Sisukord
Kunst
Tänane leht
03.02.2017
Eesti Dilbert Male Eesti lühiuudised Tagakülg Arveteklaarimine lõppes lasuga Rotermanni kvartalis Nupud Eesti uudiste küljele Hundid pistsid Viljandimaal nahka taksikoera Tartus püstitati Guinnessi rekord Hiiumaale tuleb Eesti suurim päikeseelektrijaam (11) RMK nõuab jahimeestelt põdrakahjustuste eest kahjutasu Politsei otsib jõhkrates röövides kahtlustatava mehe ohvreid Rakveres süütasid mänginud lapsed voodi Riik maksab piirimaa eest turuhinnast üle saja korra rohkem Horoskoop Üht Pirita korterit külastasid regulaarselt maod Palju õnne Estonias tähistati Tartu rahu aastapäeva Majandus Rootsi kinnisvarakontsern müüb Tallinna postimaja (11) Kõik kolivad Facebooki Investor Mari: sain kätte, mida tahtsin (1) Välismaa Soome-Vene topeltkodakondsusega ajateenija: kriisiolukorras kaitsen Soomet Välismaa lühiuudised 3.02.2017 Rindel käinud klassivennad: Ukrainas imet ei sünni Lahingud Ukrainas ei vaibu Tšetšeeni põgenikud ummistavad Euroopa piiripunkti Soome näeb topeltkondakondsetes julgeolekuriski (2) Arvamus Marti Aavik: olgu või Trump, USA kellavärk töötab (16) Heiki Luts: Narva kant pole mingi pommiauk (1) Leo Kaagjärv: kuidas hääldada eesti keeles nime Trump (2) Risto Berendson: «tintla» kättemaks vol 2 Juhtkiri: Donbassi kuum kartul (31) Postimees 1994. aastal: tervist, härra kindral Ahto Lobjakas: liberalismi ründavad nii massid kui neil ratsutavad populistid (13) Henrik Roonemaa: miks minu taevas on nutvad pilved (2) Lugeja kiri: mida teha roolijoodikutega? Kultuur «November»: vänge, naturalistlik, pöörane, eesti* (3) Ja pärast antropotseeni on äftekas ja siis on äfteka äftekas Kulkal uus kirjandusauhind Sport Niigi õhuke Kalev kaotas veel ühe mängija Spordi lühiuudised IAAFi presidenti süüdistatakse vassimises (1) Spordiraha jagati ümber: kaotajaid pole, mõni võitis ja juurde ei tulnud midagi Kas raha keelt ei vaigista isegi Trumpi määruste karussell? Tarbija Reisi lühid Tartu Aasta noorsootöötaja õpib noortelt iga päev midagi Tselluloositehas Emajõe äärde? Professori kinnitusel haisuprobleeme ei tekiks (2) Guinnessi rekordi meisterdamiseks kulus kolm päeva ja 180 000 patareid Eurorong ja alasti kuningas Üks võimalus: parv asendab Kaarsilda remondi ajal (2) Tark haldusreform tarkust hoidval Tartumaal (1) Kastivabrik tõi noored kodukülla tagasi (1) Aga mis kell see siis on? (1) Mõisavahesse kerkiva tervisekeskuse kohta saab sõna sekka öelda Tartu ja Narva noored vahetavad nädalaks kodud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ja pärast antropotseeni on äftekas ja siis on äfteka äftekas

2 min lugemist
FOTO: Vaade

Nendin, et laisemale inimesele on EKA galeriisse jõuda peaaegu sama keeruline kui takistada maailmalõppu väikseid isiklike ohvreid tuues. Sellegipoolest tasub palverännakut Kunstihoone hoovi ette võtta.

Tellijale Tellijale

Norman Orro näitusel «Down to Earth» tervitab ruumi sisenejat must makaak. Hiljuti Tallinna loomaaias jälgisin makaagipuuri juures huvitavat stseeni. Kuna olen oma elu jooksul käinud loomaaedades ja näinud ka vabas looduses makaake keskmisest kodanikust rohkem, võin kinnitada, et tavaliselt tunnevad makaagid end elumere lainetel hästi, tuiavad ringi, mängivad lolli ja on asjade käekäiguga rahul, olgu käpa vahel banaan või tühi krõpsukott.

Seekord aga olid lood teisiti. Kõik Tallinna makaagid istusid maas puuriseinte ääres. Emased makaagid hoidsid oma poegi embuses, kogu seltskond vaatas ärevalt puurilakke. Iga poole minuti kuni minuti tagant hakkasid kõik makaagid korraga mõneks sekundiks kisama, nende hääles oli muret ja hirmu. Ilmselt midagi oli maailmas läinud nihu ja makaagid said sellele pihta, kuid ei osanud midagi ette võtta. Oskasid ainult närvis olla ja häält teha, sest koos häälitsemine on lohutav ja koos olles on vähem õudne.

02.02.2017 04.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto