Sisukord
Eesti
Postimees
28.01.2017
Eesti Eestlasest nobelist – Juri Israel (5) Neitsikurgedel kuues muna esikülg 28.01 Savisaare koguduse teine tulemine (4) Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Alajõe ihkab jätkata riigikogu kantselei juhina Majandus Eesti ettevõtte hulljulge plaan viib e-kooli Aafrikasse (1) Kommentaar: Maril oli alustamiseks viimane aeg Välismaa Tuneesia elab tagasi pöörduvate pühasõdalaste kartuses Vanaisa Vassõl – sõjas käis, aga veteran pole May tähtsustas USAs liitlassuheid Arvamus Ilmar Raag: 2017 – pallimäng üle meie pea (35) Sirje Niitra: kui enam ei taha Peeter Langovitsi tagasivaade: Viru väljaku uus nägu EKI keelekool: absoluutselt (2) Trumpi liikumise nägu (2) Juhtkiri: muuseum kutsub Kelle käes on kelle cojones?* Meeletult töökas perfektsionist Tööraamat ja paberipaanika Postimees 1992. aastal: endise peaministri töövõime on väljapool kahtlust, aga majandus jäi laokile Tiit Hennoste: peavoolumeedia ja prillikivi (16) Kultuur Sõnniku elu Postromantiku elu ja armastus Aja auk. Pidu sai läbi Nädala plaat. Anna andeks, vanaema, et näen välja nagu diiler Mahavisatud imed Sport Gregor Arbet läheb taas operatsioonile Spordi lühiuudised Kas Eesti aerutajad kraapisid välja lotovõidu? (1) Sildaru saatus Aspenis: lihtsam on olla tagaajaja kui tagaaetav Kontrollimatud lapsevanemad tennises: roppused, vastaste mürgitamine ja lõputu peksmine AK Rokkiv klatš viimasest ilusast aastast Artemi Troitski: kuidas Nõukogude Liidu aladelt lahkujad lõid Lääne-Venemaa (7) Postromantiku elu ja armastus Sõnniku elu Mahavisatud imed Peeter Saari: järgmise digirevolutsiooni teeb kvant-üleolek (3) Eesti kultuuri täheatlas: pööre kultuurikliimas (Noor-Eesti) Ilmar Raag: 2017 – pallimäng üle meie pea (35) David Vseviov: Karikatuuride sõda (1) Arter Tsiklihooaeg südatalvel: motorahvas unistab Helsingis «Mõrsja» - allegooriline (õudus)lugu Venemaast Horoskoop Ratsutamise ABC keset talve ehk kuidas ma esimest korda hobuse selga istusin Rainer Sarnet: armastus ja ahnus on igatsuse erinevad nimed Eestlase superjaht sattus ookeanil surmasuhu Kuidas puhata ja elu nautida nii, et lisakilod külge ei jää? Mis juhtub, kui eestlasest saab maailmakodanik? (6) NOËP vallutab maailma - viiruslikult vinged lood Hommik, mida sa oled oodanud Kuidas saab kivist liikuv pilt? Kevadmood: vabadus veidrusteks! Kaja Kallas: maskid karnevalil ja igapäevaelus Hurraa, me elame teleseriaalide kuldajastul! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Savisaare koguduse teine tulemine

5 min lugemist

Kadunud on glamuur, mis iseloomustas  savisaarlaste varasemaid kooskäimisi Meritoni hotellis või Poska majas. Võru Katariina koguduse vilusse pastoraadihoonesse on neljapäeval kogunenud üks riigikogulane, üks praeguseks vist juba erakonnast väljaheidetu, pommionu, ajakirjanikud ja 15 pealtvaatajat.

Tellijale Tellijale

Nüüd siis ollakse tagasi juurte juures, elu on kasin ja kas pole sümboolne, et uus algus sünnib riigi kagunurgas, kus Keskerakonnal pole kunagi olnud teab mis massilist toetajaskonda? Ruumi ühes otsas undab puhur, teises serva püüab sooja luua käepäraste vahenditega remonditud nõukogudeaegne elektriradiaator. Laual on saiakesed ja tee. Olles ühte pirukasse hambad sisse löönud, avastan oma suureks üllatuseks, et see ei olegi lihapirukas, vaid lihtsalt sai.

«Õndsad on puhtad südamelt, sest nemad saavad näha Jumalat,» ütleb seinale raamitud tekst. Täna (neljapäeval – N. N.) on pastoraadihoones erakordne õhtu, sest koos püha vaimuga hõljub siin ka Savisaare vaim. Kogu ürituse mootoriks on kohalikud mehed, laiemale üldsusele ka pommionuna tuntud Jüri Luik ning Jüri Pallo. Luik on sedavõrd värvikas persoon, et tema eluloo kirjeldamine varjutaks liialt praeguse sündmuse tähtsust. «Unustame ära korraks selle Luige,» ütleb mees ise rahvale. «Oli, mis ta oli, tegi, mis ta tegi, aga «Viimses reliikvias» on üks pagana hea ütlus: ka kõige suurim ketser võib olla kiriku liige, kui ta teenib püha eesmärki.» Pallo on aga endine luteri kiriku vaimulik, praegune leinatalituste läbiviija.

27.01.2017 30.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto