Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.01.2017
Eesti Eestlasest nobelist – Juri Israel (5) Neitsikurgedel kuues muna esikülg 28.01 Savisaare koguduse teine tulemine (4) Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Alajõe ihkab jätkata riigikogu kantselei juhina Majandus Eesti ettevõtte hulljulge plaan viib e-kooli Aafrikasse (1) Kommentaar: Maril oli alustamiseks viimane aeg Välismaa Tuneesia elab tagasi pöörduvate pühasõdalaste kartuses Vanaisa Vassõl – sõjas käis, aga veteran pole May tähtsustas USAs liitlassuheid Arvamus Ilmar Raag: 2017 – pallimäng üle meie pea (35) Sirje Niitra: kui enam ei taha Peeter Langovitsi tagasivaade: Viru väljaku uus nägu EKI keelekool: absoluutselt (2) Trumpi liikumise nägu (2) Juhtkiri: muuseum kutsub Kelle käes on kelle cojones?* Meeletult töökas perfektsionist Tööraamat ja paberipaanika Postimees 1992. aastal: endise peaministri töövõime on väljapool kahtlust, aga majandus jäi laokile Tiit Hennoste: peavoolumeedia ja prillikivi (16) Kultuur Sõnniku elu Postromantiku elu ja armastus Aja auk. Pidu sai läbi Nädala plaat. Anna andeks, vanaema, et näen välja nagu diiler Mahavisatud imed Sport Gregor Arbet läheb taas operatsioonile Spordi lühiuudised Kas Eesti aerutajad kraapisid välja lotovõidu? (1) Sildaru saatus Aspenis: lihtsam on olla tagaajaja kui tagaaetav Kontrollimatud lapsevanemad tennises: roppused, vastaste mürgitamine ja lõputu peksmine AK Rokkiv klatš viimasest ilusast aastast Artemi Troitski: kuidas Nõukogude Liidu aladelt lahkujad lõid Lääne-Venemaa (7) Postromantiku elu ja armastus Sõnniku elu Mahavisatud imed Peeter Saari: järgmise digirevolutsiooni teeb kvant-üleolek (3) Eesti kultuuri täheatlas: pööre kultuurikliimas (Noor-Eesti) Ilmar Raag: 2017 – pallimäng üle meie pea (35) David Vseviov: Karikatuuride sõda (1) Arter Tsiklihooaeg südatalvel: motorahvas unistab Helsingis «Mõrsja» - allegooriline (õudus)lugu Venemaast Horoskoop Ratsutamise ABC keset talve ehk kuidas ma esimest korda hobuse selga istusin Rainer Sarnet: armastus ja ahnus on igatsuse erinevad nimed Eestlase superjaht sattus ookeanil surmasuhu Kuidas puhata ja elu nautida nii, et lisakilod külge ei jää? Mis juhtub, kui eestlasest saab maailmakodanik? (6) NOËP vallutab maailma - viiruslikult vinged lood Hommik, mida sa oled oodanud Kuidas saab kivist liikuv pilt? Kevadmood: vabadus veidrusteks! Kaja Kallas: maskid karnevalil ja igapäevaelus Hurraa, me elame teleseriaalide kuldajastul! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1992. aastal: endise peaministri töövõime on väljapool kahtlust, aga majandus jäi laokile

1 min lugemist
Edgar Savisaar FOTO: filmiarhiiv

Neljapäeval usutleti Rootsi televisioonis tuntud majandustegelast Rudolf Jalakast. Ta märkis tunnustavalt endise peaministri suurt töövõimet, kes kui traktor on Eesti asja ajamisel edasi läinud. Samas jäeti laokile peamised majandusküsimused.

Edgar Savisaare enda isiksus tekitas tal hulgaliselt konflikte kaastöötajatega. Jalakase arvates peab uus peaminister olema paindlikum ja arvestama enda aadressil tehtud kriitikat.

Samasuguste mõtetega juhtkirja avaldab päevaleht «Dagens Nyheter». Tuuakse esile, et Eesti valitsuse poolses asjaajamises esineb palju ebakompetentsust, kuid ilmselt on see paratamatu, sest Eestis pole kellelgi õiget ettekujutust, mis on turumajandus ja kuidas sellele üle minna.

Savisaare pangandusnõunik Bo Kragh hoiatas Rootsi majandustegelaste ees esinedes, et ei kiirustaks Eestisse raha investeerima. Ehkki ülemnõukogu on vastu võtnud mitmeid seadusi, ei ole valitsus neid täitnud ja nende rakendamist on kogu aeg edasi lükatud.

Reedene «Göteborgs-Posten» võrdleb Savisaart ja Landsbergist. Tullakse järeldusele, et Savisaar on olnud Moskvale tunduvalt kuulekam. Lehe seisukoht on, et Savisaare tõeline tähetund oli kaks-kolm aastat tagasi, kogu viimane aeg on möödunud, aga jätkuvas languses.

28.1.1992

Seotud lood
27.01.2017 30.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto