Sisukord
Arvamus
Postimees
03.02.2017
Eesti Dilbert Male Eesti lühiuudised Tagakülg Arveteklaarimine lõppes lasuga Rotermanni kvartalis Nupud Eesti uudiste küljele Hundid pistsid Viljandimaal nahka taksikoera Tartus püstitati Guinnessi rekord Hiiumaale tuleb Eesti suurim päikeseelektrijaam (11) RMK nõuab jahimeestelt põdrakahjustuste eest kahjutasu Politsei otsib jõhkrates röövides kahtlustatava mehe ohvreid Rakveres süütasid mänginud lapsed voodi Riik maksab piirimaa eest turuhinnast üle saja korra rohkem Horoskoop Üht Pirita korterit külastasid regulaarselt maod Palju õnne Estonias tähistati Tartu rahu aastapäeva Majandus Rootsi kinnisvarakontsern müüb Tallinna postimaja (11) Kõik kolivad Facebooki Investor Mari: sain kätte, mida tahtsin (1) Välismaa Soome-Vene topeltkodakondsusega ajateenija: kriisiolukorras kaitsen Soomet Välismaa lühiuudised 3.02.2017 Rindel käinud klassivennad: Ukrainas imet ei sünni Lahingud Ukrainas ei vaibu Tšetšeeni põgenikud ummistavad Euroopa piiripunkti Soome näeb topeltkondakondsetes julgeolekuriski (2) Arvamus Marti Aavik: olgu või Trump, USA kellavärk töötab (16) Heiki Luts: Narva kant pole mingi pommiauk (1) Leo Kaagjärv: kuidas hääldada eesti keeles nime Trump (2) Risto Berendson: «tintla» kättemaks vol 2 Juhtkiri: Donbassi kuum kartul (31) Postimees 1994. aastal: tervist, härra kindral Ahto Lobjakas: liberalismi ründavad nii massid kui neil ratsutavad populistid (13) Henrik Roonemaa: miks minu taevas on nutvad pilved (2) Lugeja kiri: mida teha roolijoodikutega? Kultuur «November»: vänge, naturalistlik, pöörane, eesti* (3) Ja pärast antropotseeni on äftekas ja siis on äfteka äftekas Kulkal uus kirjandusauhind Sport Niigi õhuke Kalev kaotas veel ühe mängija Spordi lühiuudised IAAFi presidenti süüdistatakse vassimises (1) Spordiraha jagati ümber: kaotajaid pole, mõni võitis ja juurde ei tulnud midagi Kas raha keelt ei vaigista isegi Trumpi määruste karussell? Tarbija Reisi lühid Tartu Aasta noorsootöötaja õpib noortelt iga päev midagi Tselluloositehas Emajõe äärde? Professori kinnitusel haisuprobleeme ei tekiks (2) Guinnessi rekordi meisterdamiseks kulus kolm päeva ja 180 000 patareid Eurorong ja alasti kuningas Üks võimalus: parv asendab Kaarsilda remondi ajal (2) Tark haldusreform tarkust hoidval Tartumaal (1) Kastivabrik tõi noored kodukülla tagasi (1) Aga mis kell see siis on? (1) Mõisavahesse kerkiva tervisekeskuse kohta saab sõna sekka öelda Tartu ja Narva noored vahetavad nädalaks kodud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1994. aastal: tervist, härra kindral

1 min lugemist
Mullune Võidupüha paraad Raplas.. FOTO: Mihkel Maripuu.

Lugeja Erli Kotkas kirjutab: Olin Eesti Vabariigi 22. aastapäeval 1940 15-aastane. Olin Pelgulinna poiss, skaut. Kuigi ma oma nooruse tõttu Eesti kaitseväes ei teeninud, mäletan hästi, millist riviõppust seal tehti ja kuidas peeti paraadi Vabaduse väljakul.

Nüüd ma olen väga pettunud meie praegustes paraadides. Minu teada elab veel praegugi Eestiaegseid ohvitsere, rääkimata sõduritest ja nemad ometi mäletavad kuidas asi tegelikult oli. Olen näinud telerist kaht aastapäevaparaadi ja mõningaid kaitseväelaste esinemisi ning ütlen ausalt: see ei ole see.

1992. aasta paraadil pätsutas üks polkovnik mööda Vabaduse platsi ringi nagu Kremli vahtkond, tervitas väeosi ning õnnitles neid Eesti Vabariigi 74. aastapäeva puhul. Mehed aga vastasid sellele kolmekordse «elagu-ga». Kas ei tule tuttav ette? Ma ei taipa miks Eesti poisid peavad karjuma? Ühes kroonus kolm korda heil, teises hurraa ja nüüd kolm korda elagu. Nagu pulmalauas.

1993. aasta paraadil koloneli esinemisi ei näidatud. Küll aga sammus väeosade eest läbi president, tervitas kaitseväelasi ja õnnitles 75. aastapäeva puhul. Vastuseks jälle kolmekordne elagu.

Kõige koomilisem on viis, kuidas tänapäeval sõdurid tervitavad oma ülemusi: tervist, härra president, tervist, härra kindral jne. Ega see pole rivilaul, see on sõjamehelik tervitus, Eesti ajal käis see trahh-trahh kahe rõhuga, mitte kolmega, nagu nüüd lauldakse.

3.2.1994

Seotud lood
02.02.2017 04.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto