Sisukord
Majandus
Tänane leht
30.01.2017
Eesti Kihnu võiksid päästa kodanikupalk ja kaluriäpp EAS arvestas viis aastat tagasi Ärma tagasinõudeks 68 000 eurot (3) Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Tagakülg Horoskoop Tallinnas ja Tartus tähistati Hiina uusaastat Eesti lühiuudised Austraalia piirivalve pidas kinni kihlveopettust plaaninud eestlased Metsaraie ohustab loodusturismi (1) Kihnu saare tume tulevik (11) Majandus Uues maksusüsteemis võib ka 500-eurose kuupalgaga kaotajaks jääda (24) Majanduse lühiuudised Analüütikud soovitavad Šiauliųt (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Kaheksa ohvitseri pingestavad Türgi ja Kreeka suhteid Trumpi käsk vallandas meeleheite ja segaduse AJA PEEGEL. Mees, kes tappis rahva isa Välismaa lühid Tulutu võitlus Aafrika «prohvetiga» Issanda Vabastusarmee kadunud lapsed Arvamus Mart Laar: igal sõnal on kaal - peaministrit kiputakse tõsiselt võtma (21) Marko Mihkelson: Donald Trumpi maailm ja Eesti (16) Juhtkiri: Keskerakond tahab kampaaniat, mida ei tohi kampaaniaks nimetada (1) Aarne Seppel: 6000 maksuastet ja lihtne maksusüsteem (9) Postimees 1906. aastal: Saksa leeri kära pääle Lauri Leppik: liberaalne erakond kaitseb rahvuskonservatiivi pensionimudelit (2) Kultuur Eesti kinodes jätkuvad maailma tippteatri otseülekanded Arktiliselt külmutatud psüühiline pinge Sport Spordi lühiuudised Liverpooli sünge jaanuar jätkub Liidrid pidid korralikult vaeva nägema Kuldse Kelly valitsemisaeg jätkub Pargisõidus hakkavad tooni andma suuremad tiimid Legendid mängisid end veel suuremaks Sõudjad vaatavad hoolimata olümpiamedalist peeglisse Tarbija Tuludeklaratsiooni eeltäitmise võimalused laienevad Eelmise aasta meevarud on juba otsas Õige elektripaketi valimine annab suure säästu Tartu Heast mõttest sündis veelgi parem tegu Talitriatlon tõi Otepääle nii maailma tipud kui kohalikud harrastajad Vald jätab Jõgeva sordiaretajad ilma sajast hektarist maast Kõige konarlikum tänav läheb lõpuks põhjalikku remonti Uus spordiklubi üllatab teistmoodi treeningute ja poksiringiga Välja tuli kunstiloo varjatum osa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Analüütikud soovitavad Šiauliųt

3 min lugemist
FOTO: Silver Alt

Ehkki Eesti börsiettevõtted võivad olla meile lähemal ja kodusemad, tasub investoritel vaadata ka kaugemale. Helsingi börsi eelmine juht Lauri Rosendahl ütles aastaid tagasi Tallinna börsi korraldatud konverentsil, et Soome investorite silmis ei ole Helsingi börsi järel populaarsuselt teine mitte Stockholmi ning Rootsi investoritele mitte Helsingi börs, vaid mõlema hinnangul on koduturu järel populaarsuselt teine turg hoopis Ameerika Ühendriigid.

Tellijale Tellijale

Ka eestlaste seas paistab USA olevat üsna populaarne, kuid üsna tähtsaks peetakse ka Läti ja Leedu börsidel noteeritud aktsiaid. LHV investeerimisportaalis toodud kümnest enim hoitud aktsiast on seitse Tallinna börsil noteeritud, kaks on USA börsidel kaubeldavad fondid (ETFd) ja Vilniuse börsil noteeritud Šiaulių pangast.

Šiaulių panka soovitavad investoritele ka LHV ja Swedbanki analüütikud.

LHV analüütiku Shana Gavroni sõnul on Šiaulių panga majandustulemused olnud viimasel ajal head. Kasvanud on laenude ja hoiuste maht ning paranenud laenuportfelli kvaliteet, mille tulemusena on halbade laenude mahakandmine kahanenud. Analüütik usub, et tänu laenuportfelli kasvule suureneb ka panga põhitegevusest tulev kasum.

28.01.2017 31.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto