Valitsus kinnitas seitsme ühendvalla loomise

Valitsus kinnitas eile Alutaguse, Peipsiääre, Antsla, Häädemeeste, Kanepi, Vastseliina ja Saarde ühendvalla moodustamise.

Riigihalduse minister Mihhail Korb (Keskerakond) on varem öelnud, et valitsus kinnitab jaanuari jooksul kõik vabatahtlikud ühinemised ning järgmise sammuna tehakse ühinemisettepanek neile omavalitsustele, kus elanike arv jääb alla haldusreformi seaduses nõutud 5000.

Sundliitmine puudutab ka valitsuse heakskiidu saanud ühendvaldu. «Kõik need vallad on alla 5000 elanikuga ehk võib eeldada, et nende kõigi osas teeb valitsus otsuse sundliitmiseks ühes või teises suunas,» ütles Korb valitsuse pressikonverentsil.

Eilsete otsuste kohaselt moodustavad 3968 elanikuga Alutaguse valla Alajõe, Iisaku, Mäetaguse ja Tudulinna vald Ida-Virumaal ning 3843 elanikuga Peipsiääre valla Alatskivi, Peipsiääre ja Vara vald Tartumaal.

Antsla ja Urvaste vald ühinevad Võrumaal 4649 elanikuga Antsla, Häädemeeste ja Tahkuranna vald Pärnumaal 4982 elanikuga Häädemeeste ning Kanepi, Kõlleste ja Valgjärve vald Põlvamaal 4962 elanikuga Kanepi vallaks. Orava ja Vastseliina vald moodustavad 2690 elanikuga Vastseliina ning Saarde ja Surju vald 4873 elanikuga Saarde valla.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel väheneb omavalitsuste koguarv äsja heaks kiidetud ühinemiste tulemusel veel 11 võrra, 116-le. Kokku on valitsus praeguseks kinnitanud 39 ühendvalla loomise, kuue nimevaidlusi pidava valla moodustamine ootab Korbi sõnul vabatahtlike ühinemiste etapis veel kinnitamist.

26.01.2017 28.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto