Sisukord
Tallinn
Tänane leht
02.02.2017
Eesti Eesti ümberjagamine teeb valimised ettearvamatuks Palju õnne Mälumäng Male Horoskoop Dilbert Tagaots Rannaala planeerijad ootavad Pirita elanike arvamusi Luganski separatistid tahavad Eesti kodaniku välja vahetada (14) Mees peksti kümnete silmapaaride ees poolsurnuks (44) Majandus Rändlustasud kaovad: Ansip rõõmustab, operaatorid mitte Viinariiulite peitmine nõuab kauplustelt miljoneid eurosid (11) Majanduse lühiuudised Apple on taas mobiilikuningas Välismaa Ungari kompab piire PERSOON: Väikse Saksa linna alkohoolikust kantslerikandidaadiks Välismaa lühid Arvamus Erkki Bahovski: vabaduse hääbuv kaja (31) Jaan Lahe: kristofoobia – ühe nähtuse anatoomia (32) Priit Pullerits: Eesti, millega aitad sina Kellyt? (12) Vladimir Sazonov: mis saab Islamiriigist? Postimees 1930. aastal: Tartu rahu 10. aastapäev Sven Sester: tulumaks kahaneb, mitte ei kasva (1) Juhtkiri: liiga tavaline vägivald (1) Kultuur Jahimees põline pervert (3) Arne Maasiku ülev arhitektoon Sport Venemaa nelikult võeti medalid Spordi lühiuudised Seljaga hädas olnud Seim rippus pea alaspidi, nõelad kandades (1) Olümpiavõitja toob Eesti aerutamisse uue hingamise UEFA president tegi jalgpalliuuendused maatasa Eesti parim naisujuja Romanjuk sihib MMil isiklikke rekordeid Tallinn Rannaala planeerijad ootavad Pirita elanike arvamusi Tarbija Kasvavad palgad kergitavad ka Eesti korterihindu Keldrisse kodu rajamine on paras loterii Kodu lühiuudised 2.01 Tartu Lehkav kaubahall peletab linnakodanikke (4) Ülikooli tänava remont lükkus järgmisse aastasse (1) Kas teate, kus kunstnikud sellise Tartu talletasid? Lõunakeskuses ehitus lõpusirgel: Sophia, Fii ja Apollo hakkavad juba ilmet võtma Poskalased lõid üksteise välimääraja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rannaala planeerijad ootavad Pirita elanike arvamusi

2 min lugemist
Pirita rannaala ideekonkursi võidutöö Väät. FOTO: Arhitektuurinurk

Tallinna Pirita linnaosa valitsuses oli üleeile Pirita rannaala detailplaneeringu eskiisi avalik arutelu, mille käigus koguti ka elanike arvamusi ja ettepanekuid, ning lubati nendega arvestada.

Planeeringulahenduse aluseks on 2012. aastal läbi viidud arhitektuurse ideekonkursi võidutöö nimega «Väät» arhitektuuribüroolt Arhitektuurinurk.

«Võidutöö alusel algatati 2013. aastal detailplaneering. Planeeringu koostamise leping sõlmiti 2. septembril 2016. Detailplaneeringu vastuvõtmine ja avalik väljapanek peaksid toimuma käesoleva aasta teisel poolel ning lepingu orienteeruvaks lõpptähtajaks on määratud veebruar 2018,» rääkis Ruum ja Maastik OÜ arhitekt Maarja Zingel.

Pirita rannaala ideekonkursi võidutöö «Väät». FOTO: Arhitektuurinurk

Tema sõnul on planeeringu eesmärk kvaliteetse ja tervikliku puhkeala väljaarendamine, nii et sellest saaks Tallinna esindusrand, samas peaks säilima terviklik metsaala. Planeeringuga kavandatakse ka rannapromenaad ja määratakse rannaala teenindamiseks vajalike hoonete ehitusõigused. Samuti näeb planeering ette Pirita Vaba Aja Keskuse hoone laiendamise ja Merivälja tee 5b kinnistule praeguse grillbaari asemele kuni kahekorruselise ärihoone kavandamise.

«Kogu hoonestusalale on kavandatud kokku 29 hoonet, mille ehitusalune pind on kokku 904 ruutmeetrit. Kõik hooned on kavandatud ühekorruselistena ja eraldi on rannaalal kavandatud paviljon liikumispuudega inimestele,» rääkis Zingel.

Mis puudutab rannapromenaadi, siis siin saab rääkida kahest rannaga paralleelselt kulgevast teest. Üks neist on olemasolev metsa vahel kulgev tee ning teine on liivaranna ja metsa piirile kavandatav uus rannapromenaad. Sellega ristuvate teede ristumispunktidesse ongi kavandatud ranna teenindamiseks mõeldud ehitised.

Rannaala ideekonkursi võidutöö Väät. FOTO: Arhitektuurinurk

Rannaala kõige lõunapoolsemasse ossa, muuli lähedale on Zingeli sõnul ette nähtud kohad ajutisele lavale ja tribüünidele. Sealt edasi tulevad järjest paviljonid, neli kohvikut, kuus laste mänguväljakut, saun ja klubiruum talisuplejatele, neli tualetti, palliplatsid, jalgrataste hoiukohad kuni 280 jalgrattale, teenindushooned ja riietuskabiinid. Samuti grillimis- ja lõkkekohad ning kokku kuus vetelpäästetorni.

Arutelul osalenud elanikud esitasid erinevaid ettepanekuid alates väikestest täpsustustest detailides kuni selleni, et rannapromenaadi polegi vaja ning raha võiks kulutada kasvõi trammiliini pikendamiseks Piritale.

Linnaosavanem Tõnis Mölder rääkis, et uusi parkimiskohti ranna lähedusse planeering ette ei näe, aga menetluses oleva Merivälja tee 33 planeeringu käigus saab linn 64 parkimiskohta juurde. Veel olevat tehtud ettepanek muuta suvisel ajal Mähe-Kaasiku tee ühesuunaliseks ja üks suund jätta suveperioodil puhtalt parkimise alla. Seda mõtet pidid toetama ka Mähe-Kaasiku teel elavad inimesed.

Esitati ka küsimus, et võib-olla tuleks Piritale uus rannahoone ehitada. Mölder meenutas selle peale, et kui mõne aasta eest arutati Pirita jõe äärse ala planeeringut, kuhu taheti ka rannahoonet ehitada, siis oli rahvas sellele väga vastu. «Selle tõttu pole me nüüd rannahoonet ette näinud. Aga kui inimesed arvavad, et Pirital võiks olla uus suur rannahoone terviklike lahendustega, siis võtame selle uuesti arutusele,» lausus ta.

Ühtlasi palus Mölder kõigil, kellel on rannaala planeeringu suhtes ideid ja ettepanekuid, saata need kirjalikult linnaosavalitsusele, et ükski mõte ei jääks tähelepanuta.

Seotud lood
01.02.2017 03.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto