Sisukord
Arvamus
Tänane leht
31.01.2017
Eesti Haiglajuhi skeemid matsid pensionäride kirsturaha (9) Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Horoskoop Tagakülg Logistikaärimees: Deutsche Bahn juba uurib Rail Balticut (12) Majandus Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Kreeka võlakatel podiseb taas (1) Logistikaärimees: Deutsche Bahn juba uurib Rail Balticut (12) Coop loob maapiirkondadele uue panga (1) Investor Mari flirdib Leeduga (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 31.01 Musta nimekirja kantud islamiriigid vastavad omakorda keeldudega Leedu tugevdab kaitset Trumpi moslemikeeld süvendab Euroopa liidrite ärevust Viini kodutud näitavad turistidele tänavaelu Arvamus Volli Kalm: ülikooli mõte (3) Eiki Nestor: pension läheb paindlikuks, sest elame järjest kauem (10) Kaire Uusen: on aeg hakata Eestile asumaid ostma (7) Margus Parts: alternatiivse tõe apostlid (4) Edasi 1989. aastal: tervist Onu Sam! Juhtkiri: rohkem läbipaistvust Rail Balticusse (1) Kultuur Mina olen filmimees. Kes sina oled? Alasti publiku ees? «Novembri» peaosalistele pole see probleem (4) Sport Spordi lühiuudised Kontaveit tõusis kaheksa koha võrra Sildarud – tagasihoidlikud maksimalistid Sky rattatähed said kaela järjekordse süüdistuse: 2015. aasta Touril sõideti mootoritega Trump tegi rüütlist tulnuka (2) Tartu volle uus tõus ehk 16 mängu kaotuseta Tarbija Teaduse ja Tehnika väiksemad lood Teaduse ja Tehnika lühiuudised Vesinikust tehti metall Tartu Tartu hauaplatsid jõuavad lõpuks inforegistrisse Alaealiste komisjonid kaovad. Kes suunab lapsed tagasi rajale? (4) Monorelsi idee viib Tartu uutesse kõrgustesse. Kas utoopia? (32) Priit Pullerits: Eesti suusatajate viljatud ponnistused (1) Maitsenaudingute kuu leevendab tartlaste kõhukorinat Kadunud Kentsi järve taastamine neelab oma miljon eurot Bluusivennad ja -õed ootavad veebruari Tartu saalihokinaised lähevad koondisega MMi piletit püüdma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Pullerits: Eesti suusatajate viljatud ponnistused

2 min lugemist
Priit Pullerits FOTO: Margus Ansu

Marko Kilpi ehk Marxi, tänavuse suusahooaja ainsat veidigi positiivselt üllatajat, näib tabavat tema vanemate koondisekaaslaste kurb saatus. MK-sarjas jõudis ta kahel esimesel etapil punktikohale. Aga kolmes viimases sõidus jäi napilt veerandfinaalist välja, 32., 31. ja 38. kohale. 

Tellijale Tellijale

Samasugune tulemusmuster on saanud eestlastele tavaks. MK-sarjaga liitudes on ikka jõutud punktidele ehk 30 hulka, aga mõne aja pärast taandutud neljandasse kümnesse. Tüüpiline näide on Peeter Kümmel, Eesti kauane esisprinter, kes parematel päevadel oli teise kümne mees, kuid maadles terve möödunud hooaja, et murda ajasõidust edasi. Alalõpmata jäi napilt puudu, kuni viimaks, veebruari lõpus, Lahtis see õnnestus – 22. koht. Oli see tulemus, mis 2011. aasta Oslo MMi kuuenda koha meest tõepoolest rahuldas?

Vähemasti õnnestus Kümmelil, nagu öeldakse, silmad pähe saada. Aga vaevalt ta kõrgharituna, erinevalt teistest Eesti suusatajatest, ja arukana enam usub, et vägev laeng on veel salves peidus. Lõpuks saab ta peagi juba 35. Kui viimastel hooaegadel ei ole tublisid tulemusi enam tulnud, siis kust, mis nõksuga, mis imega peaks see ühtäkki sündima nüüd, lähiajal?

30.01.2017 01.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto