aga peagi veidi lihtsamaks, sest märtsis käivitub suurem stipendiumiprojekt, mille raames loodetakse toetust välja anda kuni kümnele andekale noorele ja seda kogu olümpiatsükliks. Sealjuures on uudse algatuse juures oluline klausel, et peale rahakoti täiendamise aidatakse noori ka veidi teistsuguse nõu ja jõuga. Projekti käivitasid kohalikud ettevõtjad ning stipendiaate hakkab välja valima viieliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad ka olümpiavõitja Gerd Kanter ning treener Tõnis Sildaru.

Tellijale Tellijale

Mullu käivitasid spordihuvilised ettevõtjad Noored Olümpiale nime kandva algatuse, mille raames anti kaheaastane toetus kiiruisutaja Marten Liivile. Nüüd on projekti eestvedajate sihid kasvanud ja nii otsustati rahastamisse kaasata oluliselt rohkem inimesi. Just täna käivitub ametlikult rahastusprojekt, kuhu oodatakse kaasa lööma nii ettevõtjaid kui eraisikuid.

«Meie idee on nii-öelda ühisrahastus ehk ootame ühinema kõiki, kes soovivad panustada Eesti tippspordi arengusse,» selgitas algatuse üks eestvedaja Paavo Pauklin. «Tahame sporti toetama tuua uusi inimesi, kes võib-olla varem ei ole seda süstemaatiliselt teinud. Kui keegi toetab aastas meie projekti näiteks 1000 euroga, siis igas kuus on see toetussumma tegelikult ju vaid 84 eurot. Selline summa võib olla jõukohane ka ühemehefirmadele või eraisikutele. Neile, kellele Eesti sport korda läheb, ei ole see suur summa, aga kunagi saab mõne suure spordihetke juures ehk öelda, et mina olen ka sellesse panustanud,» lisas Pauklin.

Kuigi toetajate otsimise kampaania käivitub ametlikult alles täna, on sihtasutuse eestvedajate ringkonnas juba teavitustööd tehtud ja esimesed summad on praeguseks koos. «Meil on juba praegu kahe stipendiumi raha kogutud. Senine tagasiside on olnud väga positiivne, sest kiidetakse just seda, et tehakse midagi uut,» rääkis Pauklin.

24.01.2017 26.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto