Sisukord
Talisport
Postimees
28.01.2017
Eesti Eestlasest nobelist – Juri Israel (5) Neitsikurgedel kuues muna esikülg 28.01 Savisaare koguduse teine tulemine (4) Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Alajõe ihkab jätkata riigikogu kantselei juhina Majandus Eesti ettevõtte hulljulge plaan viib e-kooli Aafrikasse (1) Kommentaar: Maril oli alustamiseks viimane aeg Välismaa Tuneesia elab tagasi pöörduvate pühasõdalaste kartuses Vanaisa Vassõl – sõjas käis, aga veteran pole May tähtsustas USAs liitlassuheid Arvamus Ilmar Raag: 2017 – pallimäng üle meie pea (35) Sirje Niitra: kui enam ei taha Peeter Langovitsi tagasivaade: Viru väljaku uus nägu EKI keelekool: absoluutselt (2) Trumpi liikumise nägu (2) Juhtkiri: muuseum kutsub Kelle käes on kelle cojones?* Meeletult töökas perfektsionist Tööraamat ja paberipaanika Postimees 1992. aastal: endise peaministri töövõime on väljapool kahtlust, aga majandus jäi laokile Tiit Hennoste: peavoolumeedia ja prillikivi (16) Kultuur Sõnniku elu Postromantiku elu ja armastus Aja auk. Pidu sai läbi Nädala plaat. Anna andeks, vanaema, et näen välja nagu diiler Mahavisatud imed Sport Gregor Arbet läheb taas operatsioonile Spordi lühiuudised Kas Eesti aerutajad kraapisid välja lotovõidu? (1) Sildaru saatus Aspenis: lihtsam on olla tagaajaja kui tagaaetav Kontrollimatud lapsevanemad tennises: roppused, vastaste mürgitamine ja lõputu peksmine AK Rokkiv klatš viimasest ilusast aastast Artemi Troitski: kuidas Nõukogude Liidu aladelt lahkujad lõid Lääne-Venemaa (7) Postromantiku elu ja armastus Sõnniku elu Mahavisatud imed Peeter Saari: järgmise digirevolutsiooni teeb kvant-üleolek (3) Eesti kultuuri täheatlas: pööre kultuurikliimas (Noor-Eesti) Ilmar Raag: 2017 – pallimäng üle meie pea (35) David Vseviov: Karikatuuride sõda (1) Arter Tsiklihooaeg südatalvel: motorahvas unistab Helsingis «Mõrsja» - allegooriline (õudus)lugu Venemaast Horoskoop Ratsutamise ABC keset talve ehk kuidas ma esimest korda hobuse selga istusin Rainer Sarnet: armastus ja ahnus on igatsuse erinevad nimed Eestlase superjaht sattus ookeanil surmasuhu Kuidas puhata ja elu nautida nii, et lisakilod külge ei jää? Mis juhtub, kui eestlasest saab maailmakodanik? (6) NOËP vallutab maailma - viiruslikult vinged lood Hommik, mida sa oled oodanud Kuidas saab kivist liikuv pilt? Kevadmood: vabadus veidrusteks! Kaja Kallas: maskid karnevalil ja igapäevaelus Hurraa, me elame teleseriaalide kuldajastul! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sildaru saatus Aspenis: lihtsam on olla tagaajaja kui tagaaetav

5 min lugemist
Kelly Sildaru stiilselt kihutamas eelmisel aastal pargisõidu esikoha suunas. Pühapäeval tuleb tal mullu võidetud esikohta kaitsma asuda. FOTO: Flip McCririck / ESPN Images

Aasta aega tagasi talviste X-mängude noorimaks võitjaks kerkinud Kelly Sildaru toonane esikoht pakkus hulgaliselt positiivseid emotsioone. Võidurõõmu suurendas asjaolu, et jõuproovi eel oli ta olnud hädas hoo sissesaamisega ja räägiti, et vaid väga heal juhul võiks ta jõuda pjedestaalile. Aasta aega hiljem on Sildaru freestyle-suusatamise pargisõidus juba favoriit, kuigi probleeme hooga on selgi korral. Kõrvalalal, Big Airi hüpetes asub eestlanna jahtima pjedestaalikohta.  

Tellijale Tellijale

«Lihtsam on olla tagaajaja kui tagaaetav. Konkurendid on väga tugevad ja näljased,» vaatas Kelly treenerist isa Tõnis Sildaru ette nädalavahetusele ja eelkõige pühapäevasele pargisõidu võistlusele. «Ikka üritame pargisõidus tiitlit kaitsta. Võib öelda, et kõik konkurendid on kõvasti tööd teinud ja nende motivatsioon on väga kõrge. Praegu julgeksin küll öelda, et kedagi eraldi on raske välja tuua. Kõigil on võrdselt head võimalused.»

Mullu X-mängudel pargisõitu võites oli Kelly Sildaru ikkagi üllataja, kuid nüüd vaadatakse favoriite otsides esimesena just talle otsa. Viimase väite tõestuseks asetati eestlanna pühapäevaseks jõuprooviks viimaseks startijaks.

Nagu välispordialal ikka, siis ei saa ka X-mängudel taas üle ega ümber ilmast. Keerulistes ilmastikuoludes on Kelly Sildarul raske saada võistlemiseks sisse head hoogu. «Kui hoogu ei olegi, siis ei jää muud üle, kui käed üles tõsta,» tunnistas Tõnis Sildaru esmalt, kuid avaldas siiski lootust, et asjad saadakse toimima. «Küll kõik paika loksub. Loodetavasti.»

«Selline see sport on. Alati ei saa loota, et päike paistab. Eks sööme kõvasti, et tulevikus oleks hoogu rohkem,» lisas ta veel.

Pühapäevase jõuproovi eel on nüüd vaja paika panna veel võistluskava. Selleks on viimane võimalus laupäeva hommikul, kui toimub pargisõitjate viimane treening.

«Arvestades, et konkurents on tihe, siis peab kava olema tehniline ja raske. See toob aga riskid. Seetõttu käib pidev kompromisside otsimine. Tuleb loota, et eksimisprotsent on madal,» kirjeldas Tõnis Sildaru loogikat, mille alusel valitakse välja sooritamisele minevad trikid.

27.01.2017 30.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto