Pargisõidus hakkavad tooni andma suuremad tiimid

Giulia Tanno ja tema konkurentide tegemisi jälgis Aspenis pidevalt suurearvuline Šveitsi koondise treenerkond. FOTO: Phil Ellsworth / ESPN Images

Ekstreemspordialad on olümpiamängudele jõudes muutuma hakanud ning riikide koondised aina suurenevad. Nii võis ka lõppenud Aspeni X-mängudel näha, et rahvuskoondised töötavad aina ühtsemalt  ja saavad niimoodi väiksemate võistkondade ees eelise.

Tellijale Tellijale

Kui Sildarude tiimi moodustavad Tõnis, Kelly ja Henry, siis suuremates freestyle-suusatamise riikides panustatakse edu saavutamiseks aina rohkem vahendeid. Suuskade määrimisel on Sildarud saanud tihtilugu ka teistelt koondistelt abi, kuid muud infot naljalt ei jagata.

Nii näiteks on pargisõidu rajal suurematel koondistel väljas 3-4 treenerit. Seega omavad sellised tiimid treeningutel rajal tehtavast head ülevaadet. Näiteks Šveitsi koondisel (naiste pargisõidus osales Giulia Tanno) oli terve võistlustrass inimestega täidetud ja omavahel jagati pidevalt raadiosaatjate teel infot, mida Tanno konkurendid trennis tegid. 

28.01.2017 31.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto