Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Evelyn Kaldoja: Trumpi kritiseerides ei saa ise latti alla lasta

2 min lugemist
Evelyn Kaldoja. FOTO: Postimees

Tunnistan, et pidin endas maha suruma tungi õelutseda, kui sattusin hiljuti vestlusse ühe inimesega, kes rõõmustas Donald Trumpi üle ja pidas probleemiks CIA mahitatud homode vandenõu. Ja hirmu, kui rääkisin teisega, kes lootis, et Trump paneb palju inimesi vangi, kõigepealt USAs ja siis siin. Kõige tipuks raiskasin aega Facebooki-vaidlusele kolmandaga, kes oli veendumusel, et meedia pisendas USA presidendi inauguratsioonile tulnute arvu.

Ainus lõpuks sõnelemishimu pärssinud mõte oli arusaam, et Trumpi üle ei pea vaidlema. Tema tegevus presidendina tõestab end ise. Ja seni tasuks irratsionaalseid tunge alla suruda pigem tema vastastel.

Näiteks keskendumist triviaalsele. Mis tähtsust sellel on, kui palju inimesi Washingtoni kogunes? See pakkus korraks parastamisrõõmu, aga ei vääri vaidlust vandenõu uskujatega. Nagu on tobe teoretiseerida, et Melania Trump on oma mehe jaoks vaid objekt. Kehakeele analüüs kõlab ebateaduslikult ja vaba naine võib oma suhtes olla, kes ta tahab.

Või tavapärase praktika kontekstita ülespuhumist. Inauguratsioonipäeval tänitati, miks vastne esileedi eelkäijale kingituse viis. Hiljem selgus, et ka Michelle Obama viis kingituse Laura Bushile. Mõni osatas, et miks Trump vallandas Barack Obama poliitilised suursaadikud. USAs ongi paljud ametnikud poliitilise taustaga ja lahkuvad võimuvahetusega. Jah, seekordsed ruumide vabastamist nõudnud kirjad kõlasid jõhkralt.

Aga ega Obama jälgedes ses asjas ka just lilled kasva. Esimest korda presidendiks saades vallandas ta oma poliitilisele valikule ruumi tegemiseks USAd NATO juures esindanud tippklassi karjääridiplomaadi nii, et tolle lapsed ei saanud käia isegi lõpuni eeldatud kooliaastat Brüsselis.

Või end tolerantseks nimetajate jätkuvat ebatolerantsust isegi kompromissihuviliste inimeste suhtes. Laupäevasele naiste marsile tahtsid Trumpi vastu protestima tulla ka abordivastased feministid, korraldajad neid sinna ei soovinud. Tundub, et teatud seltskonnale on abort samasugune positiivne tegu ja hea asi iseeneses nagu kõva käe himustajatele surmanuhtlus. Üheks keelajate eestkõnelejaks oli Lena Dunham, kes vähemalt minu silmis nullis sellega kõik vabandused oma detsembrikuise rumaluse eest, kui teatas, et kahetseb, sest tal pole oma abordilugu. Kõlab nagu suurepärane ekstremistide fandango-partner Tony Tinderholtile. Too Esindajatekoja liige pani just ette, et aborti teinud naised peaksid seaduse ees olema mõrvarid. Viiendat korda abielus poliitiku hinnangul paneks see naisi seksi vastutustundlikumalt suhtuma.

Me peaksime muretsema, et juba on lubatud keskkonnaohtlikku torujuhet üle indiaanihaudade, uut hoogu Iisraeli uusasundustele ja Venemaale Ukraina sanktsioonidest loobumist tuumarelvastuse vähendamise lubaduse eest. Ainus viis laiamisest ja passiiv-agressiivsusest tiinet õhku taas konstruktiivseks jahutada on alustada iseendast.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto