Sisukord
Tervis
Tänane leht
01.02.2017
Eesti Eestlaste eurotruudus püsib suur Sillamäe EMO töötab nagu kauplus: murrad õhtul jala, abi ei saa Dilbert Male Mälumäng Horoskoop Palju õnne Tagakülg Eesti lühiuudised EAS hüvitab 152 000 eurot, Alajõe vaikib Avo Kaasik: SSE Riia vilistlased tunnevad muret Eesti insenerid tahavad piilurdroonid ära küpsetada (6) Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Leedu lükkas Rail Balticu ootamatult naabrite gaasisõtta (14) Kütusemüüjad tõstsid hinda juba enne aktsiisitõusu (3) Tõnis Oja kommentaar: kütusefirmad võtavad viimast Trumpi valitsemisajal on juba üllatusvõitja Välismaa Trump jätkab üllatamisega «See võib siin lõpmatult kesta!» Avo Kaasik: SSE Riia vilistlased tunnevad muret Välismaa lühiuudised 1.02.2017 KOHALIK VAADE. Läti erakõrgkoolid sattusid poliitmängude keskmesse Arvamus Tiina Kaukvere: minu sõber süürlane (36) Juhan Kivirähk: Eesti kodakondsuspoliitika on end ammendanud (12) Toomas Kiho: me mõtted on priid ehk lugu roidunud rahvast (28) Ilmar Vananurm: Setomaa nimega lehvitamine teenib üksnes poliitilisi ja rahalisi eesmärke Postimees 1938. aastal: ema – palgalisena? Juhtkiri: meile meeldib Euroopa Liitu kuuluda (9) Mart Raudsaar: avalikkuse süvenev skleroos (10) Sport Gaim jäi MM-koondisest välja Raskustes Eesti esiklubi püüab võlgadest välja rabeleda Sildaru mõjukas mänedžer: tahan kohtuda ka EOK ja suusaliiduga Punase laterna hääbumine röövib vajaliku hüppelaua Tarbija Täiskasvanuna tantsima – kunsttükk või käkitegu? AK Postimees kinkis Ilmar Malini pannood ERMile Tartu Noorpere pääses vingugaasi kütkest esmaabi ja ehmatusega Postimehe ajalooline Gildi tänava maja sai uue omaniku Mehikoorma rahva juures on kostil neljajalgsed piiririkkujad (1) Noora loodab, et uurija tunneb end uutes ruumides nagu kuninga kass Heitlik talveilm lammutab maanteid Tasuta koolitused jõuavad nii pilliõpetajate kui ka kokkadeni Hea kunst innustab noori uut kunsti looma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sillamäe EMO töötab nagu kauplus: murrad õhtul jala, abi ei saa

5 min lugemist
Kirde kohaliku haigla erakorralise meditsiini osakonnast iga päev abi ei saa. FOTO: Ilja Smirnov

Sillamäel asuva Kirde Kohaliku Haigla (KKH) nõukogu esimehe Andrei Detotšenko sõnul ei saa nad erakorralist arstiabi enam väljaspool tööaega osutada, sest vähene rahastus ja kehv koostöö Ida-Viru keskhaiglaga (IVKH) on muutnud selle võimatuks.

Tellijale Tellijale

Kui varem oli haigla erakorralise meditsiini osakond (EMO) tööpäevadel lahti kaksteist ja nädalavahetusel viis tundi, siis selle aasta 12. jaanuarist sealt teisipäeviti, nädalavahetusel ja pärast tööpäeva lõppu enam abi ei saa. Samuti lõpetas haiglas vastuvõtu ka neuroloog ja senisest vähem patsiente vaatavad läbi ka kõrva-nina-kurguarst ning günekoloog. Inimestel, kel on vaja uuringuid ja protseduure, tuleb samuti kauem oodata.

Detotšenko väitel oli Sillamäe haigla sunnitud sellised otsused tegema rahalistel põhjustel. Nimelt jäi KKH-l möödunud aastal lepinguvälise ületöö eest saamata 44 588 eurot. 2017. aastal vähenes haiglas ravijuhtude maht võrreldes 2016. aastaga 3087 ravijuhu võrra ja lepingu maht 36 protsendi võrra. See tähendab, et sel aastal saab ravida kolmandiku võrra vähem inimesi ja ravijärjekorrad võivad venida pikemaks kui kuus nädalat.

31.01.2017 02.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto