Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.02.2017
Eesti Kodanikuks pürgijaid võib oodata kindla sissetuleku nõue (5) Mälumäng Metropoli hotelli tulistaja peidab end politsei eest Horoskoop Palju õnne Dilbert Male Jaapanlane, kes tunneb Jaan Tõnissoni Ninasarvik peab sünnipäeva Arstid teevad ettevalmistusi streigiks Meremuuseum tõmbas kaotsis asjadele kriipsu peale Tosin liikursuurtükki nelja aastaga (29) Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgem kütusehind veab üles ka bussipiletite hinnad (1) Välismaa Rumeenlastel korruptsioonist mõõt täis Louvre’i juures ründas mees sõdureid matšeetega Arvamus Postimees 1893. aastal: Soomes 40 kraadi külma Kalev Vilgats: rong sahiseb läbi Pärnu (5) Saksa sotside päästeingel Üllatajast poodnik-pankur Parimaks treenitakse Kratt aitab ikka Juhtkiri: tegijal juhtub – ja kõik? (1) Ene Pajula veste: Mammi meelest oli ERMi hernesupp suurepärane EKI keelekool: Kihnu keele kiituseks Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Kultuur Kärbsed lähivaates Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Keskeakriis koidab Aja auk. Popmuusik Sport Spordi lühiuudised Jacksoni skandaali korduse ja legendide ootuses Tänak ootab adrenaliinilaksu, Latvala hoiatab Ogier' matkimise eest Eestlased Pyeongchangist: mugav, aga idamaise kiiksuga (1) AK Peeter Espak: «avatus» ja «sallivus» eestlast ei iseloomusta, oleme umbusklikud patrioodid (5) Kärbsed lähivaates Roboti robinsonaad Eesti kultuuri täheatlas: manifestide ajastu Punk või äri, äri Keskeakriis koidab Kaasakiskuv jutustus Tallinna vanalinnast Aja auk. Popmuusik Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Hundisilmalt Soome püssi alla – ühe soomepoisi teekond (4) Poiss, kes tantsis hobuste ja päikesega (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Heili Sepp: kaalul on sõnavabadus (9) Risto Berendson: valikud ei ole alati mustvalged (6) Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Raimund Ubar: tõe haprusest teaduse ja ühiskonna dialoogis (2) Arter Horoskoop Ilona Leib: teretamisest ja teretamata jätmisest (1) Rehepapid novembris Asjad, mida paljud meist enam ei mäleta... (65) Härrasmehe tagasitulek – welcome, chap! (1) Tõnis Niinemets: sisimas meeldib mulle olla sarimõrvar (2) Kui suur on valu hind? (1) Stockholmi sisustusmess pakub ideid ja silmailu Jaapani cool ja Lapi külm Küüslauk. Aga must Mis tegi tegelikult Trumpist presidendi? Tõsielusari! (4) Kuidas pääseda Eurovisiooni finaali? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ilona Leib: teretamisest ja teretamata jätmisest

3 min lugemist
Ilona Leib. FOTO: Erik Prozes

Mu meeldiv, isegi silmatorkavalt kauni välimusega sõbranna tervitas mitme aasta jooksul oma büroomajas kõiki seal töötavaid inimesi, nii mehi kui ka naisi, lihtsalt sõbralikust viisakusest. Enamik selle büroomaja töötajaid hakkas teda ka tervitama, kohtudes ei noolitud enam pilguga seinaääri ega kasutatud kilbina päästvat telefoni, vaid naeratati tuttavlikult. Kummalisel kombel osutasid aastatepikkust vastupanu mõned hästi rõivastuvad ja pealtnäha edukad härrad. Üks neist andis alla pärast seda, kui mu sõbranna oli talle parklast lahkudes mitu sekundit lifti ust lahti hoidnud. Teise härra vastupanuvõime aga ei purunenudki, katse jäi katki, sest sõbratari ettevõte kolis teise büroomajja.

Tellijale Tellijale

Tere ühendab ja lahutab. Kuigi söakas tervitaja, ei ole mu sõbratar just kõige seltskondlikum, kuid ta sai oma tervitusjulgusele ainest omaenda elukogemusest. Treeningurühma, kus ta koos omaealiste ja märksa noorematega võimlemas käis, tuli üks vanem proua, kel oli kombeks riietusruumi sisenedes kõigile tere öelda. Sellest väiksest muutusest, mis algul oli ühe päeva kogemus, kujunes peagi teatav kollektiivsustunne ja meeldiv traditsioon teistelegi ning sealt said alguse muudki väikesed sõbralikud repliigid ja tähelepanuavaldused.

Eluaegsetest ülikooli õppejõududest meeldiv vanapaar ei väsi imestamast selle üle, et kuigi igas intelligentses kodus on ometi õpetatud tere ütlema, on teretamiskomme üliõpilaste hulgas enamasti vaid äärmuslikult funktsionaalne. Staažikad pedagoogid naeravad, et kui üliõpilastel neid vaja on, teavad nad täpselt, kes sa oled, ent kui nad sulle lihtsalt ülikooli koridoris või tänaval vastu tulevad, siis ei pea nad vajalikuks vaevarikast teretamisprotseduuri läbi teha.

03.02.2017 06.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto