Sisukord
Sport
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (1) Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (3) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Uudse stipendiumiga otsitakse vaimult suuri noori

3 min lugemist
Olümpiavõitja Gerd Kanter on üheks uue stipendiumialgatuse komisjoni liikmeks. FOTO: Tairo Lutter

Sportlaste jaoks on toetajatelt rahaküsimine alati olnud keeruline ülesanne, eriti kui säravaid tulemusi kohe ette pole näidata. Eesti noorsportlaste jaoks muutub see aga peagi veidi lihtsamaks, sest märtsis käivitub suurem stipendiumiprojekt, mille raames loodetakse toetust välja anda kuni kümnele andekale noorele ja seda kogu olümpiatsükliks. Sealjuures on uudse algatuse juures oluline klausel, et peale rahakoti täiendamise aidatakse noori ka veidi teistsuguse nõu ja jõuga. Projekti käivitasid kohalikud ettevõtjad ning stipendiaate hakkab välja valima viieliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad ka olümpiavõitja Gerd Kanter ning treener Tõnis Sildaru.

Tellijale

Mullu käivitasid spordihuvilised ettevõtjad Noored Olümpiale nime kandva algatuse, mille raames anti kaheaastane toetus kiiruisutaja Marten Liivile. Nüüd on projekti eestvedajate sihid kasvanud ja nii otsustati rahastamisse kaasata oluliselt rohkem inimesi. Just täna käivitub ametlikult rahastusprojekt, kuhu oodatakse kaasa lööma nii ettevõtjaid kui eraisikuid.

«Meie idee on nii-öelda ühisrahastus ehk ootame ühinema kõiki, kes soovivad panustada Eesti tippspordi arengusse,» selgitas algatuse üks eestvedaja Paavo Pauklin. «Tahame sporti toetama tuua uusi inimesi, kes võib-olla varem ei ole seda süstemaatiliselt teinud. Kui keegi toetab aastas meie projekti näiteks 1000 euroga, siis igas kuus on see toetussumma tegelikult ju vaid 84 eurot. Selline summa võib olla jõukohane ka ühemehefirmadele või eraisikutele. Neile, kellele Eesti sport korda läheb, ei ole see suur summa, aga kunagi saab mõne suure spordihetke juures ehk öelda, et mina olen ka sellesse panustanud,» lisas Pauklin.

Kuigi toetajate otsimise kampaania käivitub ametlikult alles täna, on sihtasutuse eestvedajate ringkonnas juba teavitustööd tehtud ja esimesed summad on praeguseks koos. «Meil on juba praegu kahe stipendiumi raha kogutud. Senine tagasiside on olnud väga positiivne, sest kiidetakse just seda, et tehakse midagi uut,» rääkis Pauklin.

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto