Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
04.02.2017
Eesti Kodanikuks pürgijaid võib oodata kindla sissetuleku nõue (5) Mälumäng Metropoli hotelli tulistaja peidab end politsei eest Horoskoop Palju õnne Dilbert Male Jaapanlane, kes tunneb Jaan Tõnissoni Ninasarvik peab sünnipäeva Arstid teevad ettevalmistusi streigiks Meremuuseum tõmbas kaotsis asjadele kriipsu peale Tosin liikursuurtükki nelja aastaga (29) Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgem kütusehind veab üles ka bussipiletite hinnad (1) Välismaa Rumeenlastel korruptsioonist mõõt täis Louvre’i juures ründas mees sõdureid matšeetega Arvamus Postimees 1893. aastal: Soomes 40 kraadi külma Kalev Vilgats: rong sahiseb läbi Pärnu (5) Saksa sotside päästeingel Üllatajast poodnik-pankur Parimaks treenitakse Kratt aitab ikka Juhtkiri: tegijal juhtub – ja kõik? (1) Ene Pajula veste: Mammi meelest oli ERMi hernesupp suurepärane EKI keelekool: Kihnu keele kiituseks Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Kultuur Kärbsed lähivaates Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Keskeakriis koidab Aja auk. Popmuusik Sport Spordi lühiuudised Jacksoni skandaali korduse ja legendide ootuses Tänak ootab adrenaliinilaksu, Latvala hoiatab Ogier' matkimise eest Eestlased Pyeongchangist: mugav, aga idamaise kiiksuga (1) AK Peeter Espak: «avatus» ja «sallivus» eestlast ei iseloomusta, oleme umbusklikud patrioodid (5) Kärbsed lähivaates Roboti robinsonaad Eesti kultuuri täheatlas: manifestide ajastu Punk või äri, äri Keskeakriis koidab Kaasakiskuv jutustus Tallinna vanalinnast Aja auk. Popmuusik Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Hundisilmalt Soome püssi alla – ühe soomepoisi teekond (4) Poiss, kes tantsis hobuste ja päikesega (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Heili Sepp: kaalul on sõnavabadus (9) Risto Berendson: valikud ei ole alati mustvalged (6) Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Raimund Ubar: tõe haprusest teaduse ja ühiskonna dialoogis (2) Arter Horoskoop Ilona Leib: teretamisest ja teretamata jätmisest (1) Rehepapid novembris Asjad, mida paljud meist enam ei mäleta... (65) Härrasmehe tagasitulek – welcome, chap! (1) Tõnis Niinemets: sisimas meeldib mulle olla sarimõrvar (2) Kui suur on valu hind? (1) Stockholmi sisustusmess pakub ideid ja silmailu Jaapani cool ja Lapi külm Küüslauk. Aga must Mis tegi tegelikult Trumpist presidendi? Tõsielusari! (4) Kuidas pääseda Eurovisiooni finaali? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis tegi tegelikult Trumpist presidendi? Tõsielusari!

5 min lugemist
  • Reality TV tegi New Yorgi äriringkondades tuntud Trumpist üle riigi tuntud nime.
  • Valimised on samasugune hoolega lavastatud sõu nagu ükskõik milline tõsielusari.
  • Trump käitub just niimoodi nagu menukate tõsielusarjade parimad tegelased.
  • Trump võib olla koomiline, aga vähemalt pole ta haigutama ajavalt puine.
Tähelend kogub tuure: Donald Trump 2004. aastal koos toonase mõrsja Melania Knaussiga oma tõsielusarja «The Apprentice» esitlusel New Yorgis. FOTO: AP / Scanpix

Ameerika on kõigi võimaluste maa: sa võid olla kollase pressi hambus, aga kui oskad rahva peibutamiseks kasutada televisiooni, pole miski võimatu. Donald Trump tõestas seda.

Tellijale Tellijale

Kui maailm otsib süüdlast, tahab jõuda selle põhjuse juure ja algiduni, miks sai Donald Trumpist Ameerika president, tuleb heita kõrvale kõik need viis, kuraditosin või kaks tosinat põhjust, mida on pakkunud vastavalt vasakpopulistlik dokumentalist Michael Moore, progressiiv-liberaalne veebileht Salon ja Ühendriikide telehiid CNN, ning tulla nende asemel inglase Mark Burnetti juurde. Oot-oot, kes see selline on, imestate. Ent pole ime, et te ei tea. Kuidas te saaksitegi teada kedagi, kes lahkus noorukieas kodumaalt ja läks Los Angelesse, kus alustas töömeheelu lapsehoidjana ning T-särkide müüjana?

Aga Ameerika on kõigi võimaluste maa. Burnettist sai seal ajapikku teleprodutsent. Läbimurre tuli tõsielusarjaga «Survivor», mille formaat on eestlastele tuntud «Robinsonidena». Kuid kauged võttepaigad, Austraalia kõnnumaast Amazonase vihmametsadeni, ajasid Burnetti eraelu ummikusse. Selleks et abielu päästa, tuleks töö tuua kodule lähemale, leidis ta. Nii otsustaski ta alustada reality-sarja New Yorgis. Ja Donald Trump, värvika elustiiliga kinnisvaraärimees, tundus talle sarja vedajana õige valik.

Ainus häda: Trump oli varem avaldanud sõnakalt arvamust, et reality-TV on ühiskonna põhjakihtidele. Ja teine häda: Trumpi agent soovitas tal Burnetti pakkumist mitte vastu võtta.

03.02.2017 06.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto