Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.01.2017
Eesti Horoskoop Eesti rahvas on nakatunud trammipisikuga (7) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tartu trammitee oleks üheksa kilomeetri pikkune Tagakülg Esikülg 26. jaanuar Eesti kodanikud ütlesid nullvariandile ei (1) Eesti passi saaks teatud tingimustel Majandus Samsung pääses terve nahaga Algajal tasuks raha panna fondidesse (1) Kommentaar: investeeri ettevõttesse, mitte aktsiasse Välismaa Trumpi administratsioon asus kliimateadust ja riiklikke agentuure suukorvistama (3) Välismaa lühid USA ähvardab Hiinaga nugade peale minna Soome kaitseminister tembeldas asendusteenistujad desertöörideks Arvamus Kadri Simson: majanduskasvu toob Eesti inimeste väärtustamine (10) Juhtkiri: unustatud eetika (1) Avaliku elu tegelaste pöördumine: Eesti vajab raudteed Euroopasse, kuid mitte praegu planeeritud kujul (27) Enno Lend: Rail Baltic vajab arukat tegutsemist – ka kriitikutelt (2) Postimees 1928. aastal: kui puhus lõunast sula tuul Evelyn Kaldoja: Trumpi kritiseerides ei saa ise latti alla lasta (3) Kultuur Üllatusterohke muusikaauhindade gala toob vaatajateni Soome tipprežissöör Sport Spordi lühiuudised Johaugi saatus selgub reedel Kelly Sildaru võib järgmise aasta X-mängud vajadusel vahele jätta Vanameistrite imelised edulood Võit – erakordne ja emotsionaalne Red Bulli värvidesse pandud Kelly Sildaru: üldjuhul on tähelepanu hea Kuidas üks naine Kohilast võrkpallikantsi tegi (1) Tallinn Eesti rahvas on nakatunud trammipisikuga (7) Tarbija Odav euroremont on minevik Koerakuudi uus tase: soojendusega voodi ja konverentskõned Kodu lühiuudised Tartu Tartu ettevõtted on suurest tööraamatupaanikast pääsenud Kambjast kaob autojuhtide kirumiskoht Jäätahukast koorub kahemeetrine hiigelkukk Maaülikool asub ehitama oma visiitkaarti – uut toidumaja Tantsukool sai linna uhkeimad trenniruumid Tõsidus ja nali kahe Peterseni kunstis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti passi saaks teatud tingimustel

2 min lugemist
Eesti pass. FOTO: Toomas Huik

Eile riigikogu infotunnis opositsioonisaadikute küsimuste tulva alla sattunud Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas pidi korduvalt kinnitama, et Keskerakonna soov anda Eestis üle 25 aasta elanud inimestele kodakondsus ei tähenda, et kõigile hakataks valimatult passe jagama.

Tellijale Tellijale

Ratas ütles riigikogu liikmete küsimustele vastates, et ei toeta kodakondsuse nullvarianti ja seda Keskerakonna ettepanek ka ette ei näe. «Räägime inimestest, kes on elanud siin riigis 25 ja rohkem aastat. Me ei räägi nendest inimestest, kes on tulnud siia peale 20. augustit 1991. Me ei räägi sellest, et igale inimesele saadetakse posti teel koju Eesti Vabariigi pass,» ütles ta.

Anda Eestis vähemalt 1991. aastast elanud inimestele kodakondsus on tema sõnul Keskerakonna soov olnud juba aastaid ning viimati oli see kirjas Keskerakonna 2015. aasta riigikogu valimiste platvormis.

25.01.2017 27.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto