Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1928. aastal: kui puhus lõunast sula tuul

1 min lugemist
Eesti jäämurdjate legendaarne esiisa: Suur Tõll. FOTO: Küllike Rooväli

Kui eile ööl ilm äkki sulale läks ja tugev lõunahommiku tuul tõusis, siis pani see jää Eesti vetes soodsas sihis liikuma. Keskpäevaks oli jää seisukord juba niivõrd kerge, et laevad ise jäälõhkuja abita Tallinna sadamasse oleks võinud tulla. Tuul ajas jää Soome ranna sihis, seal jääolusid tunduvalt raskendades. Eesti vetes oli aga eile kalda ääres umb. 10 km. vaba vee riba. «Suur Tõll» tuli lõunaks Tallinna, tuues kaasa Eesti laeva «Koidu», «Tasuja» viis laevu merele.

Kuigi jääolud eile nii kergeks kujunesid, ei läinud laevad iseseisvalt välja, seda peetakse siiski hädaohtlikuks, sest äkki võib tuul pöörduda ning jää võib jälle meie ranna sihis liikuma hakata ja laevadele hädaohtlikuks saada, kui nad siis jäälõhkujate jääpiirkonnas juhtuvad olema.

Äkiline temperatuuri tõus tõi eile rikke ka Tallinna elektrijaamas, mille järeldusel üks sild Tallinna sadamas, mis elektriga pööratakse, liikumisvõime kaotas.

Samuti tekkis rike Ellamaa elektri liinil, mille järeldusel Kopli raadiojaam, kes Ellamaa vooluga töötab, mõne tunni kestel tegevusvõimetu oli. Raadiojaam ei saanud sellepärast laevadelt jääteateid vastu võtta ja edasi anda. 26.01.1928

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto