Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.01.2017
Eesti Horoskoop Eesti rahvas on nakatunud trammipisikuga (7) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tartu trammitee oleks üheksa kilomeetri pikkune Tagakülg Esikülg 26. jaanuar Eesti kodanikud ütlesid nullvariandile ei (1) Eesti passi saaks teatud tingimustel Majandus Samsung pääses terve nahaga Algajal tasuks raha panna fondidesse (1) Kommentaar: investeeri ettevõttesse, mitte aktsiasse Välismaa Trumpi administratsioon asus kliimateadust ja riiklikke agentuure suukorvistama (3) Välismaa lühid USA ähvardab Hiinaga nugade peale minna Soome kaitseminister tembeldas asendusteenistujad desertöörideks Arvamus Kadri Simson: majanduskasvu toob Eesti inimeste väärtustamine (10) Juhtkiri: unustatud eetika (1) Avaliku elu tegelaste pöördumine: Eesti vajab raudteed Euroopasse, kuid mitte praegu planeeritud kujul (27) Enno Lend: Rail Baltic vajab arukat tegutsemist – ka kriitikutelt (2) Postimees 1928. aastal: kui puhus lõunast sula tuul Evelyn Kaldoja: Trumpi kritiseerides ei saa ise latti alla lasta (3) Kultuur Üllatusterohke muusikaauhindade gala toob vaatajateni Soome tipprežissöör Sport Spordi lühiuudised Johaugi saatus selgub reedel Kelly Sildaru võib järgmise aasta X-mängud vajadusel vahele jätta Vanameistrite imelised edulood Võit – erakordne ja emotsionaalne Red Bulli värvidesse pandud Kelly Sildaru: üldjuhul on tähelepanu hea Kuidas üks naine Kohilast võrkpallikantsi tegi (1) Tallinn Eesti rahvas on nakatunud trammipisikuga (7) Tarbija Odav euroremont on minevik Koerakuudi uus tase: soojendusega voodi ja konverentskõned Kodu lühiuudised Tartu Tartu ettevõtted on suurest tööraamatupaanikast pääsenud Kambjast kaob autojuhtide kirumiskoht Jäätahukast koorub kahemeetrine hiigelkukk Maaülikool asub ehitama oma visiitkaarti – uut toidumaja Tantsukool sai linna uhkeimad trenniruumid Tõsidus ja nali kahe Peterseni kunstis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jäätahukast koorub kahemeetrine hiigelkukk

2 min lugemist
Jääkamakas praegu küll kukke ei meenuta, aga reedel on pilt kindlasti teine. Siis valmib Tallinnas Kalamajas Kotzebue tänava väikeses külmhoones skulptor Põvvat Kama paarimeetrine jääst kukeskulptuur, mis laupäeval tuuakse raeplatsile. FOTO: Mihkel Maripuu

Kuigi külmakraade lubab laupäevaks napilt, kui sedagi, jõuab kõikide plaanide kohaselt reede õhtul Tartusse ligi tonnine ja paari meetri pikkune kukekujuline jääskulptuur. Esialgu viiakse see küll külmhoonesse, kuid laupäeval tuuakse raeplatsile rahva ette.

Tellijale Tellijale

Skulptuuri autor on tänavu skulptor Põvvat Kama, kes praegu töötab Tallinnas Kalamajas hoolega Lätist tellitud tehasejääga, et kukk reedeks valmis oleks. 

Põvvat Kama rääkis, et talle anti skulptuuri tegemisel eeskujuks Forseliuse seltsi logo, millel on kujutatud kaardikepiga kukke. Kaardikeppi siiski ei tule. Kama selgitas, et kuna talle on antud skulptuuri tegemisel mänguruumi, läheneb ta sellele pigem abstraktselt.

25.01.2017 27.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto