Sisukord
Arvustused
Postimees
27.01.2017
Eesti Horoskoop Inglisilmadega Hanna-Liisa areneb diagnoosi kiuste Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tallinna–Pärnu maanteele plaanitakse nutikaid liiklusmärke Vanalinna muinsuskaitse ajalugu sai kaante vahele Valitsus kiitis heaks alkoholipiirangute karmistamise Valitsus kinnitas seitsme ühendvalla loomise Eesti lühiuudised «Passimaffia» liikmed astusid kohtu ette Muusikaline meenutus Veljo Tormise mälestuseks Esikülg 27. jaanuar Tagakülg Endine moeärimees asus pensioni pärast võitlusse (5) Mis vahe on reisibürool ja reisikorraldajal? Majandus Korruptsioonikahtlus püsib RKASi korrektsest käitumisest hoolimata Maailma tuntuima börsiindeksi rekord tõi kaasa nii ovatsioone kui kõhklusi Kütusemüüjad ähvardavad järsu hinnatõusuga (20) Mis vahe on reisibürool ja reisikorraldajal? Välismaa Välismaa lühiuudised 27.01.2017 Viimsepäevakella osutite näit läks veel süngemaks (6) Leinavad lesed jäävad Zimbabwes koduta PERSOON. Elav legend El Chapo Tadžiki naised võtavad üle kodumaalt lahkunud meeste tööd Trump rajab müüri kõikuvale alusele Mille eest maksis Prantsuse parlament konservatiivide esinumbri naisele pool miljonit eurot? Prantsusmaa Rahvusrinde 24 eurosaadikut eesotsas Le Peniga süüdistatakse pettuses Arvamus Jürgen Ligi: pahupidi vabariik (27) Postimees 1934. aastal: Riiga lennukitevabrik Juhtkiri: viimsepäevakell – tuuma- ja kliimariskid (1) Taavi Minnik: kaks korda kaks on viis, kolm korda kolm kümme (2) Urmas Pappel ja Oliver Ait: Hiina energiapoliitika ja -julgeolek (3) Marten Kokk: Hiina roll uuel aastal (2) Kultuur Teater generatsioonideülesest taaskasutamisest Inimene kui linn, film kui luuletus Eesti esinduskoor terveks kuuks ookeani taha (2) Eesti Muusikaauhinnad ehk kõik süsteemid töötavad normaalselt Sport Balti liigas selgusid play-off’i paarid Üle pika aja võitnud Kalev sai Veidemani käima Prantslased vormivad Sildaru teekonna olümpiale filmiks Dopingupatune Johaug valetas Kelly Sildaru üks suur etteaste Aspenis tehtud, kaks seisab ees Ajaratas pöördub kümnendi võrra tagasi Tallinn Vanalinna muinsuskaitse ajalugu sai kaante vahele Tarbija Mis vahe on reisibürool ja reisikorraldajal? Tartu Tartu lähistele Emajõe kaldale plaanitakse võimsat tselluloositehast (22) Taluniku saatus: lehmad lüpsilt otse tapale Üles soojendatud tanklaplaan ajab elanikel karva turri Suured sigalad püsivad katku kiuste, väiketootjad vannuvad alla Tartusse ilmuvad uued pakendikonteinerid (2) Üheksandikud sepitsesid ülikoolis tulevikuplaane Uhkes hoos tartlased tunnistavad üksnes võite Vaksali kogukonnaaed kolib Karlovasse Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Inimene kui linn, film kui luuletus

3 min lugemist
Paterson (Adam Driver) on bussijuht, kes kirjutab luuletusi. FOTO: Kaader filmist

Jim Jarmuschi uus film «Paterson» kujutab ühte nädalat samanimelise bussijuhi elust samanimelises New Jersey linnakeses. Paterson (Adam Driver) elab oma naise Lauraga (Golshifteh Farahani) õnnelikult armsas majakeses, kus neid ei sega mitte miski.

Tema elu vormib selge rutiin: ta juhib esmaspäevast reedeni bussi, kirjutab vabal ajal luuletusi armastusest ja elu pisiasjadest ning käib seejärel igal õhtul koeraga jalutamas. Enne koju naasmist võtab ta alati samas baaris mõne õlle ja ajab teiste kundedega mõne sõna juttu.

Patersoni naine Laura tegeleb kunstiga ja tahab, et mees maailmaga oma luuletusi jagaks, ent Paterson ise on rahul ka niisama oma märkmikku kirjutamisega, ilma et keegi teine tema ridu näeks.

Tellijale

Jarmusch on kunagi öelnud, et ta teeks meelsamini filmi kellestki, kes jalutab oma koera, kui näiteks Hiina keisrist või kellestki teisest sama olulisest. Filmitegijana on teda alati huvitanud pigem tähelepanuta jäänud, vaiksed tegelased, keda vaataja ei pruugi esimese hooga märgata või oluliseks pidada. Inimesed, kes seisavad muust maailmast justkui eemal, ent suudavad ometi ainuüksi oma olemasoluga seda ilusamaks teha.

Kõigi nende omapära tuleneb millestki seletamatust. Või õigemini, tegelikult ongi iga inimene omapärane. Ka bussijuht Paterson on esmapilgul justkui tavaline, ilma suurte ambitsioonide või erilise ühiskondliku staatuseta inimene. Ta näib läbivat eri olukordi ja elusid, ise neisse väga sekkumata.

26.01.2017 28.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto