Sisukord
Eesti
Postimees
27.01.2017
Eesti Horoskoop Inglisilmadega Hanna-Liisa areneb diagnoosi kiuste Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tallinna–Pärnu maanteele plaanitakse nutikaid liiklusmärke Vanalinna muinsuskaitse ajalugu sai kaante vahele Valitsus kiitis heaks alkoholipiirangute karmistamise Valitsus kinnitas seitsme ühendvalla loomise Eesti lühiuudised «Passimaffia» liikmed astusid kohtu ette Muusikaline meenutus Veljo Tormise mälestuseks Esikülg 27. jaanuar Tagakülg Endine moeärimees asus pensioni pärast võitlusse (5) Mis vahe on reisibürool ja reisikorraldajal? Majandus Korruptsioonikahtlus püsib RKASi korrektsest käitumisest hoolimata Maailma tuntuima börsiindeksi rekord tõi kaasa nii ovatsioone kui kõhklusi Kütusemüüjad ähvardavad järsu hinnatõusuga (20) Mis vahe on reisibürool ja reisikorraldajal? Välismaa Välismaa lühiuudised 27.01.2017 Viimsepäevakella osutite näit läks veel süngemaks (6) Leinavad lesed jäävad Zimbabwes koduta PERSOON. Elav legend El Chapo Tadžiki naised võtavad üle kodumaalt lahkunud meeste tööd Trump rajab müüri kõikuvale alusele Mille eest maksis Prantsuse parlament konservatiivide esinumbri naisele pool miljonit eurot? Prantsusmaa Rahvusrinde 24 eurosaadikut eesotsas Le Peniga süüdistatakse pettuses Arvamus Jürgen Ligi: pahupidi vabariik (27) Postimees 1934. aastal: Riiga lennukitevabrik Juhtkiri: viimsepäevakell – tuuma- ja kliimariskid (1) Taavi Minnik: kaks korda kaks on viis, kolm korda kolm kümme (2) Urmas Pappel ja Oliver Ait: Hiina energiapoliitika ja -julgeolek (3) Marten Kokk: Hiina roll uuel aastal (2) Kultuur Teater generatsioonideülesest taaskasutamisest Inimene kui linn, film kui luuletus Eesti esinduskoor terveks kuuks ookeani taha (2) Eesti Muusikaauhinnad ehk kõik süsteemid töötavad normaalselt Sport Balti liigas selgusid play-off’i paarid Üle pika aja võitnud Kalev sai Veidemani käima Prantslased vormivad Sildaru teekonna olümpiale filmiks Dopingupatune Johaug valetas Kelly Sildaru üks suur etteaste Aspenis tehtud, kaks seisab ees Ajaratas pöördub kümnendi võrra tagasi Tallinn Vanalinna muinsuskaitse ajalugu sai kaante vahele Tarbija Mis vahe on reisibürool ja reisikorraldajal? Tartu Tartu lähistele Emajõe kaldale plaanitakse võimsat tselluloositehast (22) Taluniku saatus: lehmad lüpsilt otse tapale Üles soojendatud tanklaplaan ajab elanikel karva turri Suured sigalad püsivad katku kiuste, väiketootjad vannuvad alla Tartusse ilmuvad uued pakendikonteinerid (2) Üheksandikud sepitsesid ülikoolis tulevikuplaane Uhkes hoos tartlased tunnistavad üksnes võite Vaksali kogukonnaaed kolib Karlovasse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valitsus kiitis heaks alkoholipiirangute karmistamise

2 min lugemist

Valitsus andis eile heakskiidu tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski esitatud eelnõule, mis keelab muu hulgas alkoholireklaami sotsiaalmeedias, sunnib suurpoode alkoholimüügi muust kaubast eraldama ning piirab märgatavalt muud alkoholiga seonduvat.

Alkohoolsed joogid peavad edaspidi olema poodides paigutatud teistest kaupadest eraldi ega tohi olla õuest nähtavad. Küll aga ei kohusta uus kord väikepoode alkoholi müügisaalis seina taha peitma. See hakkab puudutama suurpoode, kellel on müügipinda üle 450 ruutmeetri. Eelnõus on loobutud tanklapoodide alkoholimüügi keelust.

Eelnõu järgi lubatakse reklaamides edastada vaid neutraalset teavet, sealhulgas välistades inimeste näitamise, atmosfääri kirjeldamise ja lugude jutustamise. Eelnõuga keelustatakse välireklaam, pikendatakse kellaajalist reklaamipiirangut raadios ja teles senise kella 21 asemel kella 22ni ning keelatakse alkoholireklaam ajakirjade lisaväljaannete esi- ja tagakaanel.

Samuti karmistatakse müüjatele kehtestatud nõuet tuvastada alkohoolsete jookide ostja vanus. Seadusemuudatusega lubatakse kontrollostud nii alaealistele alkoholimüügi keelu täitmise kontrollimiseks kui ka salaalkoholi müügi tuvastamiseks.

Viimaks keelatakse alkoholi degustatsioonid poodides ja happy hour ehk võimalus pakkuda mingitel tundidel alkoholi tavapärasest soodsamalt. Samuti ei tohi alkohoolse joogi multipakendi ostmine olla soodsam kui üksiku joogi ostmine.

Eelnõu vastuvõtmisel riigikogus jõustub see täies ulatuses 1. jaanuarist 2018.

Samas tehti valitsuse heakskiidu saanud ja riigikogusse saadetud alkoholiseaduse eelnõusse juba esimene muudatus. Uuendati sätet, kus on kirjas, millised poed peavad tegema eraldi viinaosakonna.

Alkoholiseaduse esialgse versiooni järgi oleks väikesed poed pidanud hakkama alkoholi müüma n-ö leti tagant ja suured kauplused oleksid pidanud piirama napsimüügiala läbipaistmatute seintega. Pärast tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, majandusminister Kadri Simsoni ning justiitsminister Urmas Reinsalu arupidamist otsustati, et eraldi viinaosakonna peavad tegema poed, mille üldpind – nii müügi- kui ka laopind – on suurem kui 600 ruutmeetrit.

Selline otsus tekitas küsitavusi näiteks Eesti suurima joogitootja A. Le Coqi juhil Tarmo Noobil, kes juhtis teisipäeval tähelepanu, et sellise sõnastuse korral tuleb arvesse võtta ka katlamaja ja keldriruumid.

Seotud lood
26.01.2017 28.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto