Sisukord
Talisport
Tänane leht
31.01.2017
Eesti Haiglajuhi skeemid matsid pensionäride kirsturaha (9) Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Horoskoop Tagakülg Logistikaärimees: Deutsche Bahn juba uurib Rail Balticut (12) Majandus Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Kreeka võlakatel podiseb taas (1) Logistikaärimees: Deutsche Bahn juba uurib Rail Balticut (12) Coop loob maapiirkondadele uue panga (1) Investor Mari flirdib Leeduga (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 31.01 Musta nimekirja kantud islamiriigid vastavad omakorda keeldudega Leedu tugevdab kaitset Trumpi moslemikeeld süvendab Euroopa liidrite ärevust Viini kodutud näitavad turistidele tänavaelu Arvamus Volli Kalm: ülikooli mõte (3) Eiki Nestor: pension läheb paindlikuks, sest elame järjest kauem (10) Kaire Uusen: on aeg hakata Eestile asumaid ostma (7) Margus Parts: alternatiivse tõe apostlid (4) Edasi 1989. aastal: tervist Onu Sam! Juhtkiri: rohkem läbipaistvust Rail Balticusse (1) Kultuur Mina olen filmimees. Kes sina oled? Alasti publiku ees? «Novembri» peaosalistele pole see probleem (4) Sport Spordi lühiuudised Kontaveit tõusis kaheksa koha võrra Sildarud – tagasihoidlikud maksimalistid Sky rattatähed said kaela järjekordse süüdistuse: 2015. aasta Touril sõideti mootoritega Trump tegi rüütlist tulnuka (2) Tartu volle uus tõus ehk 16 mängu kaotuseta Tarbija Teaduse ja Tehnika väiksemad lood Teaduse ja Tehnika lühiuudised Vesinikust tehti metall Tartu Tartu hauaplatsid jõuavad lõpuks inforegistrisse Alaealiste komisjonid kaovad. Kes suunab lapsed tagasi rajale? (4) Monorelsi idee viib Tartu uutesse kõrgustesse. Kas utoopia? (32) Priit Pullerits: Eesti suusatajate viljatud ponnistused (1) Maitsenaudingute kuu leevendab tartlaste kõhukorinat Kadunud Kentsi järve taastamine neelab oma miljon eurot Bluusivennad ja -õed ootavad veebruari Tartu saalihokinaised lähevad koondisega MMi piletit püüdma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sildarud – tagasihoidlikud maksimalistid

4 min lugemist
Eelmise aasta X-mängudel vallandas Kelly Sildaru kuldmedal palju emotsioone. FOTO: Peter Morning / ESPN Images

«Esimeses sõidus ei olnud viimasel hüppel haare kõige parem. Teises tuli Kelly esimesel ja kolmandal reilil liiga vara maha,» analüüsis Kelly Sildaru treenerist isa Tõnis Sildaru tütre esitust, mis tõi talle teist aastat järjest Aspeni X-mängudel freestyle-suusatamise pargisõidus kuldmedali.

Tellijale Tellijale

«Mulle ei meeldinud see, et viimasel hüppel oli haare nii halb,» hindas Kelly ise sõitu, mis oli Aspenis kogu võistluspäeva parimaks.

Nii andsidki Kelly ja Tõnis Sildaru mõned tunnid pärast triumfi mõista, et X-mängude kuldse medali üle ei tasu üleliia rõõmustada, sest peagi on ees ootamas uued jõuproovid ning ega konkurendidki maga.

Kelly esitust kommenteerides jäid mõlemad tagasihoidlikuks ning pigem paistis kohati välja rahulolematus, sest maksimaalne esitus jäi ju tegemata.

«Kelly eksis mõlemas sõidus. Ta kompenseeris seda sellega, et eksimuste kõrval tuli muu hästi välja,» selgitas Tõnis. «Lõpptulemus ei olnud väga tugev. Võistlus on aga võistlus ning teinekord piisab sellest, et teistel ei tule kõik nii hästi välja. Kõik läksid endast parimat andma, kuid kõigil ei tulnud see välja. Paljudel oli lihtsalt hooga probleeme ning see lisas närvilisust. Vähe on vaja, et midagi untsu läheks.»

Tõnise sõnul ei saa Kelly kindlast üleolekust rääkida ka põhjusel, et kaks heal tasemel sportlast oli sel korral pargisõidu võistluselt puudu. Põlvevigastuse tõttu ei olnud kohal mullu hõbemedali teeninud Tiril Sjastad Christianseni ja kutseta jäi Big Airis kuldmedali võitnud Lisa Zimmermann. Viimasel ei olevat lihtsalt pargisõidus eriti õnne olnud ja seetõttu on puudu ka hea tulemus. «Lisa on lisaks hüpetele väga tugev ka reilidel ehk tegemist oleks tõsise konkurendiga. Tema ja Tiril on Kellyga ühest puust,» hindas Tõnis.

Kuigi Kelly võitude jada pargisõidus on juba mitme aasta pikkune, siis konkurente hinnatakse väga kõrgelt. 

30.01.2017 01.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto