Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.01.2017
Eesti Horoskoop Eesti rahvas on nakatunud trammipisikuga (7) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tartu trammitee oleks üheksa kilomeetri pikkune Tagakülg Esikülg 26. jaanuar Eesti kodanikud ütlesid nullvariandile ei (1) Eesti passi saaks teatud tingimustel Majandus Samsung pääses terve nahaga Algajal tasuks raha panna fondidesse (1) Kommentaar: investeeri ettevõttesse, mitte aktsiasse Välismaa Trumpi administratsioon asus kliimateadust ja riiklikke agentuure suukorvistama (3) Välismaa lühid USA ähvardab Hiinaga nugade peale minna Soome kaitseminister tembeldas asendusteenistujad desertöörideks Arvamus Kadri Simson: majanduskasvu toob Eesti inimeste väärtustamine (10) Juhtkiri: unustatud eetika (1) Avaliku elu tegelaste pöördumine: Eesti vajab raudteed Euroopasse, kuid mitte praegu planeeritud kujul (27) Enno Lend: Rail Baltic vajab arukat tegutsemist – ka kriitikutelt (2) Postimees 1928. aastal: kui puhus lõunast sula tuul Evelyn Kaldoja: Trumpi kritiseerides ei saa ise latti alla lasta (3) Kultuur Üllatusterohke muusikaauhindade gala toob vaatajateni Soome tipprežissöör Sport Spordi lühiuudised Johaugi saatus selgub reedel Kelly Sildaru võib järgmise aasta X-mängud vajadusel vahele jätta Vanameistrite imelised edulood Võit – erakordne ja emotsionaalne Red Bulli värvidesse pandud Kelly Sildaru: üldjuhul on tähelepanu hea Kuidas üks naine Kohilast võrkpallikantsi tegi (1) Tallinn Eesti rahvas on nakatunud trammipisikuga (7) Tarbija Odav euroremont on minevik Koerakuudi uus tase: soojendusega voodi ja konverentskõned Kodu lühiuudised Tartu Tartu ettevõtted on suurest tööraamatupaanikast pääsenud Kambjast kaob autojuhtide kirumiskoht Jäätahukast koorub kahemeetrine hiigelkukk Maaülikool asub ehitama oma visiitkaarti – uut toidumaja Tantsukool sai linna uhkeimad trenniruumid Tõsidus ja nali kahe Peterseni kunstis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1928. aastal: kui puhus lõunast sula tuul

1 min lugemist
Eesti jäämurdjate legendaarne esiisa: Suur Tõll. FOTO: Küllike Rooväli

Kui eile ööl ilm äkki sulale läks ja tugev lõunahommiku tuul tõusis, siis pani see jää Eesti vetes soodsas sihis liikuma. Keskpäevaks oli jää seisukord juba niivõrd kerge, et laevad ise jäälõhkuja abita Tallinna sadamasse oleks võinud tulla. Tuul ajas jää Soome ranna sihis, seal jääolusid tunduvalt raskendades. Eesti vetes oli aga eile kalda ääres umb. 10 km. vaba vee riba. «Suur Tõll» tuli lõunaks Tallinna, tuues kaasa Eesti laeva «Koidu», «Tasuja» viis laevu merele.

Kuigi jääolud eile nii kergeks kujunesid, ei läinud laevad iseseisvalt välja, seda peetakse siiski hädaohtlikuks, sest äkki võib tuul pöörduda ning jää võib jälle meie ranna sihis liikuma hakata ja laevadele hädaohtlikuks saada, kui nad siis jäälõhkujate jääpiirkonnas juhtuvad olema.

Äkiline temperatuuri tõus tõi eile rikke ka Tallinna elektrijaamas, mille järeldusel üks sild Tallinna sadamas, mis elektriga pööratakse, liikumisvõime kaotas.

Samuti tekkis rike Ellamaa elektri liinil, mille järeldusel Kopli raadiojaam, kes Ellamaa vooluga töötab, mõne tunni kestel tegevusvõimetu oli. Raadiojaam ei saanud sellepärast laevadelt jääteateid vastu võtta ja edasi anda. 26.01.1928

Seotud lood
25.01.2017 27.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto