Sisukord
Maailm
Postimees
01.02.2017
Eesti Eestlaste eurotruudus püsib suur Sillamäe EMO töötab nagu kauplus: murrad õhtul jala, abi ei saa Dilbert Male Mälumäng Horoskoop Palju õnne Tagakülg Eesti lühiuudised EAS hüvitab 152 000 eurot, Alajõe vaikib Avo Kaasik: SSE Riia vilistlased tunnevad muret Eesti insenerid tahavad piilurdroonid ära küpsetada (6) Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Leedu lükkas Rail Balticu ootamatult naabrite gaasisõtta (14) Kütusemüüjad tõstsid hinda juba enne aktsiisitõusu (3) Tõnis Oja kommentaar: kütusefirmad võtavad viimast Trumpi valitsemisajal on juba üllatusvõitja Välismaa Trump jätkab üllatamisega «See võib siin lõpmatult kesta!» Avo Kaasik: SSE Riia vilistlased tunnevad muret Välismaa lühiuudised 1.02.2017 KOHALIK VAADE. Läti erakõrgkoolid sattusid poliitmängude keskmesse Arvamus Tiina Kaukvere: minu sõber süürlane (37) Juhan Kivirähk: Eesti kodakondsuspoliitika on end ammendanud (12) Toomas Kiho: me mõtted on priid ehk lugu roidunud rahvast (28) Ilmar Vananurm: Setomaa nimega lehvitamine teenib üksnes poliitilisi ja rahalisi eesmärke Postimees 1938. aastal: ema – palgalisena? Juhtkiri: meile meeldib Euroopa Liitu kuuluda (9) Mart Raudsaar: avalikkuse süvenev skleroos (10) Sport Gaim jäi MM-koondisest välja Raskustes Eesti esiklubi püüab võlgadest välja rabeleda Sildaru mõjukas mänedžer: tahan kohtuda ka EOK ja suusaliiduga Punase laterna hääbumine röövib vajaliku hüppelaua Tarbija Täiskasvanuna tantsima – kunsttükk või käkitegu? AK Postimees kinkis Ilmar Malini pannood ERMile Tartu Noorpere pääses vingugaasi kütkest esmaabi ja ehmatusega Postimehe ajalooline Gildi tänava maja sai uue omaniku Mehikoorma rahva juures on kostil neljajalgsed piiririkkujad (1) Noora loodab, et uurija tunneb end uutes ruumides nagu kuninga kass Heitlik talveilm lammutab maanteid Tasuta koolitused jõuavad nii pilliõpetajate kui ka kokkadeni Hea kunst innustab noori uut kunsti looma Meelelahutus Koomiks Sudoku

«See võib siin lõpmatult kesta!»

3 min lugemist
Selline on Ukraina sõdurite olme välitingimustes: kuus meest ühes soojakus. Neil on veel isegi vedanud, et ei pea elama maa-alla kaevatud blindaažis otse rindel. Foto on tehtud Ukraina vägede ühes legendaarsemas kontrollpostis Donetski külje all «Respublika Most», mis kontrollib teed Piskisse. FOTO: Jaanus Piirsalu

«Absoluutselt ei saa midagi prognoosida. Praegu on vaikne, aga juba tunni aja pärast võib siin olla nii tihe tulistamine ja pommitamine, et ei saa peadki tõsta,» räägib Ukraina armee major Oleg, kutsungiga «Patrioot». 500 meetri kauguselt paistab üle lumise lagendiku verest ja pommidest läbi imbunud Donetski lennujaam, mida hoiavad enda käes Donbassi separatistid.

Tellijale Tellijale

«Patrioot» on asekomandör dessantvägede pataljonis, mis hoiab enda käes Piski asulat, see on kõige lähem Ukraina armee positsioon separatistide valduses olevale suurele Donetski linnale. Piskis elab veel mingi ime läbi kümmekond kohalikku, kellel pole lihtsalt kuhugi minna.

Major näitas mulle oma üksuse positsioone ja rääkis olukorrast Piskis eelmisel neljapäeval. Kõik oli suhteliselt rahulik, kostsid vaid üksikud lasud. «Need on snaiprid, peame oleme ettevaatlikud,» ütleb «Patrioot». 

31.01.2017 02.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto