Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.02.2017
Eesti Kodanikuks pürgijaid võib oodata kindla sissetuleku nõue (5) Mälumäng Metropoli hotelli tulistaja peidab end politsei eest Horoskoop Palju õnne Dilbert Male Jaapanlane, kes tunneb Jaan Tõnissoni Ninasarvik peab sünnipäeva Arstid teevad ettevalmistusi streigiks Meremuuseum tõmbas kaotsis asjadele kriipsu peale Tosin liikursuurtükki nelja aastaga (29) Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgem kütusehind veab üles ka bussipiletite hinnad (1) Välismaa Rumeenlastel korruptsioonist mõõt täis Louvre’i juures ründas mees sõdureid matšeetega Arvamus Postimees 1893. aastal: Soomes 40 kraadi külma Kalev Vilgats: rong sahiseb läbi Pärnu (5) Saksa sotside päästeingel Üllatajast poodnik-pankur Parimaks treenitakse Kratt aitab ikka Juhtkiri: tegijal juhtub – ja kõik? (1) Ene Pajula veste: Mammi meelest oli ERMi hernesupp suurepärane EKI keelekool: Kihnu keele kiituseks Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Kultuur Kärbsed lähivaates Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Keskeakriis koidab Aja auk. Popmuusik Sport Spordi lühiuudised Jacksoni skandaali korduse ja legendide ootuses Tänak ootab adrenaliinilaksu, Latvala hoiatab Ogier' matkimise eest Eestlased Pyeongchangist: mugav, aga idamaise kiiksuga (1) AK Peeter Espak: «avatus» ja «sallivus» eestlast ei iseloomusta, oleme umbusklikud patrioodid (5) Kärbsed lähivaates Roboti robinsonaad Eesti kultuuri täheatlas: manifestide ajastu Punk või äri, äri Keskeakriis koidab Kaasakiskuv jutustus Tallinna vanalinnast Aja auk. Popmuusik Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Hundisilmalt Soome püssi alla – ühe soomepoisi teekond (4) Poiss, kes tantsis hobuste ja päikesega (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Heili Sepp: kaalul on sõnavabadus (9) Risto Berendson: valikud ei ole alati mustvalged (6) Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Raimund Ubar: tõe haprusest teaduse ja ühiskonna dialoogis (2) Arter Horoskoop Ilona Leib: teretamisest ja teretamata jätmisest (1) Rehepapid novembris Asjad, mida paljud meist enam ei mäleta... (65) Härrasmehe tagasitulek – welcome, chap! (1) Tõnis Niinemets: sisimas meeldib mulle olla sarimõrvar (2) Kui suur on valu hind? (1) Stockholmi sisustusmess pakub ideid ja silmailu Jaapani cool ja Lapi külm Küüslauk. Aga must Mis tegi tegelikult Trumpist presidendi? Tõsielusari! (4) Kuidas pääseda Eurovisiooni finaali? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast

1 min lugemist

Tallinna Kiirabijaamas oli 4. veebruaril 1994 üles rivistatud 13 uhiuut kiirabibussi. Majanduslikult raskel ajal oli Eesti riik leidnud raha, et osta ASi Helkama Auto vahendusel 18 kiirabiautot Hyundai H-100.

Masinad, mis olid esimesed omataolised kogu Euroopas, jagati Eestisse laiali: kümme kiirabiautot läks Tallinna Kiirabijaamale ja kolm Tallinna haiglatele. Ülejäänud Hyundai bussidest sai kolm Tartusse, üks Narva ja üks Kohtla-Järve kiirabile.

Vaatamata valuutakursi ebasoodsatele muutustele õnnestus riigil need soodsalt hankida. Kuigi leping oli sõlmitud vanema mudeli ostuks, õnnestus saada uuenenud kiirabibussid varem kokku lepitud hinnaga. Helkama Auto vahendas need tehasehinnaga ilma vahendustasuta – 250 000 krooni ühe kiirabiauto eest. Lisaks soetati poole hinnaga talvekummide komplektid. Loomulikult kaasnes aastane garantii kõigile autodele. 2,5-liitrise bensiinimootoriga kiirabiautod olid võimsamad ja kiiremad kui seni kasutusel olnud Läti RAF-mikrobussid.

Pidulikul rivistusel anti üle autovõtmed Tallinna Kiirabijaama neile juhtidele, kes olid läbinud vajaliku ümberõppe. Sai heita pilgu ka bussi salongi, mis oli veel sisustamata. Esmavajaliku meditsiinivarustusega varustatult vurasid uued kiirabiautod juba paari päeva pärast linnas ringi. Spetsiaalne meditsiinitehnika telliti Saksamaalt ja see saabus mõni kuu hiljem.

Uued autod moodustasid kolmandiku kiirabijaama masinapargist ja ülejäänud taheti moodsamate vastu välja vahetada 1997. aastaks. Ka loodeti, et siis sõitu alustanud Hyundaid peavad vastu kuus aastat.

Seotud lood
    03.02.2017 06.02.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto