Sisukord
Investeerimine
Postimees
31.01.2017
Eesti Haiglajuhi skeemid matsid pensionäride kirsturaha (9) Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Horoskoop Tagakülg Logistikaärimees: Deutsche Bahn juba uurib Rail Balticut (12) Majandus Eesti majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Kreeka võlakatel podiseb taas (1) Logistikaärimees: Deutsche Bahn juba uurib Rail Balticut (12) Coop loob maapiirkondadele uue panga (1) Investor Mari flirdib Leeduga (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 31.01 Musta nimekirja kantud islamiriigid vastavad omakorda keeldudega Leedu tugevdab kaitset Trumpi moslemikeeld süvendab Euroopa liidrite ärevust Viini kodutud näitavad turistidele tänavaelu Arvamus Volli Kalm: ülikooli mõte (3) Eiki Nestor: pension läheb paindlikuks, sest elame järjest kauem (10) Kaire Uusen: on aeg hakata Eestile asumaid ostma (7) Margus Parts: alternatiivse tõe apostlid (4) Edasi 1989. aastal: tervist Onu Sam! Juhtkiri: rohkem läbipaistvust Rail Balticusse (1) Kultuur Mina olen filmimees. Kes sina oled? Alasti publiku ees? «Novembri» peaosalistele pole see probleem (4) Sport Spordi lühiuudised Kontaveit tõusis kaheksa koha võrra Sildarud – tagasihoidlikud maksimalistid Sky rattatähed said kaela järjekordse süüdistuse: 2015. aasta Touril sõideti mootoritega Trump tegi rüütlist tulnuka (2) Tartu volle uus tõus ehk 16 mängu kaotuseta Tarbija Teaduse ja Tehnika väiksemad lood Teaduse ja Tehnika lühiuudised Vesinikust tehti metall Tartu Tartu hauaplatsid jõuavad lõpuks inforegistrisse Alaealiste komisjonid kaovad. Kes suunab lapsed tagasi rajale? (4) Monorelsi idee viib Tartu uutesse kõrgustesse. Kas utoopia? (32) Priit Pullerits: Eesti suusatajate viljatud ponnistused (1) Maitsenaudingute kuu leevendab tartlaste kõhukorinat Kadunud Kentsi järve taastamine neelab oma miljon eurot Bluusivennad ja -õed ootavad veebruari Tartu saalihokinaised lähevad koondisega MMi piletit püüdma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Investor Mari flirdib Leeduga

2 min lugemist
Investor Mari. FOTO: .

Pärast paarinädalast passimist otsustasin siiski uue investeeringu teha. Kuna tahan mune eri korvides hoida, siis olen juba mõnda aega jälginud lisaks Eesti aktsiatele ka Läti ja Leedu omasid.

Nüüd sain julgustust Postimehes ilmunud loost, kus analüütikud soovitavad Šiaulių panga aktsiat. Tegin ostu ära, sest kui jään veel ootama, siis läheb nii nagu Harju Elektriga.

Süda tilgub verd, kui sellele ettevõttele mõtlen. Olin liiga kitsi ja õngitsesin jaanuari alguses mitu päeva Harju Elektrit liiga madala hinnaga. Arvasin, et hea uudise peale tõusnud aktsia hakkab varsti langema. Aga tühjagi. Heale uudisele suurest tellimusest järgnesid hoopis uued head uudised ja aktsia muudkui kerkis, kuuga on tulnud tõusu pea 19 protsenti. Tõsi, eile tegi aktsia 1,76-protsendise languse. Praegu olen otsustanud ootama jääda ja vaadata, mis edasi saab, kuigi võib-olla kahetsen juba paari kuu pärast ka seda edasist passimist.

Sestap otsustasin Šiauliųga kohe tegutseda. Ostsin eile 2000 panga aktsiat, hinnaga 0,460 eurot, teenustasu maksin 4,84 eurot. Nagu eespool öeldud, sain tuge analüütikute soovitustest, kelle hinnangul on selle panga väljavaated head. Laenud ja hoiused kasvavad, halbade laenude mahakandmine väheneb. Lisaks on Leedu muutumas Eesti asemel Balti riikide priimuseks.

Natuke mõjutas minu otsust ka see, et saan ehk sel mikroskoopilisel viisil piirkonna majandust ergutada. Kui Tallinna börs on uimane, siis Leedus ja Lätis on asjad veel hullemad. Iga väiksemgi ergutus kulub neile ära.

Tallinna Vee halvad uudised tulid ka eelmisel nädalal ära. Konkurentsiameti ja Tallinna Vee vahel aastaid kestnud tariifivaidluses jättis ringkonnakohus ettevõtte apellatsioonikaebuse rahuldamata, see pani reedel aktsia 2,16 protsenti kukkuma. Esmaspäeval järgnes aga väike tõus, nii et väga murelik ma veel pole. Targemate inimeste hinnangul on suurem osa sellest negatiivsest uudisest juba ammu aktsiahinnas sees ja suurt pauku ei tulegi.

Mis edasi? Endiselt hoian silma peal LHV-l. Vahepeal päevasiseselt pea kümne euroni kerkinud aktsia on hakanud vaikselt allapoole tulema. Natuke veel ootan ja vaatan. Loodan, et suudan õiget hetke tabada.

Investor Mari portfell praegu:

 • 81 Merko Ehituse aktsiat, ostuhinnaga 9,21 tk, teenustasu 4,49.
 • 54 Tallinna Vee aktsiat, ostuhinnaga 13,8 tk, teenustasu 4,49.
 • 26 Jaapani indeksfondi osakut, ostuhinnaga 35,89 tk, teenustasu 13,71.
 • 2000 Šiaulių panga aktsiat, ostuhinnaga 0,460 tk, teenustasu 4,84 eurot.

Investor Mari on Postimehe väljamõeldud investor, kes investeerib päris raha väikeste summade haaval.

Seotud lood
  30.01.2017 01.02.2017
  Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
  LOGI SISSE
  Sul ei ole kontot?
  Loo Minu Meedia konto