Sisukord
Äriuudised
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tulude deklareerimine muutub märksa enamal kui 50 000 inimesel

2 min lugemist
Paljudele inimestele muutub pärast seda aastat tulude deklareerimine märksa keerukamaks. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Kui sel aastal saab veel südamerahuga esitada tulumaksudeklaratsioone vana korra järgi, siis 2018. aastal peavad tööandjad ja alates 2019. aastast töötajad ise arvestama muutunud nõudmistega. Ka tuleb silmas pidada, et inimesi, kes peavad hakkama tulumaksu juurde maksma, on märksa rohkem kui esialgu välja öeldud 50 000.

Tellijale

Seni välja käidud 50 000 inimese puhul, kes peavad pärast astmelise tulumaksu kehtestamist hakkama tulumaksu peale maksma, toonitab Evelyn Liivamägi, et siin on arvestatud vaid nendega, kes saavad töötasu mitme tööandja käest. Tegelik inimeste arv, keda maksumuudatused mõjutama hakkavad, on tema sõnul kindlasti suurem.

«Maksuvaba tulu ümberarvestamise toovad kaasa ka sama tööandja käest saadud preemia, üüritulu, vara võõrandamisest saadud kasu, dividendid, välismaalt teenitud tulu, intressitulu ning muu tulu, nagu näiteks jagamismajanduse platvormide kaudu teenitud tulu, jne,» loetles maksu- ja tolliameti esindaja.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto