Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (14) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (1) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (8) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1893. aastal: Soomes 40 kraadi külma

1 min lugemist

Kohutav külm põhjanaabrite juures – järved põhjani kinni, laevaliiklus seiskunud – ühendust Rootsiga peetakse üle merejää.

Sõnumeid Soome-maalt. Külmad ilmad, mis meilgi tänavu palju vaeva tegivad, näitasivad Soomes oma mõju muidugi hästi enam veel. Külma oli aeguti ja kohati kuni 40 graadi ja enamgi olnud. Mõnes paigas on elavhõbe graadiklaasis ära külmanud. Mõned järvekesed olivad põhjani ärakülmetanud, nii et kõik kalad nendes hukka saanud. Õige ime on, et Laadoga järv täitsa kinni ei ole jäänud, vaid sääl kohati lahtist vett nähtud. Vististi suurte tuulte mõju.

Aga Hangoneeme sadam Soome lõunatipul, kust laevatee väljamaale käib, külmetas ikka kinni, kuigi küll jäämurdja laev «Murtaja» kõige hoolega teed lahti püüdis hoida. Jää oli nii paksuks saanud, et «Murtaja» hambad tast enam jagu ei saanud.

Kuid viimsetel päevadel tulivad uued teated, et «Murtaja» ometi tee jääst läbi lahti on murdnud ja laevakäiku uuesti algama loodetakse.

Vaheajal on soomlased teed üle Botnia lahe Rootsimaale jää kaudu ette võtnud. 4.02.1893

Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto