Viinariiulite peitmine nõuab kauplustelt miljoneid eurosid

Tallinnas Linnamäe teel tegutsevas Maxima XXX hüpermarketis pääses alkoholikastidele ja -riiulitele (pildil paremal) eile veel vabalt ligi. Kaupluse esindaja sõnul rajataks nõutav vahesein tõenäoliselt praegusele õllealuste liinile. FOTO: Tairo Lutter

​Järgmisest aastast tuleb Eestis suuremates kauplustes alkohol silma alt ära viia. Jaeketid kurdavad, et see tähendab läbipaistmatute vaheseinte ehitamist, mis eeldab lühikese aja jooksul miljonitesse eurodesse ulatuvaid investeeringuid.

Tellijale Tellijale

Viinariiulite peitmise kohustus tuleb tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski alkoholiseaduse muutmise eelnõust, mis sai möödunud nädalal valitsuse heakskiidu ja läheb peagi riigikogusse. Eelnõu järgi on üle 450-ruutmeetrise pindalaga kauplustel alkoholimüük lubatud vaid juhul, kui alkohol ei ole ülejäänud müügisaalist nähtav. See peaks vähendama alkoholi eksponeeritust avalikus ruumis ning võimaldama alaealistel ja sõltlastel osta esmatarbekaupu nii, et nad alkoholiga poes kokku ei puutu.

«Ega siin muud lahendust ei paista praegu olevat. Mingisugune kardin, sirm või täiendav lett ei ole kuigi vettpidav lahendus,» ütles Maxima avalike suhete juht Katja Ljubobratets.

01.02.2017 03.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto