K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna–Pärnu maanteele plaanitakse nutikaid liiklusmärke

Pärnu Postimees
Tallinna–Pärnu maanteele plaanitakse nutikaid liiklusmärke
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elektroonilised liiklusmärgid.
Elektroonilised liiklusmärgid. Foto: Peeter Langovits

Maanteeamet soovib lähiajal paigaldada Tallinna ja Riiat ühendavale maanteele nutikad liiklusmärgid ja infotablood, mille abil saaks jooksvalt piirkiirust muuta, vahendas tehnoloogiauudiste veebileht geenius.ee.

Juhtprojekti raames paigutataks Tallinna–Ääsmäe neljarajalisele lõigule nutikad liiklusmärgid, mille abil saaks ilmaolude ja reaalsete teetingimuste järgi piirkiirust muuta. See, kui palju hakatakse piirkiirust muutma, selgub uuringus.

Peale nutikate liiklusmärkide jõuavad maanteedele teabetablood, millega saab kuvada reaalajas infot tee olukorra ja seal varitsevate ohtude kohta. Nendel hakatakse kuvama erakorraliste liiklustakistuste asukohti, liiklusõnnetuste infot, ümbersõite, libedust, teetööde infot, ilma- ja ohutusinfot ning teavet selle kohta, kui kaugel on lähim suurem vahepeatuse koht. Selle kõrval hakkaks uue süsteemi abil tööle nutika tagasipöörde lahendus.

Geenius.ee dokumentide põhjal oleks infotabloosid teedel seitse: kaks suurt ja viis väiksemat. Need paigaldatakse Kanamale, Märjamaale, Reidu ja Iklasse.

Süsteem peaks täies mahus rakenduma 2018. aastal. Kui juhtprojekt osutub edukaks, võidakse niisugused lahendused kasutusele võtta teistelgi teedel, kuid see sõltub katseprojektile tehtavast mõjuhinnangust.

Märksõnad
Tagasi üles