Sisukord
Ehitus ja viimistlus
Tänane leht
26.01.2017
Eesti Horoskoop Eesti rahvas on nakatunud trammipisikuga (7) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tartu trammitee oleks üheksa kilomeetri pikkune Tagakülg Esikülg 26. jaanuar Eesti kodanikud ütlesid nullvariandile ei (1) Eesti passi saaks teatud tingimustel Majandus Samsung pääses terve nahaga Algajal tasuks raha panna fondidesse (1) Kommentaar: investeeri ettevõttesse, mitte aktsiasse Välismaa Trumpi administratsioon asus kliimateadust ja riiklikke agentuure suukorvistama (3) Välismaa lühid USA ähvardab Hiinaga nugade peale minna Soome kaitseminister tembeldas asendusteenistujad desertöörideks Arvamus Kadri Simson: majanduskasvu toob Eesti inimeste väärtustamine (10) Juhtkiri: unustatud eetika (1) Avaliku elu tegelaste pöördumine: Eesti vajab raudteed Euroopasse, kuid mitte praegu planeeritud kujul (27) Enno Lend: Rail Baltic vajab arukat tegutsemist – ka kriitikutelt (2) Postimees 1928. aastal: kui puhus lõunast sula tuul Evelyn Kaldoja: Trumpi kritiseerides ei saa ise latti alla lasta (3) Kultuur Üllatusterohke muusikaauhindade gala toob vaatajateni Soome tipprežissöör Sport Spordi lühiuudised Johaugi saatus selgub reedel Kelly Sildaru võib järgmise aasta X-mängud vajadusel vahele jätta Vanameistrite imelised edulood Võit – erakordne ja emotsionaalne Red Bulli värvidesse pandud Kelly Sildaru: üldjuhul on tähelepanu hea Kuidas üks naine Kohilast võrkpallikantsi tegi (1) Tallinn Eesti rahvas on nakatunud trammipisikuga (7) Tarbija Odav euroremont on minevik Koerakuudi uus tase: soojendusega voodi ja konverentskõned Kodu lühiuudised Tartu Tartu ettevõtted on suurest tööraamatupaanikast pääsenud Kambjast kaob autojuhtide kirumiskoht Jäätahukast koorub kahemeetrine hiigelkukk Maaülikool asub ehitama oma visiitkaarti – uut toidumaja Tantsukool sai linna uhkeimad trenniruumid Tõsidus ja nali kahe Peterseni kunstis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Odav euroremont on minevik

3 min lugemist
Tallinnas Kalamajas asuv 150 aastat vana maja on keskkonnasõbralikult renoveeritud. Hoones asub Säästva Renoveerimise Infokeskus. FOTO: Tarmo Elvisto/SRIK

Kui veel paarkümmend aastat tagasi oli euroremont justkui kvaliteedinäitaja, siis praegu on see sõna muutunud pigem viletsa säästurenoveerimise sümboliks. Selle asemel et odava kipskartongplaadiga vanad palkseinad kiirelt sirgeks ajada, otsib üha rohkem inimesi hoopis võimalust säilitada vana maja eripära või remontida oma kodu võimalikult keskkonnasõbralikult.

Tellijale Tellijale

Säästva Renoveerimise Infokeskuse juhataja Tarmo Elvisto sõnul eelistavad inimesed keskonnasõbralikke ehk ökomaterjale eri põhjustel. Väike osa inimestest hoolib keskkonnast laiemalt ja proovib toimida nii, et nende ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike.

Suurem osa valib looduslikud materjalid pigem seepärast, et ennetada või leevendada terviseprobleeme. Elvisto hinnangul suureneb järjest ka nende inimeste osakaal, kes järeltulijaid oodates soovivad teadliku valikuna juba ette kujundada võimalikult tervislikku elukeskkonda – näiteks noored ja oma esimest kodu loovad pered.

25.01.2017 27.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto