Sisukord
Arter
Tänane leht
04.02.2017
Eesti Kodanikuks pürgijaid võib oodata kindla sissetuleku nõue (5) Mälumäng Metropoli hotelli tulistaja peidab end politsei eest Horoskoop Palju õnne Dilbert Male Jaapanlane, kes tunneb Jaan Tõnissoni Ninasarvik peab sünnipäeva Arstid teevad ettevalmistusi streigiks Meremuuseum tõmbas kaotsis asjadele kriipsu peale Tosin liikursuurtükki nelja aastaga (29) Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgem kütusehind veab üles ka bussipiletite hinnad (1) Välismaa Rumeenlastel korruptsioonist mõõt täis Louvre’i juures ründas mees sõdureid matšeetega Arvamus Postimees 1893. aastal: Soomes 40 kraadi külma Kalev Vilgats: rong sahiseb läbi Pärnu (5) Saksa sotside päästeingel Üllatajast poodnik-pankur Parimaks treenitakse Kratt aitab ikka Juhtkiri: tegijal juhtub – ja kõik? (1) Ene Pajula veste: Mammi meelest oli ERMi hernesupp suurepärane EKI keelekool: Kihnu keele kiituseks Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Kultuur Kärbsed lähivaates Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Keskeakriis koidab Aja auk. Popmuusik Sport Spordi lühiuudised Jacksoni skandaali korduse ja legendide ootuses Tänak ootab adrenaliinilaksu, Latvala hoiatab Ogier' matkimise eest Eestlased Pyeongchangist: mugav, aga idamaise kiiksuga (1) AK Peeter Espak: «avatus» ja «sallivus» eestlast ei iseloomusta, oleme umbusklikud patrioodid (5) Kärbsed lähivaates Roboti robinsonaad Eesti kultuuri täheatlas: manifestide ajastu Punk või äri, äri Keskeakriis koidab Kaasakiskuv jutustus Tallinna vanalinnast Aja auk. Popmuusik Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Hundisilmalt Soome püssi alla – ühe soomepoisi teekond (4) Poiss, kes tantsis hobuste ja päikesega (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Heili Sepp: kaalul on sõnavabadus (9) Risto Berendson: valikud ei ole alati mustvalged (6) Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Raimund Ubar: tõe haprusest teaduse ja ühiskonna dialoogis (2) Arter Horoskoop Ilona Leib: teretamisest ja teretamata jätmisest (1) Rehepapid novembris Asjad, mida paljud meist enam ei mäleta... (65) Härrasmehe tagasitulek – welcome, chap! (1) Tõnis Niinemets: sisimas meeldib mulle olla sarimõrvar (2) Kui suur on valu hind? (1) Stockholmi sisustusmess pakub ideid ja silmailu Jaapani cool ja Lapi külm Küüslauk. Aga must Mis tegi tegelikult Trumpist presidendi? Tõsielusari! (4) Kuidas pääseda Eurovisiooni finaali? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas pääseda Eurovisiooni finaali?

7 min lugemist
  • Reeglid on reeglid ning keegi pole öelnud, et elu peab õiglane olema.
  • Eurovisioonil osalevates riikides on kogu aeg püütud leiutada edu valemit.
Jüri Pootsmann 2016. aastal Stockholmis. FOTO: SCANPIX

Kuigi keegi pole eduka Eurovisiooni lauluvõistlusel osalemise valemit välja mõelnud, läheb seal mõne riigi esindajal tihti paremini kui teistel. Võib-olla on põhjus rahvuslikus eelvoorus? Selgub, et ühes riigis peab artist läbima tiheda konkursisõela, teises võitma televisiooni tõsieluseriaali ning kolmandas ta lihtsalt «määratakse». Väga erinevad on riigiti ka lauluvaliku põhimõtted: mõnel pool on laulja olemas, aga laulu alles otsitakse. Eesti alustab oma tänavuse eurolaulu valimist 11. veebruaril.

Tellijale Tellijale
Jüri Pootsmann 2016. aastal Stockholmis. / Scanpix FOTO: SCANPIX

Pärast seda, kui Eestit esindanud Jüri Pootsmann Stig Rästa, Fred Kriegeri ja Vallo Kikase lauluga «Play» Stockholmis peetud Eurovisiooni lauluvõistlusel suure vaevaga 24 punkti teenis ja sellega viimasele ehk 42. kohale maandus, oli selge, et hullemini kukkuda pole võimalik. Tõsi, leidub ka etteasteid, mida on 204-miljonilise teleauditooriumiga lauluvõistlusel lausa nulli vääriliseks peetud. Ometi saavutas isegi Priit Pajusaare ja Kreisiraadio paljukirutud «Leto svet» Belgradis omal ajal poolfinaalis eelviimase, mitte viimase koha.

03.02.2017 06.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto