Sisukord
Arter
Tänane leht
04.02.2017
Eesti Kodanikuks pürgijaid võib oodata kindla sissetuleku nõue (5) Mälumäng Metropoli hotelli tulistaja peidab end politsei eest Horoskoop Palju õnne Dilbert Male Jaapanlane, kes tunneb Jaan Tõnissoni Ninasarvik peab sünnipäeva Arstid teevad ettevalmistusi streigiks Meremuuseum tõmbas kaotsis asjadele kriipsu peale Tosin liikursuurtükki nelja aastaga (29) Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgem kütusehind veab üles ka bussipiletite hinnad (1) Välismaa Rumeenlastel korruptsioonist mõõt täis Louvre’i juures ründas mees sõdureid matšeetega Arvamus Postimees 1893. aastal: Soomes 40 kraadi külma Kalev Vilgats: rong sahiseb läbi Pärnu (5) Saksa sotside päästeingel Üllatajast poodnik-pankur Parimaks treenitakse Kratt aitab ikka Juhtkiri: tegijal juhtub – ja kõik? (1) Ene Pajula veste: Mammi meelest oli ERMi hernesupp suurepärane EKI keelekool: Kihnu keele kiituseks Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Kultuur Kärbsed lähivaates Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Keskeakriis koidab Aja auk. Popmuusik Sport Spordi lühiuudised Jacksoni skandaali korduse ja legendide ootuses Tänak ootab adrenaliinilaksu, Latvala hoiatab Ogier' matkimise eest Eestlased Pyeongchangist: mugav, aga idamaise kiiksuga (1) AK Peeter Espak: «avatus» ja «sallivus» eestlast ei iseloomusta, oleme umbusklikud patrioodid (5) Kärbsed lähivaates Roboti robinsonaad Eesti kultuuri täheatlas: manifestide ajastu Punk või äri, äri Keskeakriis koidab Kaasakiskuv jutustus Tallinna vanalinnast Aja auk. Popmuusik Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Hundisilmalt Soome püssi alla – ühe soomepoisi teekond (4) Poiss, kes tantsis hobuste ja päikesega (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Heili Sepp: kaalul on sõnavabadus (9) Risto Berendson: valikud ei ole alati mustvalged (6) Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Raimund Ubar: tõe haprusest teaduse ja ühiskonna dialoogis (2) Arter Horoskoop Ilona Leib: teretamisest ja teretamata jätmisest (1) Rehepapid novembris Asjad, mida paljud meist enam ei mäleta... (65) Härrasmehe tagasitulek – welcome, chap! (1) Tõnis Niinemets: sisimas meeldib mulle olla sarimõrvar (2) Kui suur on valu hind? (1) Stockholmi sisustusmess pakub ideid ja silmailu Jaapani cool ja Lapi külm Küüslauk. Aga must Mis tegi tegelikult Trumpist presidendi? Tõsielusari! (4) Kuidas pääseda Eurovisiooni finaali? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rehepapid novembris

2 min lugemist
Kaader filmist. FOTO: Gabriela Liivamägi

«November», 2017
Režissöör Rainer Sarnet
Osades: Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Meelis Rämmeld, Katariina Unt, Taavi Eelmaa jt
1 tund, 55 minutit

Tellijale Tellijale

Komöödiasõbrad on kindlasti pettunud, aga nemad võivad niikaua Andrus Kivirähki «Rehepappi» lugeda, kuni «Klassikokkutulek 2» kinodesse jõuab. Groteskist hoolimata on «November» traagiline armastusfilm. NO99 noored näitlejad Jörgen Liik (Hans) ja Rea Lest (Liina) teevad armastajatena rolli, mis nende kujud pikaks ajaks ka teatrikauge publiku silma sarvkestale jäädvustab. Selles filmis ongi ilusad vaid loomad ja noored inimesed, aga kõik inimese loodu on armetu. Katariina Unt (toatüdruk Luise) on ilmekalt inetu. Nad moodustavad Taavi Eelmäega (toapoiss Ints) vastandliku paari, ning stseen, kus nood kaks sisseharjunud demonstratiivsusega pikka lauda katavad (kellele küll?), võiks olla kadakasaksluse manifestatsioon.

Filmi osatäitmised teeb põnevaks harrastusnäitlejate kasutamine segamini päris näitlejatega. Meelelahutusmaailmast paralleele otsides meenub briti režissöör Guy Ritchie, kelle filmides on isegi kõige episoodilisem tegelane meeldejääva näoga. Eesti on väike riik, meil on vähe näitlejaid. Kui on vaja kedagi nõida mängima, siis võib selleks sobivad kutselised näitlejannad ühe käe sõrmedel üles lugeda. Ja tulemus oleks ootuspärane. Loomulikult ei mängi amatöörnäitlejad nagu kutselised, kuid selle, mis jääb puudu veenvuses, teevad nad tasa värskusega.

03.02.2017 06.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto