Sisukord
Talisport
Postimees
01.02.2017
Eesti Eestlaste eurotruudus püsib suur Sillamäe EMO töötab nagu kauplus: murrad õhtul jala, abi ei saa Dilbert Male Mälumäng Horoskoop Palju õnne Tagakülg Eesti lühiuudised EAS hüvitab 152 000 eurot, Alajõe vaikib Avo Kaasik: SSE Riia vilistlased tunnevad muret Eesti insenerid tahavad piilurdroonid ära küpsetada (6) Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Leedu lükkas Rail Balticu ootamatult naabrite gaasisõtta (14) Kütusemüüjad tõstsid hinda juba enne aktsiisitõusu (3) Tõnis Oja kommentaar: kütusefirmad võtavad viimast Trumpi valitsemisajal on juba üllatusvõitja Välismaa Trump jätkab üllatamisega «See võib siin lõpmatult kesta!» Avo Kaasik: SSE Riia vilistlased tunnevad muret Välismaa lühiuudised 1.02.2017 KOHALIK VAADE. Läti erakõrgkoolid sattusid poliitmängude keskmesse Arvamus Tiina Kaukvere: minu sõber süürlane (37) Juhan Kivirähk: Eesti kodakondsuspoliitika on end ammendanud (12) Toomas Kiho: me mõtted on priid ehk lugu roidunud rahvast (28) Ilmar Vananurm: Setomaa nimega lehvitamine teenib üksnes poliitilisi ja rahalisi eesmärke Postimees 1938. aastal: ema – palgalisena? Juhtkiri: meile meeldib Euroopa Liitu kuuluda (9) Mart Raudsaar: avalikkuse süvenev skleroos (10) Sport Gaim jäi MM-koondisest välja Raskustes Eesti esiklubi püüab võlgadest välja rabeleda Sildaru mõjukas mänedžer: tahan kohtuda ka EOK ja suusaliiduga Punase laterna hääbumine röövib vajaliku hüppelaua Tarbija Täiskasvanuna tantsima – kunsttükk või käkitegu? AK Postimees kinkis Ilmar Malini pannood ERMile Tartu Noorpere pääses vingugaasi kütkest esmaabi ja ehmatusega Postimehe ajalooline Gildi tänava maja sai uue omaniku Mehikoorma rahva juures on kostil neljajalgsed piiririkkujad (1) Noora loodab, et uurija tunneb end uutes ruumides nagu kuninga kass Heitlik talveilm lammutab maanteid Tasuta koolitused jõuavad nii pilliõpetajate kui ka kokkadeni Hea kunst innustab noori uut kunsti looma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sildaru mõjukas mänedžer: tahan kohtuda ka EOK ja suusaliiduga

5 min lugemist
Kelly Sildaru mänedžer Michael Spencer usub, et ees ootab helge tulevik. FOTO: Madis Kalvet

Aasta aega tagasi ennustas Kelly Sildaru ameeriklasest mänedžer Michael Spencer Postimehega vesteldes, et Kelly võidab X-mängud varem, kui me kõik arvame. Järgmisel päeval triumfeeriski eestlanna Aspenis pargisõidus. 

Tellijale Tellijale

Täpselt aasta aega hiljem, kui Kelly on juba kahekordne X-mängude võitja, märgib ta, et vahepealne aeg on olnud tegus: sõlmitud on sponsorlepinguid, räägitud on tulevikust. Lisaks plaanib freestyle-suusatamise maailma üks mõjukamaid, kui mitte kõige mõjukam mees tulla sel aastal ka Eestisse, et rääkida Kelly tulevikust nii Eesti Olümpiakomitee kui ka siinse suusaliiduga.

Samal ajal käib juba töö ka 2018. aasta veebruaris Pyeongchangis toimuvaid taliolümpiamänge silmas pidades. Spencer on võtnud oma südameasjaks jälgida, et teel Lõuna-Koreasse ja ka seal kohapeal sujuks kõik probleemideta.

-Michael Spencer, kui nüüd vaadata tagasi eelmisele aastale, siis kui suur üllatus oli Kelly toonane võit freestyle-suusatamise maailmale?

Paljude jaoks oli see üllatus, kuna ta oli alles 13-aastane. Talle lähedal seisvad inimesed olid tema võimetest teadlikud. Tõnisele (Kelly treenerist isa Tõnis Sildaru) oli see aga ikkagi suur üllatus. Tema ei uskunud, et Kelly võiks kohe kuldmedali võita.

Meessuusatajad teadsid seda kõik ette, nende jaoks oli see asjade loomulik käik. Kelly taseme kohta annab hea pildi tänavuse hooaja Dew Tour. Võistluseks valmistudes arvasid mitmed minu sportlased, et nad on reilidel välja mõelnud hea kava, kuid siis nägid nad Kellyt, kes tegi täpselt samasuguseid asju nagu nemad. Need mehed olid Jossi Wells (X-mängude pargisõidu kuldmedalist 2016) ja Gus Kenworthy (X-mängude hõbemedalist 2016 pargi- ja rennisõidus, Sotši olümpiahõbe pargisõidus), kes on omal alal maailma parimad. Seejärel nad mõistsid, et neil on vaja kõvasti juurde panna. See annab aimu Kelly tasemest.

31.01.2017 02.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto