P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Alaealiste komisjonid kaovad. Kes suunab lapsed tagasi rajale?

Mari-Liis Pintson
Alaealiste komisjonid kaovad. Kes suunab lapsed tagasi rajale?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Marina Paddar on Tartu maakonna alaealiste komisjoni juhtinud viimased kümmekond aastat. Ehkki talle ei ole tähtis trahvida või karistada eksiteele läinud last, valutab ta südant, kuidas seadust rikkuvaid alaealisi pärast komisjonide kadumist sekeldustest eemal hoida.
Marina Paddar on Tartu maakonna alaealiste komisjoni juhtinud viimased kümmekond aastat. Ehkki talle ei ole tähtis trahvida või karistada eksiteele läinud last, valutab ta südant, kuidas seadust rikkuvaid alaealisi pärast komisjonide kadumist sekeldustest eemal hoida. Foto: Sille Annuk

Kui kool, lastekaitsjad, sotsiaaltöötajad ja politsei enam alaealise õigusrikkujaga toime ei tule, saavad nad pöörduda alaealiste komisjoni poole. Järgmisel aastal need komisjonid kaovad.

Tartu maakonna alaealiste komisjon on iga nädal üheksateist aastat ümmarguse laua taga otsinud lahendusi, kuidas parandada nende laste käitumist, kes ei käi koolis, on sattunud kriminaalsele teele või kimpus sõltuvusprobleemidega. 

Järgmisel aastal komisjon aga ümmargust sünnipäeva pidada ei saa.

Märksõnad
Tagasi üles