Sõudjad vaatavad hoolimata olümpiamedalist peeglisse

Allar Raja (paremal) tõmbas end Alfal neljandaks, Tõnu Endrekson neljandaks. FOTO: Jaanus Lensment/Postimees/Scanpix

SÕUDMINE. Laupäeval traditsioonilisel sisesõudmise võistlusel Alfa Tallinna publiku ette tulnud paarisaerulise neljapaadi liikmetel ei saanud Rio olümpiamängude pronksmedalist küllalt ja neil on isu väärismetalli veelgi juurde koguda. Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä on saanud pikalt koguda mõtteid, millele pärast edukat hooaega seekord rõhku panna.

Tellijale Tellijale

«Teised koondised lähevad seda teed, et nad ei ajasta tippvormi ainult üheks võistluseks, vaid saavad juba hooaja alguseks suhteliselt heasse seisundisse. Kui ajada end ainult mingiks kindlaks etteasteks vormi, siis on oht, et seda kas ei saavutatagi või treenitakse üle. Nagu Tõnu ütleb, siis tuleb kogu aeg puid alla visata, et ahi ikka põleks. Teisalt ei tohi muutuda diiselmootoriks, mis vaikselt podiseb ühes rütmis, aga kui väga järsult vajutada, siis õiget minekut teinekord pole,» rääkis Raja.

Mai alguses toimuvast esimesest MK-etapist septembri viimastel päevadel algava MMini pole loomulikult võimalik Supermane mängida. Taimsoo sõnul saab endist ja konkurentidest täpsema pildi alles mai lõpus Tsehhis Euroopa meistrivõistustel.

«Praegu pole veel mingit infot selle kohta, millega konkurendid tegelevad ja kui palju riikide koondistes muutusi on olnud. Esimene MK-etapp oli mullu päris väikese kandepinnaga ja see ei pruugi suurt midagi näidata,» lausus ta.

28.01.2017 31.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto