Analüütikud soovitavad Šiauliųt

FOTO: Silver Alt

Ehkki Eesti börsiettevõtted võivad olla meile lähemal ja kodusemad, tasub investoritel vaadata ka kaugemale. Helsingi börsi eelmine juht Lauri Rosendahl ütles aastaid tagasi Tallinna börsi korraldatud konverentsil, et Soome investorite silmis ei ole Helsingi börsi järel populaarsuselt teine mitte Stockholmi ning Rootsi investoritele mitte Helsingi börs, vaid mõlema hinnangul on koduturu järel populaarsuselt teine turg hoopis Ameerika Ühendriigid.

Tellijale Tellijale

Ka eestlaste seas paistab USA olevat üsna populaarne, kuid üsna tähtsaks peetakse ka Läti ja Leedu börsidel noteeritud aktsiaid. LHV investeerimisportaalis toodud kümnest enim hoitud aktsiast on seitse Tallinna börsil noteeritud, kaks on USA börsidel kaubeldavad fondid (ETFd) ja Vilniuse börsil noteeritud Šiaulių pangast.

Šiaulių panka soovitavad investoritele ka LHV ja Swedbanki analüütikud.

LHV analüütiku Shana Gavroni sõnul on Šiaulių panga majandustulemused olnud viimasel ajal head. Kasvanud on laenude ja hoiuste maht ning paranenud laenuportfelli kvaliteet, mille tulemusena on halbade laenude mahakandmine kahanenud. Analüütik usub, et tänu laenuportfelli kasvule suureneb ka panga põhitegevusest tulev kasum.

28.01.2017 31.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto