Sisukord
Auto
Tänane leht
04.02.2017
Eesti Kodanikuks pürgijaid võib oodata kindla sissetuleku nõue (5) Mälumäng Metropoli hotelli tulistaja peidab end politsei eest Horoskoop Palju õnne Dilbert Male Jaapanlane, kes tunneb Jaan Tõnissoni Ninasarvik peab sünnipäeva Arstid teevad ettevalmistusi streigiks Meremuuseum tõmbas kaotsis asjadele kriipsu peale Tosin liikursuurtükki nelja aastaga (29) Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgem kütusehind veab üles ka bussipiletite hinnad (1) Välismaa Rumeenlastel korruptsioonist mõõt täis Louvre’i juures ründas mees sõdureid matšeetega Arvamus Postimees 1893. aastal: Soomes 40 kraadi külma Kalev Vilgats: rong sahiseb läbi Pärnu (5) Saksa sotside päästeingel Üllatajast poodnik-pankur Parimaks treenitakse Kratt aitab ikka Juhtkiri: tegijal juhtub – ja kõik? (1) Ene Pajula veste: Mammi meelest oli ERMi hernesupp suurepärane EKI keelekool: Kihnu keele kiituseks Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Kultuur Kärbsed lähivaates Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Keskeakriis koidab Aja auk. Popmuusik Sport Spordi lühiuudised Jacksoni skandaali korduse ja legendide ootuses Tänak ootab adrenaliinilaksu, Latvala hoiatab Ogier' matkimise eest Eestlased Pyeongchangist: mugav, aga idamaise kiiksuga (1) AK Peeter Espak: «avatus» ja «sallivus» eestlast ei iseloomusta, oleme umbusklikud patrioodid (5) Kärbsed lähivaates Roboti robinsonaad Eesti kultuuri täheatlas: manifestide ajastu Punk või äri, äri Keskeakriis koidab Kaasakiskuv jutustus Tallinna vanalinnast Aja auk. Popmuusik Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Hundisilmalt Soome püssi alla – ühe soomepoisi teekond (4) Poiss, kes tantsis hobuste ja päikesega (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Heili Sepp: kaalul on sõnavabadus (9) Risto Berendson: valikud ei ole alati mustvalged (6) Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Raimund Ubar: tõe haprusest teaduse ja ühiskonna dialoogis (2) Arter Horoskoop Ilona Leib: teretamisest ja teretamata jätmisest (1) Rehepapid novembris Asjad, mida paljud meist enam ei mäleta... (65) Härrasmehe tagasitulek – welcome, chap! (1) Tõnis Niinemets: sisimas meeldib mulle olla sarimõrvar (2) Kui suur on valu hind? (1) Stockholmi sisustusmess pakub ideid ja silmailu Jaapani cool ja Lapi külm Küüslauk. Aga must Mis tegi tegelikult Trumpist presidendi? Tõsielusari! (4) Kuidas pääseda Eurovisiooni finaali? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaapani cool ja Lapi külm

5 min lugemist
Originaal ja koopia. Subaru BRZ-i tuntakse ka ühe teise Jaapani tootja mudelina. FOTO: Tootja foto

Suusatama? Uisutama? Olge nüüd, Arteri Automaania lehekülgedel nii ei tehta. Meie leiame spordivahendid Subaru tänavusest mudelirivist.

Tellijale Tellijale

Tusase talve eest lendavad ühed pakku lõunasse ja teised põhja. Paljud autotootjad pakivad iga talve hakul pambud kokku ja kolivad oma testitiimid ära põhja – Rootsi või Soome polaarjoone taha. Neile on miinuskraadid meeltmööda. Eriti sellised miinused, mis püsivad mitu talvekuud jutti, ilma et sula vahepeal kurja teeks. (Korralik sula tõmbab jääradu ääristavatele lumevallidele jääkihi peale. Ja see pole üldse tore.) Aasta-aastalt on Rovaniemi ja Levi kant autotootjate seas aina popimaks muutunud – talvelaagrid pannakse püsti Soome tundrasse ja järvejääle rajatud keskustesse ikka mitmeks kuuks. Ennekõike tullakse siia katsetama, mis tähendab kannatlikku rutiinset tegevust, mida üritatakse konkurentide ja muude uudishimulike eest jõudumööda varjata.

Nagu ütleb mu hea kolleeg: «Kui inimene saab sõõrikuid joonistada, on inimene õnnelik!» Tingimused motoriseeritud talispordiks neljal (vedaval) rattal on siinkandis ideaalsed. Alustades sellestki, et Lapimaa maanteedele ei puistata terakestki soola. Puhtaks lükatud teid katab kerge lumekiht, haarduvus on hea, autod ei saa plögaseks ja sõita on puhas rõõm. Olgu vahemärkusena öeldud, et kui meil oleks sellised teed, tõuseks maksumaksjate kaeblemine «hooldamata» teede pärast taevani.

03.02.2017 06.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto