Sisukord
Arvustused
Postimees
27.01.2017
Eesti Horoskoop Inglisilmadega Hanna-Liisa areneb diagnoosi kiuste Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tallinna–Pärnu maanteele plaanitakse nutikaid liiklusmärke Vanalinna muinsuskaitse ajalugu sai kaante vahele Valitsus kiitis heaks alkoholipiirangute karmistamise Valitsus kinnitas seitsme ühendvalla loomise Eesti lühiuudised «Passimaffia» liikmed astusid kohtu ette Muusikaline meenutus Veljo Tormise mälestuseks Esikülg 27. jaanuar Tagakülg Endine moeärimees asus pensioni pärast võitlusse (5) Mis vahe on reisibürool ja reisikorraldajal? Majandus Korruptsioonikahtlus püsib RKASi korrektsest käitumisest hoolimata Maailma tuntuima börsiindeksi rekord tõi kaasa nii ovatsioone kui kõhklusi Kütusemüüjad ähvardavad järsu hinnatõusuga (20) Mis vahe on reisibürool ja reisikorraldajal? Välismaa Välismaa lühiuudised 27.01.2017 Viimsepäevakella osutite näit läks veel süngemaks (6) Leinavad lesed jäävad Zimbabwes koduta PERSOON. Elav legend El Chapo Tadžiki naised võtavad üle kodumaalt lahkunud meeste tööd Trump rajab müüri kõikuvale alusele Mille eest maksis Prantsuse parlament konservatiivide esinumbri naisele pool miljonit eurot? Prantsusmaa Rahvusrinde 24 eurosaadikut eesotsas Le Peniga süüdistatakse pettuses Arvamus Jürgen Ligi: pahupidi vabariik (27) Postimees 1934. aastal: Riiga lennukitevabrik Juhtkiri: viimsepäevakell – tuuma- ja kliimariskid (1) Taavi Minnik: kaks korda kaks on viis, kolm korda kolm kümme (2) Urmas Pappel ja Oliver Ait: Hiina energiapoliitika ja -julgeolek (3) Marten Kokk: Hiina roll uuel aastal (2) Kultuur Teater generatsioonideülesest taaskasutamisest Inimene kui linn, film kui luuletus Eesti esinduskoor terveks kuuks ookeani taha (2) Eesti Muusikaauhinnad ehk kõik süsteemid töötavad normaalselt Sport Balti liigas selgusid play-off’i paarid Üle pika aja võitnud Kalev sai Veidemani käima Prantslased vormivad Sildaru teekonna olümpiale filmiks Dopingupatune Johaug valetas Kelly Sildaru üks suur etteaste Aspenis tehtud, kaks seisab ees Ajaratas pöördub kümnendi võrra tagasi Tallinn Vanalinna muinsuskaitse ajalugu sai kaante vahele Tarbija Mis vahe on reisibürool ja reisikorraldajal? Tartu Tartu lähistele Emajõe kaldale plaanitakse võimsat tselluloositehast (22) Taluniku saatus: lehmad lüpsilt otse tapale Üles soojendatud tanklaplaan ajab elanikel karva turri Suured sigalad püsivad katku kiuste, väiketootjad vannuvad alla Tartusse ilmuvad uued pakendikonteinerid (2) Üheksandikud sepitsesid ülikoolis tulevikuplaane Uhkes hoos tartlased tunnistavad üksnes võite Vaksali kogukonnaaed kolib Karlovasse Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Teater generatsioonideülesest taaskasutamisest

3 min lugemist
Näitleja-mängujuht Katrin Valkna esitab-jutustab loo tädist, keda kutsutakse Pobisejaks. FOTO: Rait Avestik

Teater võib olla suur mõjutusvahend, kui seda osata kasutada õigesti ja õige segmendi puhul. Selleks segmendiks on muidugi noorim teatripublik ning sõltub tegijast, kas tahetakse noore vaataja ajju mingit käitumisnormi või tarkuseiva juurutada või pakkuda läbi (vaate)mängu ja olulise sõnumi tõsist teatrielamust (mis ei välista naeru ja rõõmu), mis ärgitab või sunnib lapse (üksi või koos vanemaga) kas või korraks nähtu üle järele mõtlema. Ning see teatrikogemus võiks toeks olla natuke ka eksistentsiaalsemates asjades ehk ärgitaks mõtlema selle üle, millest igapäevastes uudistesaadetes ei räägita.  

Tellijale

Piip ja Tuut Teatrimaja uuslavastuses «Pobiseja» on natuke nii üht kui ka teist. Kuigi eelkooliealistele mõeldud lavastusega ollakse mitmes mõttes õigel teel, on seda teed veel mõnevõrra käia küll. Igaks juhuks rõhutan, et kuigi Toompeal asuvat Piip ja Tuut Teatrimaja teame eelkõige samanimeliste ja ka rahvusvaheliselt tuntud klounide kaudu, tehakse seal majas teatrit ka siis, kui kloune parasjagu kodus pole.

Marek Demjanovi lavastus on nii sisu kui ka vormi poolest moodsalt retrohõnguline. Lavastaja idee järgi Piret Jaaksi poolt kirja pandud «Pobisejas» minnakse ajas tagasi, kui praeguste eelkooliealiste lapsevanemad ise lapsed olid. Näitleja-mängujuht Katrin Valkna esitab-jutustab loo tädist, keda nad kutsusid Pobisejaks, kes oli looduse, laste ja vanade asjade sõber, kuid keda me reaalses tänavaelus tunneme märksa vähem nostalgilise ja lapsepõlveromantilisena.

26.01.2017 28.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto