Sisukord
Arvustused
Postimees
04.02.2017
Eesti Kodanikuks pürgijaid võib oodata kindla sissetuleku nõue (5) Mälumäng Metropoli hotelli tulistaja peidab end politsei eest Horoskoop Palju õnne Dilbert Male Jaapanlane, kes tunneb Jaan Tõnissoni Ninasarvik peab sünnipäeva Arstid teevad ettevalmistusi streigiks Meremuuseum tõmbas kaotsis asjadele kriipsu peale Tosin liikursuurtükki nelja aastaga (29) Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgem kütusehind veab üles ka bussipiletite hinnad (1) Välismaa Rumeenlastel korruptsioonist mõõt täis Louvre’i juures ründas mees sõdureid matšeetega Arvamus Postimees 1893. aastal: Soomes 40 kraadi külma Kalev Vilgats: rong sahiseb läbi Pärnu (5) Saksa sotside päästeingel Üllatajast poodnik-pankur Parimaks treenitakse Kratt aitab ikka Juhtkiri: tegijal juhtub – ja kõik? (1) Ene Pajula veste: Mammi meelest oli ERMi hernesupp suurepärane EKI keelekool: Kihnu keele kiituseks Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Kultuur Kärbsed lähivaates Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Keskeakriis koidab Aja auk. Popmuusik Sport Spordi lühiuudised Jacksoni skandaali korduse ja legendide ootuses Tänak ootab adrenaliinilaksu, Latvala hoiatab Ogier' matkimise eest Eestlased Pyeongchangist: mugav, aga idamaise kiiksuga (1) AK Peeter Espak: «avatus» ja «sallivus» eestlast ei iseloomusta, oleme umbusklikud patrioodid (5) Kärbsed lähivaates Roboti robinsonaad Eesti kultuuri täheatlas: manifestide ajastu Punk või äri, äri Keskeakriis koidab Kaasakiskuv jutustus Tallinna vanalinnast Aja auk. Popmuusik Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Hundisilmalt Soome püssi alla – ühe soomepoisi teekond (4) Poiss, kes tantsis hobuste ja päikesega (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Heili Sepp: kaalul on sõnavabadus (9) Risto Berendson: valikud ei ole alati mustvalged (6) Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Raimund Ubar: tõe haprusest teaduse ja ühiskonna dialoogis (2) Arter Horoskoop Ilona Leib: teretamisest ja teretamata jätmisest (1) Rehepapid novembris Asjad, mida paljud meist enam ei mäleta... (65) Härrasmehe tagasitulek – welcome, chap! (1) Tõnis Niinemets: sisimas meeldib mulle olla sarimõrvar (2) Kui suur on valu hind? (1) Stockholmi sisustusmess pakub ideid ja silmailu Jaapani cool ja Lapi külm Küüslauk. Aga must Mis tegi tegelikult Trumpist presidendi? Tõsielusari! (4) Kuidas pääseda Eurovisiooni finaali? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kärbsed lähivaates

2 min lugemist
: BIRK ROHELEND : TALLINN, EESTI : 15DEC16 Pildil on Birk Rohelend. lt/: Foto: LIIS TREIMANN FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Birk Rohelennu «Sa pead suudlema Silvat» meenutas mulle ammu nähtud prantsuse filmi «Irreversible». See tähendab prantsuse keeles «pöördumatu», kuid ma ei mäleta, kas ja kuidas see toona eesti keelde tõlgitud oli. Film on kuulus selle poolest, et sisaldab kümme minutit pikka vägistamisstseeni, nii et vaataja muutub ekraanil toimuva suhtes ükskõikseks – lihtsalt sama vastik on nagu lähiplaanis kärbest vaadata, muud midagi.

Tellijale Tellijale

Rohelend ise ütles Postimehele antud intervjuus, et üks raamatu inspiratsiooniallikas oli aastaid keldrisse vangistatud ja seal väärkoheldud austerlanna Natascha Kampusch. Jah, too juhtum oli teine, mis mulle seda raamatut lugedes meelde tuli.

Ühesõnaga, (jälle üks) ajakirjanik-detektiiv peaaegu sõidab otsa naisele, kes näeb välja nagu tema lapsepõlvesõbranna. Et sõbranna on aastaid olnud jäljetult kadunud, asub ta lapsepõlveradadele asja uurima. Need rajad on Tallinnast neljatunnise autosõidu kaugusel asuvas väikelinnas, mis, arvestades sõiduaega ja seda, et linnakeses on haigla, võiks olla Põlva või Võru. See on krimikirjanduses õigustatult populaarne tegevuspaik – kena väikelinn, mille tüüne pealispinna all kobrutab pahelisus. Sedasama rahuliku väikelinna õhustikku võinuks raamatus rohkem olla. Praegu peab lugeja vaid usaldama kohaliku konstaabli kinnitust, et üldiselt on siin linnakeses ikka rahulik, isegi igav. Ometi moodustaks idüllilise väikelinna kirjeldus eesootavatele võikustele kontrastse tausta ja jutt oleks veel jubedam.

03.02.2017 06.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto