N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Trumpi käsk vallandas meeleheite ja segaduse

Kadri Veermäe
Facebook Twitter
Comments
USA New Yorgi John F. Kennedy rahvusvahelisse lennujaama kogunes üleeile tuhandeid protestijaid.
USA New Yorgi John F. Kennedy rahvusvahelisse lennujaama kogunes üleeile tuhandeid protestijaid. Foto: Michael Nigro/Michael Nigro/Sipa USA/Scanpix

Teadlased, ärireisijad ja vanaemad oli nende hulgas, kes jäid USA lennujaamadesse nädalavahetusel lõksu, sest Ameerika Ühendriikide riigipea oli reedel allkirjastanud määruse, millega keelati Süüria pagulastel määramata ajaks riiki sisenemine, peatati 120 päevaks põgenike ümberpaigutamisprogramm ja kehtestati seitsme moslemiriigi elanikele ajutine reisikeeld USAsse.

USA presidendi Donald Trumpi allkirja saanud määrus puudutab Iraagi, Iraani, Liibüa, Somaalia, Sudaani, Süüria ja Jeemeni elanikke. Kui see avalikuks tuli, vallandas teade kaose nii USA kui ka välisriikide lennujaamades, tõi kaasa suure rahvusvahelise kära ning rahvarohked protestid USAs.

«Meie riik vajab kindlaid piire ja äärmist kontrolli, KOHE. Vaadake, mis toimub kogu Euroopas ja tegelikult kogu maailmas – tohutu segadus!» kaitses Trump eile Twitteris oma otsust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles