Sisukord
Eesti
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (8) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Savisaare koguduse teine tulemine

5 min lugemist

Kadunud on glamuur, mis iseloomustas  savisaarlaste varasemaid kooskäimisi Meritoni hotellis või Poska majas. Võru Katariina koguduse vilusse pastoraadihoonesse on neljapäeval kogunenud üks riigikogulane, üks praeguseks vist juba erakonnast väljaheidetu, pommionu, ajakirjanikud ja 15 pealtvaatajat.

Tellijale

Nüüd siis ollakse tagasi juurte juures, elu on kasin ja kas pole sümboolne, et uus algus sünnib riigi kagunurgas, kus Keskerakonnal pole kunagi olnud teab mis massilist toetajaskonda? Ruumi ühes otsas undab puhur, teises serva püüab sooja luua käepäraste vahenditega remonditud nõukogudeaegne elektriradiaator. Laual on saiakesed ja tee. Olles ühte pirukasse hambad sisse löönud, avastan oma suureks üllatuseks, et see ei olegi lihapirukas, vaid lihtsalt sai.

«Õndsad on puhtad südamelt, sest nemad saavad näha Jumalat,» ütleb seinale raamitud tekst. Täna (neljapäeval – N. N.) on pastoraadihoones erakordne õhtu, sest koos püha vaimuga hõljub siin ka Savisaare vaim. Kogu ürituse mootoriks on kohalikud mehed, laiemale üldsusele ka pommionuna tuntud Jüri Luik ning Jüri Pallo. Luik on sedavõrd värvikas persoon, et tema eluloo kirjeldamine varjutaks liialt praeguse sündmuse tähtsust. «Unustame ära korraks selle Luige,» ütleb mees ise rahvale. «Oli, mis ta oli, tegi, mis ta tegi, aga «Viimses reliikvias» on üks pagana hea ütlus: ka kõige suurim ketser võib olla kiriku liige, kui ta teenib püha eesmärki.» Pallo on aga endine luteri kiriku vaimulik, praegune leinatalituste läbiviija.

14.02.2020 16.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto